Кухня з мийкою біля вікна: 100 фото найкращих ідей
Зміст:
- Переваги і недоліки
- Особливості перенесення миття
- Кухня з мийкою під вікном у «хрущовці»
- Загальні рекомендації
Одним із трендів поточного року є кухня з мийкою біля вікна. Здебільшого таку ідею реалізовують на великих площах у приватних будинках. Втім, навіть у невеликій квартирі це рішення доречне. Головне — продумати все до дрібниць, щоб не припуститися помилок і зробити процес оформлення кухні дійсно приємним.
Миття під вікном на кухні: переваги та недоліки
Як і будь-яке дизайнерське рішення, перенесення раковини має свої переваги та недоліки. Їх обов’язково треба знати на початок робіт. Це допоможе уникнути стресових ситуацій та ретельно спланувати весь ремонтний процес. Отже, перевагами миття під вікном є таке:
- універсальний варіант для кухні в різних стилях. Найчастіше мийку під вікном можна побачити у класичному стилі, кантрі, лофті.
- Гарний вид на вікно. Погодьтеся, мити посуд, дивлячись на красивий парк або водоймище набагато приємніше.
- Збільшення робочого простору. Ця перевага буде в тому випадку, якщо рівень підвіконня збігається зі стільницею. Таким чином, ви отримаєте набагато більше місця для роботи.
- За рахунок розташування мийки біля вікна доведеться набагато рідше користуватися електрикою. А це вже допоможе зменшити щомісячні витрати.
- Після перепланування з’явиться більше місця для додаткових шаф. Особливо це актуально для кухні невеликого розміру.
Безумовно, це рішення також має чимало недоліків:
- складний процес перенесення та встановлення раковини. Особливо це актуально в тому випадку, якщо висота робочої поверхні та підвіконня різна. Часто такі маніпуляції потребують додаткового узгодження.
- На особливу увагу заслуговують віконні рами. В даному випадку краще, щоб вони не були дерев’яними. Оскільки у повсякденному житті ними може накопичуватися волога. Як відомо, вона негативно впливає на усі дерев’яні поверхні. Альтернативним рішенням може бути склопакет із пластиковими рамами. Він стійкий до впливу води та більше зберігає тепло у приміщенні.
- Дуже важливо підібрати правильний змішувач, щоб віконні стулки широко відчинялися. Інакше виникнуть проблеми із провітрюванням приміщення.
- Нерідко при такому розташуванні запотіють рами та вікна, тому через час може виникнути пліснява. Щоб уникнути цього, можна встановити решітку вентиляції безпосередньо у стільниці.
Кутові кухні з мийкою під вікном: особливості переносу
Власникам квартири з невеликою кутовою кухнею перенесення мийки може завдати чимало клопоту. Як мінімум тому, що це мокра зона та її перенесення обов’язково вимагає узгодження. Інакше навіть невелика помилка може спричинити затоплення сусідів. Тому дуже важливо знайти професіоналів із досвідом перенесення мийки.
Що ж до особливостей даного процесу, їх досить багато. В основному для цього використовуються поліпропіленові чи металопластикові труби. Інші матеріали неприпустимі. Також варто звернути увагу на відстань від планового положення раковини до задуманого. Якщо воно перевищує три метри, будьте готові до частого виникнення засмічень. Небагато зменшити цей ризик можна, встановивши подрібнювач харчових відходів. Ще один момент, який потребує уваги – розташування батарей. Зважайте на те, що при установці шафи під мийку буде значна втрата тепла. Перенести батарей практично завжди неможливо. Тому обов’язково потрібно продумати альтернативні джерела тепла.
Кухня з мийкою під вікном у «хрущовці»
Незважаючи на те, що частіше мийку під вікном встановлюють у просторих апартаментах, цей тренд можна застосувати і до звичної «хрущовки». Це дозволить раціонально використати простір. В основному раковину встановлюють безпосередньо під вікном. Тому на підвіконні завжди можна поставити посуд чи організувати місце для декоративних предметів. Завдяки цьому рішенню з’явиться набагато більше простору для приготування їжі.
Кухня з мийкою під вікном: загальні поради
Безумовно, це рішення виглядає максимально привабливо. Тому його все частіше вибирають для облаштування кухні. Проте, пропонуємо звернути увагу до кілька загальних рекомендацій. Вони допоможуть уникнути деяких помилок. Насамперед, варто розміщувати раковину таким чином, щоб вдалося повністю відкрити хоча б одне вікно. Якщо можливість відкривання вікон на оранку — це важливий момент, то краще змістити раковину ближче до краю отвору.
Як уже говорилося вище, одним із недоліків миття біля вікна є бризки на вікнах. Уникнути цього можна, якщо придбати глибшу раковину, а також змішувач з глибоким або середнім виливом. Фахівці також зазначають, що у цьому випадку обов’язково має бути крило для сушіння посуду. Окремо відзначимо, що на кухні найкраще виглядають фіранки з підйомним механізмом. Це можуть бути рулонні чи римські штори, а також жалюзі. Вони зручні у використанні та дозволяють регулювати ступінь освітленості приміщення.
Незважаючи на те, що мийка буде розташована біля вікна, варто подбати і про штучне освітлення. Найкраще для цього підходять настінні бра з боків отвору або точкове освітлення. У процесі вибору орієнтуйтесь на загальний стиль інтер’єру кухні.
Що стосується декоративного оформлення, то простір між мийкою та вікном безумовно варто прикрасити. Для цього ідеально підходять живі кімнатні рослини, оскільки їм необхідне природне світло. Ну і, звичайно ж, у такому разі просто неможливо забути про їхню поливу. За бажанням у цій зоні можна помістити тематичний декор. За рахунок цього кухня буде трохи затишнішою.
Кухня з мийкою під вікном завжди виглядає набагато привабливіше. Тим не менш, це рішення досить складне, що потребує великих витрат і чимало часу на реалізацію. Тому рекомендуємо все зважити, перш ніж прийняти остаточне рішення.