Тона в інтер'єрі квартири чи будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Тона в інтер’єрі квартири чи будинку


Теплі та холодні тони в інтер'єрі

Колір грає значної ролі у житті. Він здатний викликати у людині різні відчуття – тепло, холод, комфорт, дискомфорт. Також різноманітні емоції як позитивні – радість, щастя, захоплення, і навпаки – сум, сум, апатію і навіть агресію. Все це відбувається на рівні підсвідомості незалежно від нашої волі. Відчуття, що викликаються кольором, закладені на генетичному рівні, пов’язані вони з нашим природним корінням, а потім йдуть зовсім тонкі шари асоціацій і спогадів самої людини. Оскільки колір має такий сильний вплив на людину, його активно використовують у всіх сферах життєдіяльності.

А зараз давайте докладніше поговоримо про колір, його різноманіття та роль у житті людини. Людське око може вловити майже 1,5 мільйона тонів та відтінків. Основними кольорами спектру є червоний, синій та жовтий. Завдяки їхньому змішуванню вийдуть зелений, фіолетовий і помаранчевий і такі кольори прийнято називати складовими.
Спектр ділиться в основному в області зеленого кольору на холодну та теплу частини. У поєднанні у ньому теплого жовтого та холодного синього виявляється його “температура”. До теплої зони спектру відносяться червоні та жовті тони, а до холодної – сині та фіолетові. Сам по собі зелений тон – це тон спокою та гармонії, тому він і викликає у людей відповідні почуття – заспокоює, розслаблює, тонізує. Жовто-зелений оживляє, нагадує весняну свіжість, розпускання перших листочків, а ось синьо-зелений охолоджує, забирає нас на берег моря, дарує тишу та умиротворення. В інтер’єрі м’який теплий колір створює затишок і комфорт, у такій кімнаті краще здається, перебування в ній надає багато сил.

Протилежним цим почуттям вважається збудження. З цим чудово справляється червоний колір — колір вогню, полум’я, як ніякий інший він стимулює і викликає роздратування. Крім цього, він здатний вселити як радість, силу, впевненість, так і втомити. В інтер’єрі він надасть бадьорості, веселості, обдарує прекрасним настроєм, але все-таки слід завжди пам’ятати про його агресивність, не варто з ним переборщувати, використовувати потрібно з обережністю.

Легким та сонячним вважається жовтий колір в інтер’єрі приміщення. Це символ вічності, величі, колір золота та добробуту. Вселяє бадьорість, відмінний оптимістичний настрій. Теплі, сонячні відтінки впливають виключно позитивно на емоційний стан людей. І в інтер’єрі він чудово чудово поєднується з іншими квітами.
Якщо змішати червоний та жовтий, то вийде оранжевий. На сході він символізує божественність, святість та просвітленість. В інтер’єрі його активно використовують, особливо якщо треба перетворити приміщення, освітлити, зробити яскравим, затишним та теплим. А різними тонами – приглушеним та яскраво-оранжевим – можна надати йому вишуканості та оригінальності.

Блакитний колір — це колір простору та спокою. Символізує нескінченність, досконалість. Спокій та серйозність викликає відтінок блакитного – холодний, насичений синій колір. Він вважається “діловим”, дозволяє поринути у задумливість, у собі. В інтер’єрі цей відтінок краще не використовувати, він діє переважно. А ось м’які тони дуже навіть варто, по-перше, діятиме заспокійливо, по-друге, збільшить і розширить простір, по-третє, додасть свіжість і прохолоду кімнатам з вікнами на південну сторону. Фіолетовий колір найсуперечливіший і загадковий, це суміш гарячого червоного та холодного синього. З’явився пізніше за всіх, не використовувався в первісності і стародавніми греками. У християнстві фіолетовий колір символізує духовне страждання. Він складний та багатоликий. Має безліч тонів і відтінків від блідо-бузкового до попелястого сіро-фіолетового. Глибокий і густий тисне на психіку, навіть може сприяти впасти в депресію, тому у створенні інтер’єру віддають перевагу менш насиченим і приглушеним тонам, які нададуть незвичайність та вишуканість інтер’єру.

А як же білий, чорний та сірий колір?

Білий колір універсальний, можна змішати з будь-яким кольором, і це його не зіпсує, а лише надасть ошатності. В інтер’єрі він використовується повсюдно, створює ефект невагомості та легкості. На тлі білих стін чудово виглядатимуть будь-які меблі та будь-які прикраси інтер’єру.

Якщо біла сукупність всіх кольорів, то чорний, навпаки, відсутність кольору. Але, незважаючи на це, він не втрачає своєї важливості в інтер’єрі. Чорний колір добре служить для контрастного підкреслення інших кольорів, виділяє їх, надає їм яскравість і виразність. Але, головним його завданням є зробити інтер’єр стильним та чітким. Помилково вважають, що сірий колір невиразний, а сірий світ нудний, швидше він безпристрасний. Як і решта кольорів сірий має велику різноманітність відтінків: вишуканий сіро-блакитний, приглушений сіро-бузковий, спокійний сіро-зелений і, нарешті, перлово-сірий. І не меншим попитом він використається в інтер’єрі. Сірий колір, як і синій, є “діловим”. Будь-яке приміщення він здатний перетворити як на діловий, стильний офіс, так і на затишну житлову квартиру. Отже, всі кольори надають свій індивідуальний вплив на людину, на її «клімат» у будинку. Від колірної гами залежить комфорт у будинку, затишок і тепло, а отже, і наш настрій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *