100 неймовірних виробів з холодної порцеляни на фото
Холодний фарфор — найдешевший, найподатливіший і доступніший матеріал для ліплення. Працювати з ним абсолютно безпечно, при цьому зовсім не обов’язково мати особливі навички та знання – така творчість під силу навіть маленькій дитині. Вам не потрібно шукати в магазинах щось особливе для створення унікальної прикраси або іншої речі своїми руками. Приготувати холодну порцеляну можна і в домашніх умовах.
На вигляд холодна порцеляна нагадує пластилін або глину, але після повного висихання це абсолютно тверда речовина. Під час ліплення можна використовувати будь-які аксесуари, прикраси, намистини, дрібний бісер, гудзики, гілки або квіти, що засохли, а також тканини будь-якої структури. Поверхню виробів з холодної порцеляни можна покривати лаком, фарбувати або обсипати бісером, блискітками, піском і т.д.
Історія появи холодної порцеляни
Ще перші роки 19 століття з’явилися перші вироби з цього матеріалу. За датованими записами стало відомо, що холодну порцеляну ще винайшли аргентинці, але точної інформації про її походження немає. Набагато більше відомостей про російського майстра Петра Іванова, який працював на імператорському заводі з виготовлення порцеляни і на початку 19 століття майстрував унікальні предмети з особливого класу порцеляни. Згідно з документами Петербурзького порцелянового заводу, саме він зробив перші декоративні квіти з холодної порцеляни, які призначалися для прикрашання спеціальних флаконів парфумів, які постачалися імператорській родині.
Існують і раніше факти, що підтверджують існування даного матеріалу. Китайські трактати про скульптуру та мистецтво описують безліч різновидів ліпнини з холодної порцеляни, однак він називається дещо інакше. Але все ж таки його рецептура ідентична тій, яку застосовував Петро Іванов.
Вироби з холодної порцеляни: особливості та нюанси використання
З цього матеріалу виходять неймовірно красиві вироби, але вони вимагають правильного підходу у використанні. Для них прийнятні місця, де немає прямих сонячних променів та вологи. Холодний фарфор — це та ж полімерна глина, здатна вбирати вологу, розкисати і втрачати свій первозданний колір під впливом сонячного світла.
У кімнатах, які прикрашають предмети з холодної порцеляни, необхідно дотримуватися оптимального для нього режиму температури. Так, якщо вона буде менше 10º С, структура поступово руйнуватиметься через кристалізацію частинок вологи, що перебувають у складі такого порцеляни. Висока температура також згубна — він просто висохне і розсипеться. Продовжити термін використання виробів з холодної порцеляни допоможуть лакові покриття. Вони захистять від вологості та збережуть колір, блиск та форму поверхні.
Що можна зліпити з холодної порцеляни
З такого матеріалу можна створити все, що завгодно – від різноманітних прикрас для жінок до милих аксесуарів для інтер’єру:
Багато рукоділок прикрашають горщики кімнатних рослин або створюють цілісну композицію разом із квіткою з холодної порцеляни.
Посуд, декорований такою ліпниною, стане справжньою родзинкою кухонного інтер’єру.
Різні рамки, вазони, підставки, плафони, свічники, виконані з холодного порцеляни, розбавлять звичний інтер’єр, додадуть йому нотку індивідуальності.
Чарівно виглядають шпильки, обручі, біжутерія та інші жіночі атрибути, декоровані квітами з холодної порцеляни.
Унікальним декором інтер’єру неодмінно стануть тематичні композиції з даного матеріалу, фігурки звірів, домовлять, гірлянди квітів та зелені.
Разом із вашим малюком можна зліпити героїв із улюблених мультфільмів або казкових персонажів, які прикрасять дитячу кімнату.
Крім того, можна зробити чудовий подарунок для дорогих людей.
Холодна порцеляна: готуємо в домашніх умовах
Полімерну глину приготувати дуже легко. Найлегший традиційний рецепт — це кукурудзяний або рисовий крохмаль, ПВА клей, звичайнісінький дитячий крем і гліцерин. Пропорції такі:
- 1:1 склянки крохмалю та клею;
- 1:2 столових ложок крему та гліцерину.
Інгредієнти ретельно перемішуємо і залишаємо на 15-20 хвилин, поки маса не прийме консистенцію, що ідеально підходить для ліплення. Категорично не можна ставити підготовлену суміш у холодильник або зберігати її понад 2 години при кімнатній температурі. Потрібно ліпити відразу, намагаючись використати весь матеріал.
Деякі додають суміш лимонну кислоту, яка працює за принципом консервації, що продовжує термін зберігання виробів.
Зустрічаються рецептури із застосуванням води. Однак подібні склади виходять недовговічними та тендітними. Під впливом зовнішніх подразників вода вступає в реакцію з іншими складовими полімерної глини, через що форма виробів може змінитися, знижується їхня міцність, а також може з’явитися сторонній неприємний запах.
Щоб надати певний колір виробу, частіше використовують крейду та харчові барвники. Але і після закінчення роботи та повного висихання виробу (через добу) поверхню його також можна фарбувати.
Інструменти для ліплення
- ножиці та качалка;
- зубочистки чи стеки;
- кусачки та пінцет;
- декоративна косметика;
- фарби та пензлі;
- вологі серветки;
- обробна дошка та рукавички;
- клей для монтажу та тонкий дріт.
Квітка сакури: майстер клас із холодної порцеляни
Початківцям «скульпторам» простіше зробити квіти з холодної порцеляни, наприклад, сакуру.
Крок 1. Частину заготовки залишаємо білою, а частину забарвлюємо ніжно-рожевий колір. З кожної ліпимо брусочки (майбутні пелюстки). Білий брусок має бути трохи товщі тонованого. Заготівлі з’єднуємо по довжині та нарізаємо на маленькі прямокутнички.
Крок 2. Ліпимо пелюстки. Підстави їх робимо рожевими, краї – білими. Склеюємо пелюстки ПВА, а в середині зубочисткою або спицею робимо невеликий отвір, куди потім вставимо стебло.
Крок 3. Готові бутони кріпимо до чаші-листика із зеленою основою і сідаємо на стебло із дроту. Така гілка повинна вийти, немов справжня сакура, що ідеально повторює її будову.
Крок 4. За цією схемою робимо кілька гілок, залишаємо повністю висохнути, після чого скручуємо в єдину композицію за допомогою дроту.
Тепер залишилося лише поставити сакуру у вазу або посадити у гарний горщик.