60 фото-ідей та гід з дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

60 фото-ідей та гід з дизайну



В основі американських інтер’єрів завжди був класичний стиль Англії та Старого світу, але їхньою відмінністю стало прагнення до більшої практичності і меншої претензійності. У результаті кухня в американському стилі вийшла і красивою і водночас супер-функціональною.

  • У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як створити американський дизайн кухні з 20 базових елементів, і зможете знайти ідеї облаштування з 60 фото-прикладів інтер’єрів маленьких і великих кухонь.

20 базових елементів кухні в американському стилі

1. Централізоване планування

Всі меблі та техніка в типовій американській кухні вибудовуються по периметру приміщення Г-, П- або С-образно, а в центрі розміщується острів, або обідня група. Таке угруповання предметів зручне тим, що дозволяє максимально розвантажити простір для вільного переміщення та скомпонувати мийку, холодильник та плиту за принципом «робочого трикутника».

П-подібне планування кухні з островом

Централізоване планування

2. Великий острів

Неможливо уявити дизайн американської кухні без масивного острова у центрі. Іноді це одразу кілька островів, якщо дозволяють габарити приміщення. Острів є багатофункціональним робочим столом, оснащеним безліччю полиць для зберігання, а також плитою, мийкою, винною шафою і/або барною стійкою.

  • Острів повинен повторювати форму приміщення чи робочого простору.
  • Проходи навколо острова повинні становити щонайменше 90 див, в ідеалі – 120 див, але з більше. Тому його не можна поставити на маленькій кухні.
  • Якщо ваша кухня має площу 18-21 кв. м, то виберіть маленький острівець розміром не більше 90×120 см. Добре, якщо він буде мобільним, тоді при необхідності ви зможете його перемістити в інше місце.

Міні-острів на колесах

Міні-острів на колесах

  • Більш компактна заміна острову – півострів, який відрізняється тим, що один із його торців вбудований у кухонний гарнітур або впирається у стіну.

Острів

3. Розміщення раковини біля вікна

Кухні в американському стилі передбачають розміщення раковини під вікном. Це, по-перше, дуже зручно, тому що природне світло добре висвітлює зону миття, а по-друге, приємно для очей. На жаль, у міській квартирі перенесення мийки можливе не завжди, оскільки значне подовження комунікацій вкрай небажане.

4. Дерево в обробці та меблів

Дерево – це найпопулярніший матеріал на американській кухні. Дерев’яні меблі застосовуються повсюдно. Наприклад, це може бути кухонний гарнітур з дерев’яними (найчастіше шпонованими) фасадами, стільниця, столи та стільці, сервант. Дерев’яні балки часто прикрашають стелі американської кухні-їдальні, а панелі використовують для оздоблення стін.

Інтер'єр кухні у стилі американської класики

Дерев’яна підлога також невід’ємна частина американського стилю в інтер’єрі.

5. Фасади кухні з фільонками

Кухня в стилі американської класики завжди має фільончасті фасади, але не надто ошатні, а лаконічні. Глянцеві суцільні фасади характерні лише для кухонь у стилі американського ретро-кафе.

Фасади з фільонками

До речі, американці не бояться кілька разів перефарбовувати свою кухню.

6. Велика кількість місць зберігання

Будь-яка американська кухня має безліч різноманітних шаф і полиць, а гарнітур у ній вишиковується до самої стелі. Американці використовують окремі шафи для зберігання тарілок та чашок, різноманітного начиння, святкового сервізу, текстилю, кулінарних книг та дрібної побутової техніки.

Полиці для зберігання бакалії

Полиці для зберігання посуду

Відкриті полиці «полегшують» інтер’єр, але ускладнюють прибирання – пил на них накопичується дуже швидко

Іноді для зберігання їстівних припасів та бакалії поряд з кухнею розміщується окрема комора (див. фото-слайдер).

7. Відкрите планування

Характерною особливістю американської кухні є об’єднання її зі їдальнею, вітальнею і часто передпокою чи коридору. З одного боку, цей прийом збільшує простір і дає можливість кулінару спілкуватися з рештою мешканців будинку чи гостей. З іншого боку, мінусів у відкритого планування також достатньо. Так, наприклад, неохайна кухня, де щойно поспіхом готували, порушуватиме затишок вітальні або парадної їдальні. Інші мінуси: проникнення запахів з кухні у вітальню, через що весь текстиль з часом починає пахнути їжею, а також шум із кухні, скажімо, від працюючої витяжки, що часто заважає відпочиваючим у вітальні.

Кухня-вітальня в американському стилі

Кухня-вітальня в американському стилі

Кухня-вітальня в американському стилі

8. Зонування приміщення

Кухня в американському стилі завжди чітко розділена на зони, наприклад, на робочу, їдальню та барну. Як візуальний або фізичний роздільник може виступити: меблі (н-р, барна стійка, острів, півострів, стіл та ін.), перегородка, стельова балка, великі рослини в горщиках, килими та килимки, світильники.

Приклад зонування наскрізною перегородкою

Приклад зонування кухні-їдальні наскрізною перегородкою

Приклад зонування стельовою балкою

Приклад зонування стельовою балкою

9. Містка та затишна обідня зона

Незалежно від розмірів сім’ї, обідній стіл на кухні в американському стилі має бути містким (на 6-8 персон і навіть більше) та масивним. Стіл доповнюють простими дерев’яними/металевими стільцями або наряднішими напівкріслами з м’якою оббивкою. Сам стіл прикрашається доріжкою та центральною прикрасою, наприклад, вазою з квітами, стравою з фруктами, топіарієм, цукерницею та іншим декором.

10. Добротні стільниці

Для покриття робочої зони використовується єдина монолітна стільниця. Вона може бути виконана з натурального чи штучного каменюз натурального дерева і навіть бетону. А ось МДФ чи ЛДСП, популярні в нашій країні та Європі, в Америці не надто шанують.

Мармурова стільниця

11. Нейтральна кольорова гама

  • Найпоширеніші варіанти для фарбування стін – білі, бежеві та світло-сірі відтінки.
  • Фасади кухні найчастіше білі, але також популярні світло-сірі та оливкові відтінки.
  • Підлога майже завжди — коричнева або темно-коричнева (дерев’яна), за рахунок чого американська кухня набуває ефектного контрасту темних і світлих відтінків.

Приклади кольорових кухонь у стилі американської класики дивіться у наступному фотослайдері.

12. Плитка «кабанчик» або дрібна мозаїка у фартуху

Прямокутна керамічна плитка «кабанчик» («метро») найбільш типова для облицювання робочої зони. Зазвичай вона буває білою чи світло-сірою.

Інші відповідні варіанти оформлення: квадратна плитка невеликого розміру, дрібна плитка-мозаїка, Фігурна плитка, плитка, викладена «ялинкою», а також обробка каменем в тон стільниці або дерев’яними панелями.

13. Достаток текстилю

Американський кухонний інтер’єр неймовірний без бавовняного або лляного текстилю:

  • Штор та фіранок на вікнах;
  • Вузьких килимків у робочій зоні та великого килима у зоні їдальні;
  • Настільного текстилю – доріжок чи серветок під тарілки;
  • Серветка в гамі інтер’єру;
  • Барних або основних стільців у тканинній оббивці.

Текстиль в інтер'єрі кухні

14. Побутова техніка

У США прийнято оснащувати кухню новітньою побутовою технікою. Ось мінімальний набір пристроїв та гаджетів, який буде корисний на кожній кухні:

15. Велика вбудована чи купольна витяжка

Вбудована або купольна витяжка є обов’язковим атрибутом американської кухні, адже, як уже було зазначено, вона майже завжди поєднана з вітальнею. Часто витяжка і весь простір навколо неї оформляється ошатно — купол має різьблення або арку, на його фасаді іноді вішають великий годинник або інший декор, а фартух під витяжкою зазвичай оформляється відмінно від решти робочої області. Наприклад, тут плитка складається мозаїкою або зовсім за плитою ставиться картина/панно.

Витяжка

Витяжка

Витяжка

16. Класичні світильники у кожній із зон

Створення рівномірного освітлення за допомогою декількох світильників, а не однієї центральної люстри – це принцип облаштування кухні, який дійсно варто взяти на замітку.

  • Робоча зона висвітлюється меблевим підсвічуванням або настінними бра.
  • Острів та/або барна стійка висвітлюється великою люстрою або двома-трьома підвісами.
  • Обідня зона висвітлюється однією-двома ошатніми люстрами, підвішеними прямо над столом на висоті 70 см від стільниці.

17. Наявність бару

У багатьох американських будинках є бар або сервант, в якому зберігаються алкогольні напої, келихи та склянки, часто є винна шафа або хоча б булочниця та візок із напоями. Нижче представлена ​​добірка ідей облаштування великого та маленького бару в американському стилі.

Бар в американській кухні

Бар в американській кухні

Бар в американській кухні

18. Столик для сніданку

Практично кожна кухня має основну та додаткову обідню зону недалеко від робочої зони. Швидкі сніданки та перекушування здійснюються або за барною стійкою, або за островом/півостровом з сидячими місцями, або за кавовим столиком з кутовою банкеткою.

Барна стійка

19. Речі з історією

Американці цінують таке поняття як дух місця чи дух речей, який треба берегти та цінувати. Тому на їхніх кухнях часто можна побачити речі з історією, будь то ваза, знайдена на барахолці, сімейна реліквія або стара шафа, яку просто перефарбували. З цієї ж причини, плануючи інтер’єр з нуля, домовласники не поспішають із радикальним переплануванням або повним оновленням оздоблення.

20. Керамічні або кам’яні мийки

Якщо ви хочете облаштувати свою кухню на американський манер, виберіть мийку із кераміки білого кольору або зі штучного/натурального каменю. Змішувач краще вибрати класичний двовентельний.

Керамічна мийка

Кухня з керамічним миттям

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:21 Середня оцінка: 4,71 із 5)
60 фото-ідей та гід з дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *