як прикрасити інтер'єр та зробити романтичну атмосферу
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

як прикрасити інтер’єр та зробити романтичну атмосферу


«Гра не вартий свічок» – ця фраза досить часто використовується нами у повсякденному житті. Вона так само популярна, як і самі свічки, значення яких в інтер’єрі сучасних будинків складно переоцінити.

Свічки на столі

Трохи історії

Напевно, не всім відомо, що у Стародавньому Єгипті свічки виготовлялися з папірусу, а в Китаї – з рисового паперу. Трохи пізніше на зміну цим матеріалам прийшов віск, причому не завжди використовувалася бджолина сировина. Жителі Японії, наприклад, воліли виготовляти «освітлювальні прилади» з горіхів. Незабаром випуском свічок стали займатися і європейські промисловці, проте довгий час їх продукція залишалася недоступною для значної кількості небагатих громадян.

Свічки в інтер'єрі будинку

Зараз на торгових прилавках можна знайти вироби будь-яких форм та кольорів, виготовлені з урахуванням різноманітних уподобань та смаків. Звичайно, поява сучасних джерел освітлення призвела до того, що ця річ помітно здала свої позиції, ставши своєрідним романтичним аксесуаром, який використовується у виняткових випадках. Але мерехтливе світло свічки, що горить, неможливо порівняти з повсякденним електричним освітленням. Тому дизайнери все частіше використовують цей елемент декору при створенні модних інтер’єрів.

Вишукані свічки в інтер'єрі

Вибираючи колірну гаму, пам’ятайте, що забарвлення свічок поєднується з кольором основних предметів інтер’єру. Іноді доцільно використовувати ефект контрастних відтінків, прикрасивши яскравими свічками кімнату, оформлену в приглушених тонах. Крім того, слід враховувати символіку кожного кольору.

Традиційні білі свічки є символом щастя, духовного очищення та захисту. Вони приносять відчуття свіжості та чистоти, виліковують душевні рани. Червоні свічки дають колосальний позитивний заряд енергії, залучають до будинку достаток та успіх та посилюють пристрасть. Вироби рожевого відтінку здатні пробудити ніжні почуття та розпалити кохання. Сині свічки допоможуть заспокоїтись та зосередитися. Теплі відтінки жовтих свічок здатні створити радісний настрій і зробити приміщення більш затишним – їхня позитивна енергія допоможе досягти значних творчих успіхів. Фіолетові свічки дарують душевний спокій та ясність думок. Зелені джерела світла символізують гармонію, що приходить у будинок, надають сил для лікування недуг. Вважається, що зелені конусоподібні свічки приносять їх власникам кар’єрне зростання та матеріальне благополуччя. Свічки, пофарбовані в коричневий колір, стоять на варті здоров’я домашніх тварин.

1. При оформленні кімнати цими аксесуарами важливо дотримуватися стилістичної єдності та помірності. Для інтер’єру, витриманого в класичному стилі, добре підійдуть довгі тонкі свічки в масивному свічнику позолоченому. При прикрасі кімнати в стилі бароко свічки можуть доповнюватись металевими свічниками, декорованими квітами, фігурками тварин і людей. Оформляючи приміщення в стилі кантрі, слід використовувати аксесуари зеленого, бузкового та рожевого кольорів будь-яких форм.

Пам’ятайте: нагромадження свічок може зробити інтер’єр дешевим та вульгарним.

2. Якщо планується гуляння з живим освітленням, слід запрошувати не більше шести осіб, інакше атмосфера буде не так самотньою. Свічок повинно бути не менше 5-7 штук — інакше зона столу буде перебувати в напівтемряві. Найкраще підійдуть тонкі невисокі вироби – це дозволить присутнім добре бачити один одного та убезпечить їх від випадкових опіків.

3. Для досягнення максимального ефекту дизайнери радять помістити свічки в келихи, злегка втопивши їх у дрібну крупу, квасолю чи кавові зерна. А можна створити цілу композицію, прикрасивши страву зі свічками оригінальними камінчиками, намистинками та доступними природними матеріалами, наприклад, жолуді та ялиновими шишками.

4. Свічки на столі обов’язково повинні горіти – саме тоді вони виглядають живими. Не рекомендується ставити цей аксесуар на стіл у денний час, оскільки в цей час майже непомітний вогонь. Зовсім інша річ – вечір. Дві-три маленькі свічки в центрі невеликого столика наповнять будинок особливою чарівністю і дозволять зробити такий вечірній годинник незабутнім.

5. Підбираючи свічки для інтер’єру, слід одночасно наглядати відповідний свічник. Правильно обраний виріб допоможе підтримати свічки, не дасть розтектися розтопленому воску, а також надасть прикрасі закінченості та стильності.

Сьогодні цей аксесуар виготовляється з різних матеріалів. Можна знайти свічники з мельхіору та срібла, бронзи та латуні, дерева та скла. Виготовити свічник можна навіть самостійно – із глини, і навіть звичайного тіста.

Дуже оригінально буде виглядати свічник, виготовлений їх звичайної склянки. Для втілення задуманого ідеально підійде невелика стійка ємність із прозорого скла. Як прикраса рекомендується використовувати макаронні вироби різних видів та квітів. Чим цікавіший вміст склянки, тим ефектніше виглядатиме готовий свічник.

Для однієї свічки цілком підійде класичний свічник. Вибрати відповідну модель не складе труднощів, оскільки у продажу є безліч різних варіантів підставок залежно від розмірів і форм свічок:

  • мініатюрні (довжиною 8-10 см);
  • витягнуті невеликого діаметра;
  • кулясті в розрахунку на свічку, що гріє;
  • плоскі плаваючі;
  • різновиди ліхтаря для високої свічки;
  • без ніжки (свічка встановлюється безпосередньо у чашу свічника).

Головним призначенням канделябрів у наші дні є прикраса та стилістичне доповнення інтер’єрів, а не утримування свічок. Розмір цього аксесуара залежить від кількості джерел освітлення (зазвичай від двох до семи).

Найбільш затребувані канделябри висотою від 40 до 60 см. Для романтичної вечері рекомендується придбати двосвічник (дикірій) та трисвічник (трикірій).

Вітальня зі свічками

Цікавий факт

Найдивовижнішим матеріалом, що застосовується при виготовленні сучасних свічників, є звичайна кам’яна сіль. На перший погляд, виріб з цього природного мінералу не вселяє довіри, оскільки має непривабливий вигляд. Проте, свічники з кам’яної солі виконують як естетичну функцію, а й насичують повітря корисними для організму негативними аероіонами повітря. Вважається, що соляні підставки для свічок підвищують імунітет, відновлюють сили та нейтралізують стреси.

Імітація каміна

Полум’я свічок допомагає створити в сім’ї особливий мікроклімат. У будинку, де горять свічки, завжди затишно та тепло. Там приймають гостей та радіють успіхам близьких, там завжди можна отримати підтримку та потрібну пораду. Ви хочете зробити таким власний будинок? Все у ваших руках. А свічки допоможуть вам у цьому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *