Дизайн інтер'єру кафе
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн інтер’єру кафе


Пам’ятаєте мудру думку, яку не втомлюються повторювати дієтологи: «Ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти»? Ось тому так важливо, щоб прийом їжі приносив не тільки фізіологічну, але й естетичну насолоду, а це багато в чому диктує навколишнє оточення. Відвідувач нині пішов розбірливий. Чи стане він завсідником конкретного закладу, залежить від першого враження, яке зробить на нього інтер’єр кафе. Саме в цьому є секрет популярності багатьох подібних закладів Санкт-Петербурга.

a6.jpg

Як вибрати напрямок дизайну інтер’єру кафе?

Звичайно, варіант дизайну залежить від кількох факторів. По-перше, від статусу відвідувачів, їхнього віку, соціального становища, кола інтересів. Важливо й те, в якому районі міста розташований заклад: у центрі є доречний один дизайн, на околиці – зовсім інший. Це, тим не менш, не означає, що красивою буває лише дорогоцінна обстановка приміщення. Наприклад, деталі, що створюють мінімалістичний стиль, можуть бути дуже стильними та ефектними. Тематика кафе має бути добре продумана. Варіантів можливих стилів безліч. Який саме вибрати, — вирішує фантазія самого замовника разом із талантом дизайнера. Але існує непорушне правило: інтер’єр практично всіх приміщень слід витримати в єдиному стилі. Напевно, тому у кожного кафе, що має свій особливий оригінальний стиль, завжди багато завсідників. Однак, вибираючи відповідний інтер’єр, не можна забувати про специфічні особливості відвідувачів, на яких і орієнтований цей заклад.

Наприклад, дитяче кафе може виглядати як ілюстрація до якоїсь відомої казки. Столики – великі пні чи величезні гриби; підлога нагадує узлісся лісу; модні кабінки — казкові хатинки. Потрапить дитина в цю чарівну атмосферу — ніякими силами її звідси скоро не відведеш. Та й у майбутньому він проситиметься саме сюди, де на нього чекає казка. Або, наприклад, екзотичний варіант із популярними східними мотивами. Розсувні двері, пастельних тонів стіни, на підлозі – циновки, усюди – низькі столики для чайних церемоній. Такий інтер’єр приваблює любителів чогось незвичайного, вони бачать тут філософію життя Сходу, можуть у цьому залі відпочити від побутових проблем та спокійно споглядати свою душу.

Можна вибрати стиль ганьби-тік, в якому фантазія дизайнера створить поєднання холодного блиску металу з яскравими або теплими відтінками. У такому приміщенні має бути багато світла, щоб створити ілюзію простору. Потрібна інтимна атмосфера – отже, світло буде приглушеним. Дуже важливо в цьому стилі виділити світлом якусь центральну деталь інтер’єру. Наприклад, барну стійку. Але хоч би який гарний був обраний стиль, і він колись стане старомодним. З’являться нові цікаві дизайнерські ідеї, матеріали нового покоління. Інтер’єр кафе також повинен змінюватися, зважаючи на вимоги часу. Відвідувачі втомлюються від одноманітності, їм хочеться іншої ситуації. Але зміна інтер’єру не повинна занапастити традиційний дух кафе, який так близький його завсідникам. Вибираючи інтер’єр кафе, потрібно враховувати його формат. Ніяк не можуть мати однаковий дизайн інтер’єру кафе, що спеціалізується на якійсь національній кухні, та заклад швидкого харчування – фаст-фуд. Вони за визначенням повинні і меблюватись у різних стилях.

Які меблі підійдуть для кафе?

У меблів для кафе три іпостасі: вони покликані бути красивими, зручними і органічно вписуватися в інтер’єр приміщення. Якщо обладнати зал столиками різного розміру, це зручно для відвідувачів. Наприклад, невеликі корпоративні вечірки дуже зручно проводити у напівкабінетах за столами, розрахованими на 6-10 чоловік. За дво-тримісними столиками із задоволенням поспілкуються близькі люди. Як показує практика, для ділових зустрічей відвідувачі найчастіше обирають чотиримісні столики, розташовані у спокійному місці. Чудово виглядають маленькі диванчики з подушками, приставлені до кутових столів.

На особливу увагу заслуговує барна стійка. Як театр починається з вішалки, також і кафе саме зі стійки. Її можна оформити у класичному стилі, але можна і пофантазувати, виділивши її світлом, або виконати, наприклад, у вигляді якоїсь хатини, корабля.

Взагалі, приступаючи до втілення ідеї про будівництво нового кафе, треба мати на увазі, що престиж закладу залежить навіть від таких дрібниць, як посуд, столові прилади, меблі, світильники. Вони також підкреслюють особливий вигляд кафе або кав’ярні.

Щоб усі ці вимоги та побажання втілити у дизайн – проекті, необхідно насамперед вивчити вимоги відвідувачів. Потрібно чітко уявляти собі, яке оформлення кафе даного формату припаде до смаку основної аудиторії, як зручніше розподілити зони для курців та курців, яким повинен бути розпорядок роботи закладу. Все це під силу досвідченому професійному дизайнеру, здатному створити неповторний та унікальний дизайн інтер’єру кафе, який залучатиме велику кількість відвідувачів, перетворить заклад на місце зустрічей ділових та життєлюбних людей різного віку.

Чим відрізняється інтер’єр кафе від інтер’єру кав’ярні?

Говорячи про кафе, ми маємо на увазі і власне кафе, і літній заклад, і кав’ярню. Яке призначення кав’ярні? Це заклад, де відвідувачі можуть випити кави, отримати вони можуть навіть в автоматі. Але це місце призначене також для відпочинку та спілкування, тому ситуація повинна бути відповідна. При плануванні кав’ярні, як і кафе, тут передбачаються окремі зони для кухні, для відвідувачів, для персоналу. Крім того, мають бути і туалетні кімнати.

Неодмінні атрибути залу для відвідувачів: столи, стільці, вітрина-холодильник та барна стійка. Останнім часом прийнято ізолювати зал для некурящих відвідувачів від приміщення для курців. Як перегородка цілком можна використовувати меблі, легкі стіни, колони та інші деталі інтер’єру.

Дизайн кав’ярні може значно виграти, якщо творчо використати роль світла. Обстановка в залі буде більш затишною, інтимною, якщо світло зробити приглушеним.

Отже, перш ніж приступати до облаштування кафе або кав’ярні, необхідно:

  • вивчити інтереси потенційних відвідувачів;
  • визначити, якою буде аудиторія цього кафе;
  • мати ясну картину цінової політики;
  • оцінити місце, де розміщується приміщення;
  • підготувати докладний дизайн-проект.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *