Інтер’єр сучасної кухні в стилі хай-тек: правила дизайну та оформлення
Мабуть, щоб зрозуміти всі тонкощі стилю хай-тек, потрібно трохи поринути в історію: як він розвивався, які особливості має і завдяки чому став таким затребуваним сьогодні? Ультрамодний стиль, основною суттю якого є епатаж, зародився наприкінці ХХ ст. Його основоположниками прийнято вважати Ренцо Піано та Річарда Роджерса – саме за їхнім проектом було збудовано у Парижі всесвітньо відомий Центр Помпіду – культурну пам’ятку Франції. Новаторство проекту полягало у рясному використанні металу, пластику, скла, які поєднувалися з бетонними конструкціями у абсолютно несподіваних рішеннях. Так, всі технічні конструкції розташувалися із зовнішнього боку фасаду будівлі (тим самим заощадили близько 40 тис. м ² корисної площі) і мали незвичайні колірні рішення.
Сучасний інтер’єр кухні в стилі hi-tech
«Hign tech» чи високі технології, що ж спільного у цього словосполучення із сучасним інтер’єром кухонь? Саме застосування високотехнологічних матеріалів, починаючи від обробки, закінчуючи використанням сучасної техніки, стає причиною того, що кухонні інтер’єри в стилі хай-тек ніколи не забуваються і, однозначно, є предметом підвищеної уваги. Розвиток цього стилю сьогодні відбувається стрімко, але з певними корективами – високотехнологічний хай-тек стає дедалі м’якшим, теплішим. Класичний хай-тек – це прості геометричні форми (частіше незграбні), чіткі лінії, монохромне колірне рішення без використання декору та малюнків. Домінуючі кольори: сірий, чорний, білий, сріблястий, люмінесцентні та металеві відтінки. Інтер’єр кухні, виконаний у стилі hi-tech має, як правило, має кілька точок освітлення. Простір не заповнений меблями, як правило, це порожні, просторі та вільні приміщення. Але основна вимога – це використання інноваційних матеріалів, складних конструкцій, сучасної техніки, які доповнюються скляними столиками з хромованими елементами, меблями з чорним глянсовим покриттям, металевими молдингами та карнизами, диванами зі складною конструкцією та контрастними кольорами. Інтер’єр наповнений лише найнеобхіднішими речами. А сучасні вікна дозволяють насолодитися навколишнім світом — адже на них, часто, немає ні штор, ні портьєр.
Відмінні риси “Hi-tech” кухні
- лаконічність та ідеальна геометрія інтер’єрів, точне дотримання пропорцій;
- переважання металу та скла, які доповнюються однотонними та контрастними колірними рішеннями;
- простір та функціональність приміщень, навіть маленьких;
- практично повна відсутність аксесуарів;
- активне використання підсвічування та світильників;
- велика кількість сучасної техніки;
- практично повна відсутність текстилю, шпалер, гобелену;
- зонування простору за допомогою барних стійок.
Переваги кухні, виконаної в стилі хай-тек
- раціональне та ергономічне використання площі;
- міцність, надійність та довговічність матеріалів, задіяних у створенні інтер’єру;
- гармонійне поєднання високотехнологічних новинок з інтер’єром;
- стиль хай-тек ідеальний як для невеликих, так і для великих приміщень;
- дизайн унеможливлює використання непотрібних елементів;
- можливість без великих вкладень змінювати настрій інтер’єру;
- простота та легкість догляду.
Якщо ви вирішили, що стиль хай-тек – це те, що потрібно для вашої кухні, важливо звернути особливу увагу на підбір оздоблювальних матеріалів, меблів та деяких аксесуарів.
Оздоблювальні матеріали
Основними оздоблювальними матеріалами для створення інтер’єру в стилі хай-тек на кухні будуть фарби, завдяки яким можна створити імітацію бетону, металу. Також доречним буде використання дерева, каменю в поєднанні з невеликою кількістю живих рослин з метою наповнення інтер’єру теплом – ці матеріали гармонійно впишуться у технологічну концепцію стилю. Підлога, як правило, влаштовується з плитки, каменю, наливного бетону, матеріалів, що імітують камінь. Неприпустимо використання паркету та яскравої плитки. Ідеальне вікно в тилі хай-тек – це суцільна скляна панель без різної розбивки, де рами практично непомітні через мінімальну товщину. Дверні та віконні отвори декоруються цеглою, деревом, металом або матеріалами, що їх імітують.
Зручність, простір і функціональність кухонь у стилі ганьби-тек, більшою мірою, досягається за допомогою грамотно підібраних меблів, які виконані з міцних, якісних та сучасних матеріалів в унікальному, часто, авторському дизайні. Ергономічність та багатофункціональність таких меблів дозволяє значно збільшити площу кухні, надати їй затишний та оригінальний дизайн. Головний фаворит меблів для кухні в стилі хай-тек — це модульні дизайнерські меблі з безліччю функціональних шаф, ящиків, каркасів для побутової техніки, що вбудовується. Такі меблі дозволять раціонально використовувати простір і досягти неперевершеного ефекту. Крім цього популярністю користуються італійські кухні, меблі, лаконічність і простата якої гармонійно доповнюється скляними столами і кріслами хитромудрих форм. Як матеріали для створення фасадів кухонь у стилі хай-тек використовують: акрил, метал, скло, пластик.
Аксесуари, як і інші елементи інтер’єру в стилі ганьби-тік, підбираються за правилом мінімалізму, монохромність кольору, простота. Все кухонне приладдя краще сховати в передбачені ніші та шафи. Як аксесуари можуть виступати картини, невеликі вази і горщики і живі рослини, стильний посуд з яскравими фруктами.
Кому підійде стиль hi-tech?
Цей воістину чарівний та конструктивний стиль стане ідеальним рішенням для будь-якої сучасної людини. Але справжніми його поціновувачами залишаються раціонально мислячі, успішні, стримані люди, які гідно оцінюють зручність, практичність і комфорт, що надають нам високі технології в поєднанні з унікальними дизайнерськими розробками.
Деякі нюанси
Збираючись втілити в життя задуманий дизайн кухні в стилі ганьби-тік, важливо накопичити необхідну кількість засобів, щоб замовити весь комплект меблів, техніки від одного виробника. Це допоможе досягти ідеального результату — адже стиль не терпить неточностей, різких відмінностей та дисгармонії. Стиль хай-тек не підійде людям, які люблять буйство квітів та фарб, надмірне наповнення інтер’єру аксесуарами. Стиль хай-тек – це відображення сучасного, активного, високотехнологічного життя, в якому практичність, екологічність та максимально ефективне використання простору є незаперечною перевагою.