Будуар в інтер'єрі квартири, дизайн жіночого куточка в будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Будуар в інтер’єрі квартири, дизайн жіночого куточка в будинку


Будуар - куточок жіночності в інтер'єрі

У красивих дамських романах про любов багатих герцогінь і графинь, мешканок шикарних вілл і замків, обов’язково знаходиться місце для згадки про таємничу та красиву потайну кімнату в інтер’єрі будинку. Тут героїні зберігають свої найпотаємніші таємниці. І саме сюди, в будуар, приходять молоді, сміливі коханці, щоб подарувати своє серце коханій. Таке дуже інтимне місце створює навколо господині ореол загадковості та жіночності. Слово будуар походить від французького словосполучення boud er, що означає вередувати, надувати губи. Тому висновок призначення цієї кімнати ви можете зробити самі. Історія будуару починається з 18 століття. Саме тоді він став модним як місце для прийому гостей. А спочатку це була жіноча територія в багатому будинку. Вона призначалася для сну, купання, зміни вбрання. Дозволялося відвідувати цю кімнату тільки господині і слугам, і дуже рідко дружину. Але на початку 18 століття відбулася зміна стилів: бароко змінився рококо. З’явилася зацікавленість у особистому комфорті.

Епоха «галантної доби» прославилася своїми вільними звичаями. У цей період мистецтво стало легшим, а дизайн інтер’єру – затишним. На історичній арені у період з’явилося багато впливових жінок. Це були примхливі лідери та освічені естетки. Світське суспільство прислухалося до думки. Ось якраз вони і ввели в моду прийоми близьких гостей у спальні, де була невимушена обстановка, в якій можна продемонструвати гостям найвишуканіші та відвертіші вбрання.
Крім прийому гостей, будуар був призначений для занять мистецтвом та відпочинку, так само господиня могла писати тут листи та читати їх. А ще саме в будуарі створювався образ чарівної жінки, яка була доглянута, елегантна та одягнена за останньою модою. Але це погляд із емоційного боку. А якщо коротко, то це кімната для жіночого туалету та відпочинку, в якій жінка є повноцінною господаркою. Тому неправильно вважати, що будуар — це лише спальня.

В наш час будуаром називають не тільки приміщення, але й гарнітури, в наявності яких є туалетний столик, дзеркало і велика кількість шухлядок та шафок для різноманітних приємних дрібниць. Хтось може порахувати, що будуар — це винахід західноєвропейських лідерів, але це не так. На Русі теж були свої жіночі кімнати, але виглядали і називалися вони інакше. Потрібно відзначити, що до революції жінки всіх станів, крім кухні, імені свої місця для усамітнення та своїх жіночих занять. Наприклад, жіноча половина князівської сім’ї жила в теремі, де були розташовані кімнати для прикрашання та зберігання коштовностей. Тут обов’язково були різні скриньки, обтягнуті оксамитом, з дзеркалами, всілякі скриньки з сережками і намистами, скрині з нарядами. У наш час, на жаль, не кожна жінка може похвалитися «особистою територією». І навіть серед дуже багатих жінок не всім властиво мати особистий простір. Якщо вас зацікавила ця стаття, то маєте таку потребу.

У сучасному світі жіноча територія в будинку не має виглядати як будуар. Все залежить від смаків господині та від переваг у стилях. Але можливо ви захочете створити будуар із збереженням усіх правил та жанрів. Саме про це ми й говоритимемо. З одного боку будуар – це певний стиль декору, а з іншого – це планування для максимального комфорту.

Як ми побачили з історії, будуар – це не одна кімната, а цілий «комплекс приміщень». Він складається з ванної, спальні, вбиральні, а, іноді, і маленького кабінету. У спальні обов’язково має бути відведений куточок для «наведення краси» та пара крісел для спілкування. Зі спальні бажано зробити вхід у вбиральню та особисту ванну кімнату, яка призначена для користування тільки господинею будуару. У вбиральні обов’язково має бути хороше освітлення і велике дзеркало, а також відкрита система зберігання речей.

Ванну кімнату можна розділити на дві частини: кімнату відпочинку та сам санвузол. У зоні відпочинку можна обладнати для роботи перукаря та майстра манікюру, а також розташувати тут масажне крісло. А якщо це не можна, то мінімум, що потрібно мати — це крісло або маленький диван. Якщо ви живете у приватному будинку, то наявність балкона в будуарі навіть не обговорюється. Він обов’язково має бути присутнім. Окремий вихід із будуару до басейну, в сад або на терасу – це більш високий рівень комфорту. Багато дизайнерів інтер’єрів, намагаючись спростити, зводять ідею будуара до мінімуму, вдаючись до великої кількості різноманітних завитків і тканин із зефірними відтінками. Але це виглядає примітивно.Будуар в інтер'єрі квартири, дизайн жіночого куточка в будинку

Кожна жінка свого роду унікальна. А забезпечена жінка може дозволити собі реалізувати будь-які унікальні потреби та бажання. Саме тому сучасний будуар не має бути оформлений у стилі рококо. Це можуть бути інші стилі інтер’єрів, такі як — арабський схід, бароко — вамп або гламур.

Для будь-якого будуара властиві спільні риси, наприклад, такі як:
— підлогове покриття має бути м’яким або дуже якісним паркетом, на якому повинні лежати килими або шкури;
— Достатня кількість різних пуфів, крісел, диванчиків;
— усі лінії та форми, починаючи від стель і закінчуючи меблями, повинні бути м’якими та перегукуватися між собою;
— на стінах має бути однотонна шовкографія, тканина або шпалери з дрібним малюнком;
— легкий витончений текстиль та драпірування навколо ліжка та на вікнах;
— багато світла у вигляді різних світильників, за допомогою яких можна контролювати кількість світла у кімнаті;
— багато різних предметів декору та інтер’єру, які розкажуть про настрій господині: дзеркала, свічки, аромолампи, квіти тощо.
Будуар можна виконати у різних стилях.

Це найперший стиль, в якому створювалися будуари. Стиль рококо передбачає безліч деталей та класичну жіночність, витончену наївність. Ніжні пастельні тони тут поєднуються з кремовим та білим. Меблі теж витончені, в класичному стилі на вигнутих ніжках з великою кількістю накладного дерева. На ліжках розкішні балдахіни, що нагадують королівські. А на вікнах пишні штори із ламбрекенами.
А от інший варіант дизайну будуара – зоряний гламур. Тут пастельні відтінки не вітаються, а застосовуються тони приглушених «шляхетних» сірого і коричневого. Цьому стилю характерні переливи тканин та малюнків, глянсові та дзеркальні поверхні меблів та предметів декору.

Бароко – вамп – це ще один варіант стилю. Він екстравагантний та пристрасний. Йому притаманні контрасти кольорів. При цьому нейтральних відтінків може бути кілька, а яскравих – один або два. Декор та меблі сріблястих відтінків.

Для шанувальниць Сходу – варіант декору казки Шахеризади. Тут присутні у великій кількості фіолетові, оранжеві та малинові напівпрозорі тканини, марокканські світильники, стилізовані меблі. Так само в кімнаті може бути кальян, якщо ви ним захоплюєтеся. Крісла та диван заміняються на безліч кушеток і подушок.

Як ми переконалися, існує безліч стилів для створення будуару. Найголовніше – необхідно вважати себе гідною особистого куточка, лабораторії краси, жіночності та стилю. У наш нелегкий час жінка працює з ранку до вечора, а додому приходить втомлена. Їй необхідно місце, яке нагадуватиме про те, що вона є представницею прекрасної статі, спадкоємицею традицій минулого, в яких завжди знаходилося місце суто жіночому простору.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *