Детальна інформація про встановлення розеток та вимикачів.  Інструкція зі збирання електрощита
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Детальна інформація про встановлення розеток та вимикачів. Інструкція зі збирання електрощита


Установка розеток та вимикачів

Електроустановлювальні вироби – розетки та вимикачі можуть монтуватися відкритим або прихованим способом.

Відкритий спосіб

Відкритий спосіб встановлення резеток та вимикачів

Використовується в кількох випадках: з міркувань дизайну та стилістики, щоб уникнути забруднення приміщення будівельним сміттям та пилом та при приєднанні додаткових енергоспоживачів. Проводка у разі також здійснюється відкритим способом. Процес такої установки значно простіший, ніж при прихованому монтажі. У цьому випадку немає необхідності свердлити в стіні отвори та монтувати настановні коробки.

  • Розетку чи вимикач розбираємо. Нижню частину кріпимо до стіни за допомогою шурупів чи дюбелів. До колодки розетки/вимикача підводимо дроти та закріплюємо на нижній частині. Зверху накриваємо всю конструкцію пластиковою кришкою, прикручуємо гвинтами.
  • Якщо електричне проведення укладено в кабель-канал, то установка розетки/вимикача ще простіше. Використовуємо спеціальні вставки (супорти) на поверхні кабель-каналів. Корпус багатьох моделей розеток/вимикачів оснащений спеціальними отворами із вставками для підключення кабелів-каналів.

Прихований спосіб

Прихований спосіб встановлення різеток та вимикачів

Використовується як найбільш підходящий для сучасної квартири. Прихована проводка непомітна, а електроустановлювальні вироби не видаються від стіни на кілька сантиметрів як при відкритому способі, заощаджуючи простір. В цьому випадку необхідний попередній монтаж настановних коробок (підрозетників) – про що ми писали раніше.

    • Після того як підрозетник встановлений, закріплюємо в ньому колодку розетки/вимикача. Виконуємо одним із двох способів. У першому випадку – за допомогою шурупів, які вставляють у наскрізні отвори колодки, що збігаються з отворами підрозетника. Закручуємо шурупи, фіксуючи колодку до підрозетника. У другому випадку – за допомогою лапок колодки. Закручуючи гвинти із зубчастими рухомими лапками, добиваємося надійної фіксації колодки в підрозетнику.
    • Закріплюємо зверху пластиковий захисний корпус.
    • Для монтажу кількох розеток використовуємо підрозетники на 2 колодки. Комбінуючи їх у різних варіаціях, отримуємо групу розеток, що розташовуються як вертикально, так і горизонтально. Для надання закінченого вигляду встановленій групі розеток використовуємо багатогніздові рамки, що естетично оздоблюють розетки та їх групи.

Установка різеток та вимикачів прихованим способом

  • Колодка електроустановного виробу має три контакти: «фаза», «нуль», «земля». Відповідно до цих контактів підключаємо дроти електроживлення: «фаза» до «фази», «нуль» до «нуля» та «земля» до заземлюючого контакту. Зазначені контакти під час монтажу маємо знизу електроустановлювального виробу. При цьому дроти направляємо нагору. Для фіксації проводів використовуємо надійніший гвинтовий затискач або більш простий у роботі пружинний. Зайвий провід, якщо він залишився, скручуємо і ховаємо на дно підрозетника.
  • Розетки підключаємо до електроживлення одним із таких способів. Перший спосіб — кожну розетку підключаємо до окремого дроту, що йде від розподільної коробки. Другий спосіб шлейфовий – послідовно підключаємо дроти кожної розетки до контактів попередньої.
  • При монтажі вимикачів враховуємо такі особливості. Слідкуємо за правильним розташуванням клавіш, щоб натискання проводилося на їхню верхню частину, а не нижню. Деякі типи вимикача (наприклад, при використанні диммера) мають позначки, до якого контакту підключати вхідний провід, а до якого – відхідний. При підключенні проводів суворо дотримуємося цих вказівок.

Розпаювання щита із запобіжниками

Електричний щит, що встановлюється в багатоквартирному будинку, може бути прихованим, так і накладним. Прихований щит монтується в нішу і є більш сучасним та естетичним. Накладний щит може бути встановлений більш просто, без попередньої підготовки місця, шляхом кріплення за допомогою дюбелів або саморізів.

Розпаювання щита із запобіжниками

Перш ніж перейти до збирання електрощита, розглянемо, що входить до його складу:

  • Електроживлення квартир здійснюється за допомогою проводів та кабелів. Як правило, це трипровідна мережа: «фаза», «нуль» та заземлення.
  • Електролічильники – служать для вимірювання електроенергії, що споживається електроприладами у кожній із квартир.
  • Запобіжники – служать для автоматичного відключення ланцюга під час його перевантаження або короткого замикання. Запобіжники встановлюються на фазний та нульовий дроти. У разі перевантаження або замикання плавка вставка запобіжника розплавляється та розмикає електричний ланцюг. Після вимкнення плавка вставка запобіжника підлягає заміні.
  • Автомати – служать реалізації тих самих функцій, як і запобіжники. Однак у порівнянні з ними вони мають багаторазовий характер, можуть бути відключені і включені вручну. У разі порушення роботи мережі, спрацьовує електромагнітний елемент, звільняється клямка, яка утримує пружину автомата та автомат відключається. Надалі його можна знову включити вручну.
  • ПЗВ – пристрій захисного відключення – служить для відключення електромережі у разі неполадок у роботі електроприладів або самої мережі.
  • Також можливе розміщення у щиті системи інтернету та охоронної сигналізації.

Розпаювання електрощита повинен здійснювати лише сертифікований спеціаліст. Для здійснення цих робіт обов’язково запросіть майстра з перевіреної організації, наприклад, будівельної компанії «ТопДом». Тільки в цьому випадку буде забезпечена безпека, надійність та естетична складова електромонтажних робіт.

Розпаювання електричного щита здійснюємо наступним чином:

Розпаювання електричного щита

  • Грамотно складаємо електричну схему, з урахуванням особливостей електричної проводки, потужності, кількості електричних груп, споживаної потужності кожної з груп.
  • Для складання щита використовуємо необхідну кількість автоматів, які кріпимо на DIN-рейку. На щиті видаляємо заглушки для введення та виведення проводів та кабелів. Розпаювання щита буде правильним лише у разі грамотної комутації автоматів.
  • Використовуємо наступну схему електрощита з урахуванням споживаної електроенергії: напруга живлення подаємо на вступний автомат, далі на електролічильник, далі на ПЗВ, далі на автомати розеткової групи (25А) за кількістю споживачів: пральна машина, кондиціонер, побутові розетки і т.д. на автомат освітлення (16А). У цю схему при необхідності включаємо додаткові електричні групи, що відходять.
  • Дана схема може бути використана для кожної квартири багатоквартирного будинку з електроживленням 220В або заміського особняка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *