Штори на кухні з балконними дверима – 4 варіанти та 57 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Штори на кухні з балконними дверима – 4 варіанти та 57 фотоВікно з балконними дверима – це поширена комбінація для кухонь, яка часто здається нестандартною і складною для оформлення шторами. Запитань виникає безліч. Чи не завіси заважатимуть виходу на балкон? Чи можна оформити балконний блок римськими чи рулонними шторами? А може, краще просто залишити його без гардин? У цій статті ми розповімо про те, як вибрати штори для кухні з балконом, які способи декору балконного блоку бувають, а також представимо 57 красивих фотоприкладів.

Варіант 1. Класичні штори

Класичними шторами із двох полотен завдовжки в підлогу можна завісити балконний блок будь-якої конфігурації. Вони хороші тим, що об’єднують двері та вікна в єдину злагоджену композицію, візуально піднімають стелю за рахунок вертикальних складок, розширюють приміщення (якщо повісити штори від стіни до стіни) та приховують недоліки отвору. З іншого боку, гардини, тюль та портьєри дещо складніше у догляді та експлуатації — щоб вийти на балкон доведеться спочатку обсмикнути та зрушити штору, а потім, повертаючись на кухню, засунути полотно на місце.

Кухня з виходом на терасу

Кухня з виходом на терасу

Штори над балконними дверима на кухні

Штори над балконними дверима на кухні

Класичний інтер'єр кухні з балконом

Класичний інтер’єр кухні з балконом

А ось вибірка фото інтер’єрів сучасних кухонь з виходом на балкон і класичними шторами (гортайте праворуч).

Кухня-вітальня з балконом

Кухня-вітальня з балконом у хрущовці

Штори на кухні з балконом

Штори на люверсах в інтер'єрі сучасної кухні

Штори на люверсах в інтер’єрі сучасної кухні-вітальні з балконом

Поради:

 • Щоб виходити на балкон і пересувати полотна по карнизу було зручно, можна оснастити штори електроприводом з дистанційним керуванням або просто шторним повідцем (є палицею, що підвішується на останній бігунок або кільце). Також спростити користування шторами допоможуть утримувачі: затискачі, магніти, гачки з підхватами.
 • Якщо під вікном розташована робоча тумба, барна стійка або просто широке підвіконня, його варто оформити короткою фіранкою Як показано на фото нижче.
Класичні штори на кухні з балконними дверима

Якщо ви боїтеся, що полотна різної довжини будуть виглядати дещо розрізнено, просто додайте до композиції ламбрекен

 • Бажано, щоб штори були легкими та лаконічними – без густого складання, рюш, мережив та інших прикрас, що ускладнюють прибирання та «мобільність» фіранок.

Дивіться також:

Варіант 2. Штори на стулках (або над ними): жалюзі, римські та рулонні фіранки

Горизонтальні жалюзі, римські та рулонні штори хороші тим, що:

 • Легкі у догляді;
 • Не захаращують простір;
 • Дозволяють регулювати ступінь освітленості;
 • А головне — вони не заважають виходити на балкон, відчиняти та зачиняти двері;
 • Жалюзі, римські та рулонні штори можуть додатково затінити приміщення, якщо одних гардин недостатньо. Також вони можуть захистити їх від вицвітання через сонячні промені.

Щоправда є й нюанси – без комбінації із традиційними фіранками рулонні штори та жалюзі можуть виглядати надто лаконічно та навіть «офісно».

Жалюзі на балконних дверях

Жалюзі на балконних дверях на кухні

Рулонні штори на балконних дверях

Рулонні штори на балконних дверях

Мінімалістичний інтер’єр від такої простоти тільки виграє (див. фото вище), а ось класичної кухні жалюзі та «рулонки» будуть доречні лише у поєднанні з портьєрами чи тюлем. В цьому випадку бажано, щоб фіранки не закривали прохід, інакше перевага коротких штор втратиться. Нижче представлені фото-приклади оформлення вікон з балконними дверима касетними рулонними шторами у поєднанні із фіранками.

На наш погляд, найуніверсальніші штори для балконного блоку — римські штори. Вони можуть бути як напівпрозорими, так і щільними, можуть гармонійно вписатися як в сучасний інтер’єр, так і в традиційний, вони будуть гарні і на вікнах, і на балконних дверях.

Римські штори на балконних дверях і вікнах

До речі, римськими шторами можна завісити тільки вікно (а), а двері оформити або гардиною, або залишити без декору як в інтер’єрах на фото нижче.

Римські штори на вікні з балконними дверима на кухні

Приклад поєднання римської штори над вікном з гардиною над балконними дверима

Римські штори на вікні з балконними дверима на кухні

Приклад оформлення римськими шторами балконного блоку з центральними дверима

Римські штори на вікні з балконними дверима на кухні

Дизайн кухні з римською шторою на вікні та балконними дверима без декору

Поради:

 • Якщо укоси вікна тонкі, а фрамуги немає, то жалюзі, рулонні або римські штори можна повісити тільки на стулки. Так, до речі, набагато зручніше відчиняти вікна та двері.
 • Хочете, щоб фіранки були суперпрактичними? Вибирайте рулонні штори — вони просякнуті брудо-і пилевідштовхувальним складом, легко чистяться і не вигоряють на сонці.
 • Штори на всіх стулках повинні бути виготовлені з одного матеріалу та, по можливості, однієї ширини.
Римські штори на кухні з балконом

Римські штори на кухні з балконом

Дивіться також:

Варіант 3. Оформлення балконного блоку одним полотном

Одна фіранка гармонійно виглядатиме в оформленні вузького балконного блоку або одних балконних дверей без вікна. Спосіб зручний тим, що дозволяє безперешкодно виходити на балкон, але при необхідності затіняти приміщення, розтягуючи полотно на всю ширину отвору. Композиція з одним полотном (навіть якщо це щільна портьєра) виходить легкою та акуратною. Однак таке оформлення вікна вимагає ідеальних укосів – рівних та з якісним оздобленням.

До речі, в класичних інтер’єрах балконний блок з однією портьєрою теж може бути доречним.

Порада:

 • Оформляючи балконний блок однією фіранкою, особлива увага приділіть вибору карнизу, адже його буде видно більшу частину часу.

Варіант 4. Балконний блок без штор

Балконний блок без штор — відмінне рішення за умови прямих укосів та підвіконня без будь-яких вад. Якщо балкон/лоджія використовується дуже часто (наприклад, якщо там розташована сушарка), а також якщо кухня темна і орієнтована на північ, відсутність завісок принесе одні плюси.

Кухня з балконом без штор

Найбільш гармонійно вікна без штор виглядають у сучасних кухнях, скажімо, у скандинавському стилі як у фото-прикладах вище. Втім, і спрощена класика цілком допускає вікна без декору.

Балконний блок без штор на кухні-вітальні в хрущовці

Балконний блок без штор в інтер’єрі кухні-вітальні в хрущовці

Поради:

 • Компенсувати відсутність штор на вікнах із балконними дверима можна за рахунок кімнатних рослин та аксесуарів (годин, картин, свічників і т.д.), а також за рахунок достатку текстилю в інтер’єрі – килима, подушок, меблів з оббивкою.
 • Якщо вам все-таки потрібно іноді затінювати вікна, але ви не хочете обтяжувати інтер’єр портьєрами, то рекомендуємо встановити на стулки балконного блоку рулонні касетні штори, які в зібраному вигляді ховаються в короб і практично непомітні на рамі.

Загальні рекомендації

 • Карниз та кріплення штор для вікон з балконними дверима повинні бути, по-перше, простими у використанні (щоб було зручно знімати фіранки для прання і знову вішати), а по-друге, надійними, адже вони мають витримувати великі навантаження. По-третє, бігунки, кільця та люверси повинні легко ковзати по штанзі або профілю.
 • Кухонні штори повинні бути суперпрактичними, легкими у догляді, які не мнуться (наприклад, щоб їх можна було зафіксувати затискачем, а потім розпустити). З цієї причини ми рекомендуємо вибирати тканини для пошиття фіранок із синтетичного або напівсинтетичного матеріалу (наприклад, суміші поліестеру з бавовною).
 • Штори заскленого балкона/лоджії повинні поєднуватися з інтер’єром прилеглої кухні та, звичайно, зі шторами балконного блоку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:8 Середня оцінка: 4,63 із 5)
Штори на кухні з балконними дверима – 4 варіанти та 57 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.