Фіолетова кухня - 60 фото та 5 секретів дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фіолетова кухня — 60 фото та 5 секретів дизайнуФіолетовий – це один із найскладніших кольорів спектру, оскільки утворюється він зі змішування двох яскравих протилежностей – холодного синього та гарячого червоного. Вплив фіолетового кольору на емоційний стан людини та її оптичні властивості настільки неоднозначні, що зустріти його в природі, в інтер’єрах будинків і особливо кухонь можна рідко.

З іншого боку, якщо правильно обіграти цю складність, то саме фіолетовий зможе в одну мить перетворити нудний простір на елегантний або екстраординарний. Ми пропонуємо до вашої уваги 5 секретів застосування цього своєрідного кольору в інтер’єрі кухні та 60 фото для натхнення.

Загальна характеристика кольору

Плануючи дизайн фіолетової кухні, потрібно мати на увазі такі його характеристики:

 • Вплив на людину: стимулює креативність та уяву, але заважає зосередитися на вирішенні логічних питань. У невеликих дозах і світліших відтінках заспокоює і покращує сон, але в масиві і темних тонах при тривалому впливі тисне, стомлює і мало не вганяє в депресію.
 • Кому найбільше підходить: людям творчих професій.
 • В яких кухнях виглядає найкраще: добре освітлюваних «південних» і просторих. Втім, розмір кухні не має такого вже важливого значення.

Фіолетовий колір в інтер'єрі кухні

 • Оптичні властивості: візуально віддаляє, зменшує, але при цьому обтяжує предмети меблів або поверхні. За температурою цей колір швидше холодний, але може здаватися теплим у парі з деякими кольорами.
 • Додатковий колір у спектрі: жовтий.
 • Найбільш відповідні стилі: поп-арт, хай тек, етніка Близького Сходу, скандинавський, вікторіанський, модерн, фьюжн.

5 секретів із застосування в інтер’єрі кухні

Секрет 1. Використання як акценту

Якщо фіолетова кухня буде комфортною далеко не кожній людині, то кухню в нейтральних тонах з фіолетовими акцентами цілком можна назвати універсальною.

Акцентами можуть стати: штори, столовий текстиль та посуд, стільці, фартух або настінний декор.

Поради:

 • Легкий спосіб зробити кухню стильною – використовувати фіолетовий колір у текстилі, а саме в оббивці меблів та шторах. Особливо красиві будуть вельвет та оксамит.
 • Майте на увазі, що чим більше відтінок фіолетового йде в синю, тим менш апетитною здаватиметься їжа на його тлі. Тому, вибираючи посуд, фартух або штори для оформлення обідньої зони або зони готування, віддавайте перевагу трохи рожевим відтінкам, як, наприклад, на фото нижче.

У наступній фото-добірці (гортайте праворуч) можна побачити інші приклади використання фіолетових акцентів в інтер’єрі кухні.

Ніша у стіні та аксесуари фіолетового кольору в інтер'єрі кухні в стилі кантрі

Фіолетовий килимок в інтер'єрі кухні

Секрет 2. Використовуючи фіолетовий колір у масиві, його слід розбавляти

Якщо ви зважилися використовувати фіолетовий колір як основний, то ось які підказки можуть вам стати в нагоді:

 • Цей колір стає свіжішим і м’якшим у поєднанні з білим у пропорції 1:1, а краще 1:2. Біло-фіолетова кухня представлена ​​у наступній збірці фото.

Біло-фіолетова кухня

Біло-фіолетова кухня

А ось як гарно виглядають фіолетові шпалери в інтер’єрі білої кухні.

 • Зробити таку кухню затишнішою можна за допомогою достатку деревних фактур.

Так, наприклад, фіолетова кухня стане набагато затишніше в оточенні дерев’яної підлоги, стільниці та білих стін, а фіолетові стіни стануть гарним тлом для дерев’яної кухні.

Стіни фіолетового кольору в інтер'єрі кухні

Фіолетова кухня в інтер'єрі

Секрет 3. За допомогою фіолетового кольору можна створити оптичні ілюзії

Як ми вже зазначали, фіолетовий колір має здатність візуально віддаляти, зменшувати, але при цьому обтяжувати предмети меблів або поверхні.

 • Щоб візуально «розсунути» стіни в маленькій кухні та трохи підняти стелю, потрібно одну стіну зробити фіолетовою, наприклад, поклеїти шпалери, а решту пофарбувати у білий або інший світлий колір. Також стелі стануть трохи вище, якщо фіолетовим оформити саму стелю або підлогу як показано на фото, але цей варіант розрахований, мабуть, тільки на найсміливіших оригіналів.

Підлога фіолетового кольору

Секрет 4. Такий колір особливо добре поєднується з жовтим, а також із золотом та бронзою.

Як відомо, кожен колір має свою протилежність у колірному колі, з якою він може скласти найяскравішу пару. Нашому герою у відповідність до цього правила підходить лимонно-жовтий колір, але в інтер’єрі таке поєднання виходить занадто різким, тому жовтий краще використовувати в слабонасичених, вершкових відтінках, іноді в гірчичних або охристих тонах. Тоді добродушний жовтий зробить меланхолійний фіолетовий м’якшим і веселішим, а сам в його оточенні стане елегантнішим і серйознішим.

Поєднання жовтого та фіолетового кольору в інтер'єрі кухні

А ще він може стати чудовим тлом для золотих та бронзових предметів декору чи фурнітури. меблевих ручок, рамок для фотографій, посуду, столових приладів та ін. Головне тут не переборщити і з тим, і з іншим, інакше благородне поєднання стане химерним.

Секрет 5. Також добре поєднується з…

Отже, ми вже зазначили, що винуватець цієї статті найкраще сусідить з білим і жовтим, але які поєднання будуть теж вдалі:

 • У монохромній гамі: з його блідими відтінками (бузковим, ліловим і т.д.), а також з близькими відтінками рожевим, блакитним, синім.
Поєднання синього з фіолетовим в інтер'єрі кухні

з синім

Поєднання фіолетового та рожевого в інтер'єрі кухні

з рожевим

 • У контрастній гамі: зі своїм «батьком» червоним та близьким до нього помаранчевим (з великою обережністю). У поєднанні з цими фарбами фіолетовий повинен мати холодний тон.

Поєднання помаранчевого та фіолетового кольору в інтер'єрі їдальні

 • У нейтральній гамі: з усіма базовими квітами — сірим, бежевим та коричневим, а також з усіма відтінками зеленого.

Сіро-фіолетова кухня

Бежево-фіолетова кухня

Окремо виділимо комбінацію з чорним, оскільки, з одного боку, вони цілком поєднуються, але з іншого – у парі можуть виглядати занадто темними та депресивними. На фото нижче представлені приклади чорно-фіолетових кухонь, які видаються нам вдалими. Як видно, правильні дози квітів, той самий білий колір і хороше денне освітлення навіть з такого ризикованого дуету можуть зробити свіжий і стильний простір.

Чорно-фіолетова кухня

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:24 Середня оцінка: 4,50 із 5)
Фіолетова кухня - 60 фото та 5 секретів дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *