Як швидко і легко позбутися мурах на дачній ділянці
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як швидко і легко позбутися мурах на дачній ділянці


Мурахи на дачній ділянці завдають чимало клопоту садівникам. Розмножуючись із величезною швидкістю, вони вражають культурні рослини, а згодом атакують і весь город. Такі комахи живуть цілими сім’ями у мурашниках. І завдання номер один для господарів, які виявили мурах на своїй дачі — якнайшвидше їх позбутися.

06-kleinaberschlau

Причини появи

Очевидно, що мурахи, які живуть колоніями, завжди шукають собі джерела харчування. А на таких городах знайдеться чимало. Саме тому шкідників часто можна побачити на дачних ділянках. Окрім поживних запасів, тут вони завжди знайдуть, з чого звести гарний будинок.

muraveynik-na-uchastke_1

Але найчастіше ці комахи заселяють недоглянуті чи занедбані ділянки, бо в тих городах, які господарі регулярно та ретельно обробляють, селитися небезпечно та ненадійно.

Які види мурах зустрічаються на дачах?

У наших широтах найчастіше зустрічаються руді мурахи. Вони досить дрібні та шкоди людині не завдають. Але іноді можна побачити чорних комах або інших рідкісних особин. Чорні мурахи набагато більші за їхніх рудих побратимів.

maxresdefault

Зазвичай ці шкідники діляться на касти. Робітники мешкають на поверхні у пошуках будматеріалів та харчування, а ті, чия функція – розмноження, знаходяться у мурашниках.

Зазвичай мурахи не кусаються, хіба тільки з метою самозахисту. Укуси цих комах не здатні завдати шкоди людині, крім випадків алергії та індивідуальних особливостей організму людини. Але так чи інакше, боротьба зі шкідниками має здійснюватися оперативно та своєчасно, інакше непрохані гості за короткий час окупують всю садову ділянку.

etxdtiqy

Методи боротьби

Є багато різних способів та засобів для боротьби з мурахами на дачній ділянці – від потужних та ефективних хімікатів до простих ароматних трав. Кожен спосіб по-своєму хороший, але в кожному є свої недоліки. Так, фізичні методи не дуже ефективні, зате абсолютно безпечні та економічні; хімічні, навпаки, шкідливі, але все ж таки дають хороший результат; народні – недорогі та перевірені.

picturecontent-pid-307e6

Хімічні засоби

Вже після першого застосування хімічні препарати від мурах дуже ефективні. Вони бувають у вигляді аерозолів, рідин або капсул. Аерозолі та капсули найбільш прості у використанні: досить просто поширити їх у гнізді шкідників. Рідини розводять з водою у відповідних пропорціях, вказаних на упаковці. При контакті з хімікатами дуже важливо використовувати рукавички та респіратор. З найчастіше використовуваних можна назвати: “Раптор”, “Рейд”, “Гет”, “Чистий Дім”, “Карбофос” та інших.

У магазинах продаються різні види отруйних приманок. На упаковках завжди є інструкція, де зазначено, як позбутися чорних, рудих мурах із використанням цих хімічних засобів. Хоч це і дієвий засіб боротьби з комахами, але досить дорогий, тому багато господарів віддають перевагу альтернативним методам.

kak-izbavitsya-ot-muravyev_25

Фізичні способи боротьби з мурахами

Даний метод ефективний тільки як профілактика або на початковому ступені ураження. Добре посипати мурашники золою. Також комахи бояться зміни температур. В цьому випадку можна обробити гнізда окропом, парою, або, навпаки, крижаною водою.

fire-ant-molten-aluminum

Особливо гуманні дачники, які трепетно ​​ставляться до будь-яких живих істот, часто переносять мурашники подалі від городу, на нейтральну територію. Звичайно, така турбота варта похвали, але дачній ділянці явно не піде на користь. Насправді, прибравши таким чином мурашники, повністю позбутися комах не вдасться. Адже основна частина особин живе ще глибше, особливо ті мурахи, які розмножуються. І такі заходи ні до чого не приведуть: згодом шкідники розплодяться знову.

Народні рецепти

Народні методи при грамотному застосуванні дають чудовий результат. Завдяки тому, що ці комахи – явище досить поширене, існує безліч народних рецептів та методів боротьби проти них.

До народних методів можна віднести буру, піретрум, борну кислоту. Ці засоби абсолютно нешкідливі для рослин, людини і домашніх вихованців, а ось мурахам загрожують поганим результатом. Піретрум виробляють із кольору ромашки, а бура – ​​сіль, яку виготовляють із борної кислоти. Посипте гніздо зверху і чекайте, поки комахи «полом’яться».

Можна спробувати усунути мурах старовинними, але не менш ефективними методами. Кавова гуща впереміш із цукровим сиропом або цукор, просочений борною кислотою – дієва сила проти настирливих та шкідливих сусідів.

images-cms-image-000038898

Можна використати господарські препарати, рідини, трави. Відмінно відлякують мурах запахи пижма, багна, полину. Ефективними будуть такі господарські рідини, як гас, бензин, нашатир, бензол та ін. Їх розливають на гніздо, після чого комахи залишають ділянку через їдкий аромат.

Також добре добре працює звичайне кукурудзяне борошно. Харчуючи на місці, запасливі комахи переносять її й у гнізда, після чого за кілька днів гинуть. Аналогічно діє і манна крупа, причому вона абсолютно безпечна для цікавих домашніх тварин.

kak-izbavitsya-ot-muravyev_05

Ефективність служб у боротьбі з мурахами

Мабуть, найнадійнішим і найправильнішим методом у боротьбі зі шкідниками є виклик працівників санітарної служби. Адже саме професійний підхід – найкращий засіб вирішення цієї проблеми. Звичайно, вони використовують найдієвіші способи, але при цьому обов’язково потрібно подбати про попередній захист культурних рослин. І не забудьте попередити про заплановану процедуру сусідів, оскільки на їх плантації можуть потрапити хімічні речовини. Після такої професійної обробки ви надовго забудете про настирливі шкідники, а результат буде помітний вже після першої хімічної обробки.

Профілактика

Проблема шкідників на дачній ділянці вирішується кожним господарем окремо – все залежить від ситуації та переваг. Але навіть якщо вам ще не доводилося стикатися із проблемою комах на городі, не варто забувати про профілактику.

je7fnh9x

Тільки своєчасні заходи дозволять не витрачатися на отрути згодом. Достатньо регулярно копати, полоти ділянку і щорічно (кожну весну) обприскувати землю спеціальними засобами. Це відмінна профілактика як появи мурах, а й різних шкідників на дачі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *