П-подібна кухня – 12 дизайн-порад та 55 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

П-подібна кухня – 12 дизайн-порад та 55 фото



Завдяки тому, що П-подібна кухня задіяє відразу три суміжні стіни та два кути, її можна назвати справжньою кухнею-мрією.

  • По-перше, на ній дуже зручно готувати та проводити всі робочі процеси, починаючи від розвантаження продуктів та закінчуючи прибиранням;
  • По-друге, вона забезпечує більше місць зберігання та обробних поверхонь порівняно з кухнею будь-якої іншої форми;
  • По-третє, вона досить універсальна — її можна підлаштувати під особливості простору, варіюючи відстань між боковинами, їх розмір, форму або замінивши одну з них півостровом або барною стійкою.

У той же час, П-подібний гарнітур – найгроміздкіший і потребує щонайменше 5 кв. метрів вільного простору. Виходить, що якщо приміщення невелике, столову зону доведеться облаштовувати зовсім крихітну або замінити її барною стійкою, яка сама є частиною літери П. Крім того, таке планування не можливе у вузькому приміщенні, коли короткі стіни кімнати мають ширину менше 2,2 м, адже прохід виходить надто вузьким, а це не лише незручно, а й заборонено правилами пожежної безпеки. Недоліком П-подібної кухні можна назвати і той факт, що на ній не дуже зручно готувати в парі і особливо в тріо — занадто вона стає тісною.

З цього матеріалу ви дізнаєтеся, чи П-подібна форма є оптимальною для вашої кухні і, якщо так, то як облаштувати і спланувати її найкращим чином. А ще тут ви знайдете 55 фото-прикладів П-подібних кухонь для натхнення та пошуку дизайн-ідей.

У яких випадках П-подібний гарнітур оптимальне рішення?

  • Якщо ваша кухня квадратна або прямокутна, буква «П» впишеться в неї на ура — прохід між двома боковинами вийде не надто широким і не надто вузьким.
  • Якщо кухня використовується тільки як робоче приміщення, а їдальня винесена в окрему кімнату або приєднану вітальню, то у вас немає причин відмовлятися від такого зручного планування.
Кухня-вітальня з П-подібним гарнітуром

Дизайн П-подібної кухні зі їдальнею, винесеною у приєднану вітальню

  • Якщо ви любите готувати, робите це часто і багато, то П-подібний гарнітур зробить приготування ще приємніше, прискорить і полегшить всі кулінарні процеси.
  • Якщо ваша кухня має еркер, і ви готові організувати робочий простір під вікном, то у вас природно вийде П-подібний, точніше С-подібний гарнітур.
  • Для кухні-вітальні або для квартири-студії П-подібне планування з півостровом або барною стійкою підійде ідеально, оскільки органічно розділить простір на зони.

12 порад з облаштування

1. Щоб кухня вийшла зручною, при плануванні дотримуйтесь правила «робочого трикутника»

Відповідно до цього правила, плита, мийка та холодильник повинні утворювати собою трикутник і розташовуватися поруч один з одним. П-подібне планування хороше тим, що дозволяє легко дотриматися цього правила. Ви можете під кожну робочу точку відвести одну із трьох стін, а можете скомпонувати плиту та мийку вздовж однієї стіни, а холодильник розмістити навпаки, як показано на плані нижче.

Робочий трикутник

2. Важливо, щоб прохід був занадто вузьким і дуже широким

Оптимальна та найзручніша відстань між боковинами шафи становить 120 см. Мінімальна допустима відстань – 90 см. І максимальна – 180 см. Прохід більшої ширини позбавить П-подібну кухню головної переваги – зручності.

3. Якщо прохід тісний і незручний, зробіть одну боковину гарнітура більш вузькою та скошеною.

Якщо одна з боковин гарнітура розташована близько до дверного отвору і утруднює вхід на кухню, то її можна і потрібно зробити скошеною та вужчою (наприклад, глибиною 45 см). Таке ж рішення буде актуальним, якщо кухня маленька і за стандартних розмірів тумб відстань між двома боками кухні не дотягує до комфортних 100-120 см.

Гарнітур П-подібної форми з вузькою боковиною

Також тумба, розташована біля входу на кухню, може мати трапецієподібну або округлу форму. Приклади таких конфігурацій дивіться нижче.

Гарнітур П-подібний з трапецієподібною тумбою біля входу

Маленька П-подібна кухня з трапецієподібною тумбою біля входу

4. Одна боковина гарнітура може бути коротшою

Так ви зможете виділити більше місця для обідньої групи або зробити вхід на кухню вільнішим.

5. Щоб зберегти місце на маленькій кухні, вбудуйте в гарнітур підвіконня

Для цього його потрібно зрівняти з рівнем тумб, піднявши або опустивши вікно, а потім об’єднати з гарнітуром єдиною стільницею. Вбудований підвіконня може стати як бічною, так і центральною частиною П-подібного гарнітура, а використовувати його можна як барну стійку або робочу поверхню.

Підвіконня-барна стійка-центральна частина гарнітура

П-подібна кухня з барною стійкою у центрі

  • Якщо ви хочете використовувати підвіконня як робочу поверхню, під стільницю необхідно вбудувати тумби без задньої стінки і закрити їх фасадами. Таким чином, ви сховаєте радіатор та створите додаткові місця зберігання. Нижче на фото представлений приклад кухні площею лише 5 кв. м, В якій з’явилася можливість побудувати П-подібний гарнітур лише завдяки переробці підвіконня.

Вбудовуючи підвіконня в гарнітур, не забудьте зробити в стільниці вентиляційні отвори для проходження тепла від радіатора до вікна. Якщо цього не зробити, велика ймовірність, що вікна почнуть запітніти, через що ніша покриється пліснявою та грибком.

До речі, якщо у вас немає можливості підняти/опустити вікно, а різниця між висотою підвіконня та підлогових тумб не велика, то стик між різнорівневими стільницями можна закрити за допомогою куточка, як показано на фото нижче.

Влаштування підвіконня в гарнітур

6. Щоб не захаращувати кухню, по можливості відмовтеся від навісних шафок повністю або частково

Навіть одна стіна, що пустує, здорово «полегшить» простір, особливо, якщо кухня не велика. Щоб компенсувати місця зберігання, одну або дві стіни можна оснастити блоком з високих пеналів і, в той же час, ретельно спланувати нижні тумби.

  • Оснастіть кути нижнього ярусу каруселями або висувними багаторівневими корзинами. Розстібним шафкам віддайте перевагу викочувані ящики. І навіть цоколь оснастите парою-трійкою міні-ящиків на колесах. Так кухня містить у собі все, що потрібно.

Замінити навісні шафи можна парою відкритих полиць. Вони хоч і не надто практичні, зате виглядають набагато легковажнішими.

Дивіться також матеріал на тему: Кухня без верхніх шаф: 6 ідей зберігання речей, 5 варіантів планування та 40 фото для натхнення.

7. Спроектуйте гарнітур до стелі та/або вбудуйте з боків пенали, якщо хочете створити містку систему зберігання

Якщо вам необхідно створити максимум місць зберігання, спроектуйте високий гарнітур з додатковим ярусом та/або одну або відразу дві боковини оснастіть шафами-пеналами.

  • До речі, пенали відмінно комбінуються з вбудованою технікою – холодильником, духовкою та мікрохвильовою піччю. Така комбінація хороша не тільки своєю місткістю, а й тим, що вона ніби «зливається» зі стіною і стає майже непомітною.

8. Виберіть фасади білого кольору або тон стін

П-подібний гарнітур сам по собі масивний і монументальний, тому його потрібно «полегшувати» всіма доступними візуальними способами, особливо якщо йдеться про маленьку кухню. Ось кілька порад, як це можна зробити:

  • Якщо підібрати фасади в тон стін, то шафа ніби «розчиниться» у просторі, і кухня не здаватиметься такою вже тісною. В ідеалі колір стін та фасадів для кухні з П-подібним плануванням має бути світлим. Наприклад, підійде білий, бежевий, світло-сірий або кремовий відтінок. Нижче на фото ви можете розглянути інтер’єр 10-метрової кухні з бежевими стінами та бежевим П-подібним гарнітуром.

Бежева П-подібна кухня, стіл

  • Безпрограшний і універсальний колір П-подібного гарнітура — білий. З ним навіть найменша кухня здаватиметься просторою.
Біла П-подібна кухня

Біла П-подібна кухня

  • Бажаєте темних чи яскравих фарб? Ви можете оформити ними нижній ярус, одну з частин гарнітура або взагалі фартух.
  • У маленькій та темній кухні добре працюють глянсові фасади. Адже глянець відображає світло і робить меблі «невагомими». Такий самий ефект створять і скляні вставки.
  • Хочете досягти максимальної легкості? Виберіть суцільні фасади без фільонок і навіть без ручок як у наступному фото-прикладі. Чим одноріднішими будуть поверхні кухні, тим краще.

Біла П-подібна кухня без ручок

9. Зробити велику П-подібну кухню зручніше допоможе острів

на дуже просторій кухні великий П-подібний гарнітур стає незручним. Виправити цей недолік допоможе острів. Головне, щоб проходи навколо нього були досить широкими – не менше ніж 90 см.

Мобільний острівець та П-подібна кухня

10. Створіть достатнє освітлення

Стільницю необхідно висвітлити по всій довжині від початку до кінця гарнітура за допомогою меблевого підсвічування або настінних бра. Стельові світильники та підвіси підійдуть для освітлення мийки (див. фото), а також вбудованого півострова або барної стійки.

Маленька П-подібна кухня

Освітлення півострова П-подібної кухні

11. Прагніть симетрії і наголосіть на центрі гарнітури.

П-подібне планування виглядає якнайкраще коли скомпоноване симетрично і має гарний центр. Якщо у вас є можливість такого компонування без шкоди зручності, неодмінно скористайтеся нею.

  • Центром може бути витяжка над плитою, мийка із симпатичною люстрою або, скажімо, вікно із гарною шторою.

Симетрична П-подібна кухня

Симетрична П-подібна кухня

12. Задієте кути на всі 100%

Два кути кухні не повинні пропадати даремно, тим більше, що вони мають великий потенціал.

  • Як ми вже згадували, кутові тумби варто оснастити багаторівневими висувними системами або каруселлю. Так кути позбудуться «мертвих зон» і будуть дуже зручні.
  • Хоча б один із кутів варто оснастити мийкою або плитою. В цьому випадку бажано, щоб кутова тумба мала трапецієподібну форму як у цій кухні на фото нижче.

Кухонний гарнітур з мийкою в кутку та півостровому

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:33 Середня оцінка: 4,45 із 5)
П-подібна кухня – 12 дизайн-порад та 55 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *