ідеї дизайну, як облаштувати в спальні чи кладовці
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ідеї дизайну, як облаштувати в спальні чи кладовці





Дизайн вбиральні кімнати (50+ фото)

Проблема зберігання особистих речей займає найважливіше місце у організації житлового простору. Традиційно для цієї мети використовуються шафи, але набагато зручнішим рішенням може стати облаштування вбиральні. І зовсім необов’язково відводити під одяг велике приміщення — підійде будь-який куточок площею від 2 кв. Раціональний дизайн гардеробної кімнати забезпечить ефективне застосування кожної вільної ділянки, дозволяючи забути про громіздкі шафи, комоди та антресолі.

ідеї дизайну, як облаштувати в спальні чи кладовці

Гардеробна у спальні

У будинках і квартирах, де окрема вбиральня не була передбачена спочатку, її найпростіше влаштувати в спальні, відділивши розсувними дверцятами-купе або будь-якою іншою стінкою. Роль бар’єру може виконувати навіть висока (до стелі) шафа або стелаж з проходом.

Дуже сучасно виглядатиме перегородка із затемненого матового з піскоструминними малюнками скла. Переваги такого варіанту полягають у екологічності матеріалу, його здатності пропускати сонячне світло та мінімальній товщині.

Облаштування вбиральні в спальні нестандартної форми дозволить збалансувати геометрію приміщення. За ширмою легко приховати зайву довжину стін, наявність ніш чи виступів, використовуючи кожну особливість архітектури з повною віддачею.

Гардеробна в спальні - Дизайн інтер'єру
Гардеробна в спальні - Дизайн інтер'єру

Вбиральня в коморі

Навіть у дуже маленьких квартирах, де не може бути й мови про спеціальну кімнату для одягу, принаймні 1-2 кв.м. буває відведено під комору. Найчастіше цей простір ігнорується, але за бажання його можна з легкістю перетворити на зручну вбиральню.

Варто доповнити звичайну нішу 1х1 м. антресоллю, вузькими бічними полицями, нижніми ящиками та металевими штангами, і вона стане чудовою альтернативою дорогій шафі-купе, яку все одно ніде було б ставити.

Міні-гардеробну з виходом у коридор рекомендується використовувати для верхнього та сезонного одягу, зимового взуття, сумок – це допоможе розвантажити місце у житлових кімнатах. Це рішення переважно і з погляду правил гігієни.

Наявність комори більшої площі відкриває широкі можливості планування, але потребує продуманого підходу до систем зберігання. Також дуже важливо подбати про достатню вентиляцію приміщення, захист речей від вологості, комах, тварин та сторонніх запахів.

Гардеробна в кладовці - Дизайн інтер'єру

Планування гардеробної кімнати

Залежно від площі, розташування дверних та віконних отворів, кількості речей та власних уподобань власників, планування гардеробної кімнати може бути виконане різними способами. Кожен із представлених варіантів характеризується певними рисами, які роблять його придатним для того чи іншого типу приміщення.

Лінійне планування

Нагадує звичний шафа-купе, з тією лише різницею, що дверцята або відсутні зовсім, або замість них встановлена ​​перегородка від підлоги до стелі, а всередині є вільний простір для переміщення вздовж полиць. Таке розташування вбиральні ідеально підходить для встановлення в прямокутній кімнаті вздовж глухої стіни або навколо дверного отвору.

Дизайн гардеробної кімнати - Лінійне планування

Паралельне планування

Оптимальне рішення для подовжених приміщень коридорного типу з вікном або великим дзеркалом навпроти дверей. В даному випадку полиці та вішалки знаходяться біля протилежних стін, завдяки чому всі речі залишаються на увазі, до них легко дістатися, та й місткості такої вбиральні можна тільки позаздрити.

Наявність віконного отвору вирішує питання з вентиляцією та денним освітленням, тому саме паралельне планування можна рекомендувати при початковому проектуванні вбиральні в кресленні квартири або будинку.

Дизайн гардеробної кімнати - Паралельне планування
Дизайн гардеробної кімнати - Паралельне планування

П-подібне планування

Є одним із найзручніших варіантів при облаштуванні великих вбиралень. Щоб користуватися бічними стінками було зручно, центральна частина повинна мати не менше 1,5 м довжину.

У такому приміщенні залишається місце для дошки для прасування, стільця (а часом навіть невеликого диванчика) і дзеркала, завдяки чому виходить комфортна примірювальна.

Дизайн гардеробної кімнати - П-подібне планування
Дизайн гардеробної кімнати - П-подібне планування

Кутове планування

Дозволяє ефективно використовувати простір у кімнатах з обмеженою площею – спальнях, передпокоях, дитячих, мансардах. Розміщення систем зберігання під кутом 90° дає можливість зберігати вдвічі більший обсяг речей, якщо порівнювати із звичайною лінійною шафою.

Відокремити вбиральню можна за допомогою розсувних дверей-купе — як стандартних, так і радіусних (напівкруглих). Для високих приміщень підійдуть гіпсокартонні або фанерні перегородки з дверним прорізом, різні штори та ширми.

Дизайн вбиральні - Кутове планування
Дизайн вбиральні - Кутове планування

Облаштування систем зберігання

Перед тим, як обставляти вбиральню меблями, її необхідно підготувати з урахуванням усіх вимог. По-перше, це має бути повністю сухе приміщення, що провітрюється. Небажано зберігати одяг через стінку з ванною, кухнею або у зовнішньому куті будівлі, особливо якщо він намокає та погано освітлюється сонцем. За відсутності вікна організувати правильний мікроклімат допоможе вентиляційний отвір з вентилятором, який автоматично включатиметься в задані проміжки часу.

Другий важливий критерій – ізоляція від сторонніх запахів. Щоб надати речам приємного аромату, можна покласти до них подушечки чи мішечки із сухими травами: лавандою, м’ятою, квітками липи. Ефірні олії рослин також захистять одяг від появи молі та інших комах, а щоб уберегти улюблені предмети гардеробу від зазіхань домашніх тварин, варто наглухо закривати нижні полиці та дверцята.

Що стосується власне систем зберігання, то можна або купити готові конструкції, або придбати комплектуючі і зробити монтаж самостійно. Вибір вбиралень у меблевих магазинах досить широкий: від розкішних шаф з покритого лаком масиву дерева до виробів із ДСП та простої фанери. Утилітарне призначення приміщення не ставить високих критеріїв до естетичності стелажів і вішалок, але якості фурнітури, рухомих елементів і кріплень слід приділити максимально пильну увагу.

Дизайн гардеробної кімнати - Системи зберігання

Щоб забезпечити зручне розташування речей, необхідно продумати необхідну кількість та розміри тих чи інших відсіків. Наприклад, в жіночому гардеробі висота вішалок повинна вміщати сукні довжиною до підлоги, а це щонайменше 1,6-1,8 м. Така ж висота рекомендується і для верхнього одягу. Для піджаків, сорочок буде достатньо 1,2 м. Оптимальний розмір полиць — 30-35 см. Глибина шаф розраховується, виходячи із ширини плечей, і може коливатися від 50 до 70 см.

Верхню частину вбиральні часто залишають під зберігання сезонних речей, валіз, подушок та ковдр. Вище рівня очей можна влаштувати полиці для капелюхів, сумок, парасольок, рукавичок. Середні ділянки займають вішалки та полиці, під ними — комоди з ящиками для білизни, у самому низу — сітки та коробки із взуттям. Останню зручно зберігати в нахиленому вигляді, під кутом в 45-60°, а також в радіусних конструкціях, що крутяться.

Полегшити пошуки потрібної речі допоможе правильне підсвічування гардеробу. Для природного кольору бажано вибирати нейтральний або теплий білий спектр ламп. Крім яскравого верхнього світла не завадять точкові світлодіоди, які можна вмонтувати в полиці. Замість звичайних світильників у вбиральні будуть доречними невеликі прожектори, напрямок яких можна змінювати на свій розсуд.

Дизайн гардеробної кімнати - Системи зберігання
Дизайн гардеробної кімнати - Системи зберігання

Корисні доповнення

Крім систем зберігання у вигляді стелажів, висувних ящиків та вішалок у вбиральні не обійтися і без інших допоміжних предметів. Що саме знадобиться, щоб комфортно та швидко зібрати образ для роботи, прогулянки чи виходу у світ?

Прасувальна дошка — у складеному вигляді її ніхто не помітить, особливо якщо сховати цю корисну річ у вузькій ніші між секціями гардеробу. Додатково потрібно встановити розетку і знайти місце для праски, суворо дотримуючись правил пожежної безпеки.

Розкладна драбинка знадобиться, щоб дістати потрібну річ із верхніх «поверхів». І якщо в маленькій вбиральні з цією функцією впорається звичайний стілець або табурет, то для високих кімнат будуть незамінні легкі металеві сходи.

Організатори для прикрас, шпильок, краваток, ременів та решти біжутерії дозволять зберегти маленькі деталі на увазі, і вони завжди будуть під рукою, щоб додати останню родзинку до готового ансамблю.

Дзеркало на повний зріст — Невід’ємний атрибут повноцінної вбиральні кімнати. Його можна встановити у вільному поглибленні, зробити дзеркальні дверцята або прикріпити до перегородки зсередини.

Бічні джерела світла повинні розташовуватися на відстані 8-10 см по обидва боки від дзеркала трохи нижче рівня очей, а ще один світильник — безпосередньо над дзеркалом. Таким чином, обличчя та фігура людини висвітлюватимуться без утворення тіней, що спотворюють зовнішність.

Дизайн гардеробної кімнати - Корисні доповнення

Оздоблення гардеробної кімнати

Хоча вбиральня зазвичай прихована від сторонніх очей, навіть у ній не обійтися без мінімального оздоблення. З огляду на призначення цієї кімнати-складу можна використовувати найпростіші матеріали. Головне, щоб вони не накопичували пил та вологу, а також не перешкоджали вільній циркуляції повітря.

Підлога

Підлога в вбиральні може бути точно такою ж, як у вітальні, спальні або дитячої. Підійдуть дерев’яні дошки (у тому числі незабарвлені), паркет, ламінат, пробкове покриття. Від ковроліну та килимків варто відмовитися — у них можуть забиватися дрібні ворсинки від вовняного одягу, хутряних комірів, шматочки ниток, та й просто пил.

Дизайн вбиральні - Оздоблення підлоги.
Дизайн вбиральні - Оздоблення підлоги.

Стіни

Єдина вимога до стін у вбиральні — щоб вони не обсипалися, інакше пісок із цементом чи вапно можуть забруднити речі. Підійде звичайне фарбування, дешева декоративна штукатурка, паперові шпалери. Метраж цього приміщення, як правило, маленький, тому колір бажано вибирати світлий — білий, жовтуватий або бежевий.

Дизайн вбиральні - Оздоблення стін

Стеля

Стеля не відіграє великої ролі в оформленні вбиральні кімнати, так що його можна і зовсім залишити без обробки (особливо якщо решта дизайну виконана в стилі лофт). У класичних варіантах доречна рівна світла поверхня — фарбування, шпалери, підвісні панелі, натяжне полотно і т.д.

Дизайн гардеробної кімнати - Оздоблення стелі

Дизайн гардеробної кімнати.

Якщо Вас цікавить дизайн вбиральні, пропонуємо подивитися ще більше цікавих варіантів на фото, зібраних у нашій галереї. Інноваційні рішення для зберігання речей дозволять використовувати кожен сантиметр простору з максимальною ефективністю та комфортом.

Зверніть увагу на планування, обробку, особливості меблевих конструкцій — все це буде корисним при виборі оформлення та предметів обстановки вбиральні. Деякі з наведених прикладів дизайну можна реалізувати своїми руками. Приємного перегляду!

Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.
Дизайн гардеробної кімнати.

Відео: Гардеробна кімната своїми руками

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *