7 корисних порад для здорового мікроклімату у квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

7 корисних порад для здорового мікроклімату у квартирі


Якщо у власному будинку ви не можете відпочити, домочадці часто хворіють або просто почуваються некомфортно, можливо проблема криється в неправильному мікрокліматі.

Кухня

1. Перевірте вологість

Вогкість небезпечна появою грибка та плісняви, вона погано впливає на мікроклімат у будинку та поступово руйнує обробку. Якщо ж у будинку повітря пересушене (наприклад, це часто буває в опалювальний сезон), то можуть початися проблеми з паркетом, меблями, а головне – зі здоров’ям респіраторної системи (віруси та бактерії легше проникають у горло, ніс та легені) та шкіри (сухість) , свербіж, лущення).

Зволожувач повітря

Як виміряти рівень вологості? У нормі вологість у житлових кімнатах має становити 40-60%, у дитячій кімнаті – 50%. Щоб виміряти рівень вологості, знадобиться гігрометр. Прилад встановлюється на добу у кожній кімнаті.

Якщо в будинку пересушене повітря чи вогкість. Низьку вологість виправить зволожувач або акваріум із рибками. Підвищену вологість повітря виправить осушувач або додатковий опалювальний прилад. У той же час, якщо є джерело вологості, наприклад, вікна, що підтікають, або щілини в стінах, то їх потрібно усунути.

Запітнілі вікна

2. Перевірте освітлення

Природне та штучне освітлення в будинку впливають не лише на зір, а й на самопочуття, настрій. Тьмяне світло в приміщенні вганяє в тугу, змушує напружувати очі, а відблиски і яскравість втомлюють, змушують мружитися.

Як виміряти рівень освітленості? Найправильніше запросити фахівця, який зможе заміряти рівень освітленості по люксиметру. Якщо цей показник буде набагато вищим або нижче 500 лк, то потрібно вжити заходів – розрахувати необхідну кількість і потужність світильників та виправити ситуацію.

Якщо в будинку темно чи надто яскраво. При нестачі світла (наприклад, через маленькі або невдало розташовані вікна) бажано оформити стіни, штори та стелі у світлих тонах. Можна додати дзеркало (краще навпроти вікна). Приємне освітлення для відпочинку допоможе створити додаткові торшери, бра або настільні лампи.

Їдальня-вітальня

Відсутність сонячних променів у квартирі можна заповнити теплими акцентами, наприклад, жовтого кольору

Занадто яскраве освітлення можна зменшити, наклеївши на вікна сонцезахисну плівку та притінивши їх шторами блекаут. Також варто зменшити кількість глянсових, дзеркальних та блискучих поверхонь.

3. Подивіться, чи багато у вас пилу

Найкращий спосіб боротьби з пилом — це якісне прибирання 1 раз на місяць з чищенням килимів, штор, дитячих іграшок та інших «пилозбірників». Хорошим рішенням буде й установка очисників повітря із потужними вугільними фільтрами.

Інтер'єр кухні

4. Перевірте вентиляцію

Зазвичай про наявність проблем у вентиляційній системі мешканці і не здогадуються доти, доки неприємний запах не стає відчутним, а на стінах не починає утворюватися конденсат і, як наслідок, пліснява.

Шкода грибка в будинку відома всім, але крім нього небезпечні і протяги, і повітря, яке не циркулює. Часто він є причиною головного болю, зниженого імунітету, хронічної втоми та загалом шкідливий для здоров’я домочадців. Ну а гомін у стінах просто приносить дискомфорт.

Якою має бути циркуляція повітря? Цей показник вимірюють за допомогою електроанемометра. В нормі швидкість руху повітря влітку має становити не більше 0,25 м/с, а взимку – не більше 0,15 м/с.

Як вирішити проблему? Найкраще звернутися до фахівця, який визначить причину неправильної вентиляції. Якщо проблема криється у зруйнованій вентиляційній шахті, то доведеться звертатися до керуючої організації. І, звичайно, не забувайте про банальне провітрювання та кімнатні рослини.

Гібіскус червоний

5. Нормалізуйте температуру

Тепле повітря у квартирі шкідливе для слизових оболонок, сприяє розвитку респіраторних захворювань.

Якою має бути оптимальна температура повітря? Відповідно до норм СанПіна: взимку та восени оптимальна температура це 20–24°C, а влітку — не більше 25°C. Часто через деякі технологічні порушення, неякісні будматеріали, появу щілин і крену, а також проблеми опалення в квартирах взимку холодно, а влітку – душно.

Що робити? Якщо взимку вдома холодно, то найпростіше, що можна зробити, це використовувати додаткові обігрівачі, утеплити стіни, встановити систему «тепла підлога», перевірити герметичність вікон і роботу радіаторів. Влітку проблему спеки вирішить кондиціонер чи вентилятор. Ще одне рішення: встановлення терморегулятора, яким можна регулювати температуру у будинку однією кнопкою.

  • Не забувайте 1 раз на рік чистити кондиціонер та кожні два тижні промивати фільтри.

Радіатор на кухні

6. Усуньте шуми

Якщо ви чуєте кожен чих сусідів, шуми з під’їзду та вулиці, то про якісне відновлення нервової системи та відпочинок говорити не доводиться. Звідси стреси, нервова збудливість та дратівливість.

Що робити? Для тих, хто знаходиться на стадії ремонту, вирішити проблему з галасливими сусідами допоможуть звукоізоляція стін і стелі, встановлення панелей з шумоподавленням або акустичного поролону (найбільш ефективне рішення).

Звукоізоляція

7. Виміряйте рівень кисню

Нестача кисню згубно впливає на імунітет, від кисневого голодування у домочадців знижується працездатність, болить голова, їх хилить у сон.

  • У нормі рівень кисню становить 21%.

Що робити? Крім провітрювання та кімнатних рослин виручить іонізатор повітря. Цей пристрій насичує кисень іонами, завдяки чому дихати стане легше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:7 Середня оцінка: 4,43 із 5)
7 корисних порад для здорового мікроклімату у квартирі Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *