25 найкращих ідей для облаштування темної вітальні: дизайн інтер'єру на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

25 найкращих ідей для облаштування темної вітальні: дизайн інтер’єру на фото


Темний колір одягу – це класика. Темні штани, сорочку чи джинси можна зустріти у гардеробі практично кожної людини. Ці речі часто одягають на свята, ділові зустрічі чи просто у повсякденному житті. Адже чорний – це колір скромності, сталості, дисциплінованості та поміркованості. Але з темним кольором в інтер’єрі справи зовсім навпаки. Здавна вважається, що темний інтер’єр – це щось зловісне та лякаючі. Багато хто впевнений, що темні кольори пригнічують нас, сковують, приховують простір. Але насправді чорний колір в інтер’єрі виглядає затишно та елегантно. Він має здібності заспокоїти, зняти нервову напругу та покращити роботу мозку.

Дизайн темної вітальні

І якщо зробити грамотне поєднання з іншими кольорами та доповнити гарним освітленням, то інтер’єр вийде досить приємним.

Гарне освітлення у темному інтер'єрі Темний інтер'єр вітальні

Щоб прийшовши додому, ви змогли повною мірою відчути спокій і умиротворення свого житла, а також, щоб ваші друзі із задоволенням приходили до вас у гості, необхідно створити щось неповторне, що сприяє дружній бесіді, заспокійливе і доброзичливе. Усього цього можна легко досягти, використовуючи темні кольорові варіації.

Колірні варіації темних інтер'єрів

Говорячи про темний інтер’єр, не завжди мають на увазі саме чорний колір. На фотографії вище представлений дивовижний дизайн вітальні з використанням темно-зеленого і темно-синього кольорів, звичайно, як акценти доданий чорний, але не в солуючій ролі, він лише підкреслює витонченість і витонченість стилю. Важливим доповненням до такого інтер’єру стало біле тло та чорний камін. Світлі кольори, особливо фонові, виграшно розбавляють обстановку та створюють необхідний контраст. А тепло каміна створює м’яку і затишну атмосферу, що вигідно підкреслюється тими темними тонами.

Основні правила створення темного інтер’єру

Взагалі, як і для будь-якого інтер’єру, щодо темного теж існує низка правил, що допомагають створити хорошу та правильну атмосферу. Виділяють 3 основні правила: розмір приміщення, освітлення та контраст. Особливо варто звернути увагу на питання про габарити кімнати, яку ви робите темною. Якщо говорити просто, то у великому приміщенні темні кольори можна використовувати сміливо, навіть у великих кількостях, головним помічникам тут буде освітлення як штучне, так і природне.

Правильне освітлення у темній вітальні Затишна вітальня з темним інтер'єром Вітальня у темних кольорах Чорний колір для вітальні

А от щодо маленької вітальні, то тут не варто надто захоплюватися темними тонами, особливо чорним. Обов’язково в такій кімнаті повинні бути інші кольори, що розбавляють та розслабляють темну обстановку, виконують роль контрастів. Ну і, звісно, ​​достатньо світла.

Маленька вітальня у темних тонах Темні кольори у невеликій вітальні Темна вітальня невеликого розміру

Для чого потрібні чорні інтер’єри?

Психологи вважають, що кожна людина асоціюється з певним кольором чи навіть кількома. Про це свідчать і гороскопи. Справа в тому, що ми є частиною природи, а вона, у свою чергу, насичена всіма кольорами та відтінками, які тільки існують. Все у природі має свій колір та свою унікальність. Так і ми маємо свій характер і свою особливість, тому кожна людина має своє ставлення до колірного оформлення свого житла. І якщо ви романтична натура, любите спокій, тишу, побути наодинці зі своїми думками і не любитель галасливих компаній, то темна вітальня – це те, що вам потрібно. Саме такий інтер’єр сприяє повній релаксації, мирному та приємному спілкуванню з друзями та рідними.

І найважливіше, темні тони інтер’єру – це потужна протидія галасливому життю міста, стресам та негативу. Зверніть увагу, що в романтичних місцях (кафе та ресторанах) завжди приглушена обстановка і навіть трохи затемнена. А ще однією дивовижною рисою є вплив на нас заходу, його привабливі темні фарби зачаровують і утихомирюють. Будь-який інтер’єр увечері перетворюється, його, ніби обволікає тепло та затишок. Навіть на вулиці все виглядає інакше, м’якше і ніжніше.

Ще одним завданням, з яким чудово справляється темний інтер’єр, є вітальня-бібліотека. Для книг так важливий спокій та тиша, приглушене світло та м’яка атмосфера. Така ситуація допоможе повністю поринути в читання і не відволікатиме від цікавого сюжету. Адже темні кольори сприяють не тільки спокою та безтурботності, а й гарній роботі думки.

Темний колір у вітальні-бібіліотеці

Ще один момент, який розкриває необхідність темного інтер’єру – стиль мінімалізм. Ось тут йому майже немає рівних. Темні кольори, зокрема, чорний, несуть у собі строгість, елегантність, витонченість і певну завершеність. Все те, що потрібно для мінімалістського інтер’єру.

Для тих людей, які багато подорожують або працюють у галасливому офісі, або в місцях з яскравим інтер’єром, і які, прийшовши додому, шукають спокій та освіжаючу прохолоду, підійде чорно-білий інтер’єр, можливо з додаванням темного коричневого.

Освіжаюча прохолода у темному інтер'єрі

Тут ви спокійно відпочинете та наберетеся нових сил. Також тут затишно працюватиме тим людям, які займаються розумовою діяльністю. Ні для кого не секрет, що всі ми інколи втомлюємося від сучасного життєвого ритму. Постійна гонка за успіхом та достатком порушує нашу тендітну душевну рівновагу. Саме тому так важливо прийти додому та насолодитися спокоєм.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *