100 фото рішень у дизайні, види, як вибрати
Зміст:
- Миття для кухні – вимоги до виробів
- Параметри вибору ідеального миття
- Форма та розміри миття для кухні
- Кухонна мийка з нержавіючої сталі
- Мийка на кухню з каменю
- Мийка на кухню з кераміки
- Врізне миття для кухні
- Накладне миття в інтер’єрі кухні
- Кутове миття
Кухонна мийка є однією з головних деталей кухонного інтер’єру, оскільки без неї уявити організацію робочого місця просто неможливо. Миття на кухні успішно використовується для миття посуду та продуктів. Та й погодьтеся, ідея постійно бігати у ванну, щоб у процесі приготування різних страв або, наприклад, консервування помити руки, не припаде до душі жодній господині. Однак величезний асортимент подібних товарів для кухні іноді ускладнює вибір, адже тут важлива не лише зовнішня привабливість виробу, а й його функціональні якості.
Про те, які види мийок використовуються сьогодні для облаштування кухні, і на які критерії необхідно звертати увагу при виборі відповідної моделі, ми розповімо далі.
Миття для кухні – вимоги до виробів
У кожної господині свої смакові уподобання та поняття про гарне миття. Однак якщо провести невелике опитування, всі переваги можна об’єднати в кілька конкретних вимог. Насамперед це місткість мийної раковини. Саме цю якість багато господинь виділяють як основну, оскільки крім миття звичайних чашок або кухлів, в мийку повинні поміщатися габаритніші предмети, що використовуються на кухні, наприклад, листи, каструлі, банки або сковорода.
Не менш важливим фактором є здатність кухонного миття витримувати високі температури та вплив миючих засобів, без яких якісна обробка посуду просто неможлива. Тому ще однією невід’ємною якістю гарного миття можна назвати міцність виробу.
Параметри вибору ідеального миття
Фахівці у сфері дизайну, які багато років займаються створенням інтер’єрів, рекомендують кожній господині вивчити певні параметри при виборі миття на кухню. При цьому братися до цього питання слід вже після того, як ви визначилися із загальною стилістикою оформлення кухні.
Потім необхідно розібратися формою та розмірами мийної чаші, оскільки в кожній сім’ї існують свої принципи, що стосуються кулінарних уподобань та обсягів використаного посуду, що застосовується у процесі приготування їжі.
Наступним етапом є вибір матеріалу, з якого виготовляється мийка, і власне її вид та спосіб встановлення.
Також слід продумати який змішувач та додаткове обладнання у вигляді подрібнювача відходів або водного фільтра буде розташовано в безпосередній близькості до аксесуара.
Форма та розміри миття для кухні
Як ми вже говорили, при виборі ідеального миття для облаштування кухні та форма виробів, і їх розмір має значення. І визначатися з цими питаннями слід до того, як ви поспішно прийдете в магазин, розгубитеся від різноманіття моделей і придбаєте атрибут, що зовсім не підходить до вашого кухонного гарнітуру. Квадратні мийки для кухні дуже місткі та зручні. Актуальні розміри 50*50 см або 60*60 см.
Прямокутні мийки відмінно підходять для вузьких стільниць, але можуть бути трохи незручними під час миття великої кількості посуду. Основні розміри прямокутних мийок – 50*60 см., 50*80 см., 50*100 см. та інші варіанти.
За круглими мийками легше доглядати, оскільки вони не мають гострих кутів і набагато місткіші за прямокутні за формою вироби. Однак слід розуміти, що кругла конструкція не матиме додаткових відсіків. Середній діаметр круглих мийок становить 45*51 см.
Не менш рідкісним екземпляром можна назвати трикутні або багатокутні моделі кухонних мийок. При цьому дуже важливо, щоб відстань між бортиками мийки, стіною та краєм стільниці не налічувала менше 5 см. Оптимальна глибина чаші – від 16 до 20 см, або так звана «золота середина».
Кухонна мийка з нержавіючої сталі
Нержавіюча сталь вважається одним із найпоширеніших матеріалів, що використовується сучасними виробниками кухонного обладнання для виготовлення різного виду мийних чаш. До складу нержавіючої сталі входять елементи хрому та нікелю, які в результаті створюють на поверхні виробу природний блиск і виступають як надійний захист від корозії.
У більшості магазинів представлено два види мийок із нержавіючої сталі. У першому випадку цей виріб із глянсовою поверхнею. У другому – з матовою. Також, за бажанням, можна підібрати миття з фактурним малюнком. Головним показником якості миття з нержавіючої сталі – відсутність реакції на магніт.
Щодо недоліків подібних варіантів, то до них можна віднести наявність шуму, який виникає під час експлуатації виробу. Однак і цей нюанс легко вирішується шляхом розміщення спеціального поглинача шуму із силікону, який прийнято розташовувати безпосередньо під дном мийної чаші.
Мийка на кухню з каменю
Подібне композитне обладнання відносяться до категорії більш дорогих виробів, проте подібний мінус значно поступається позитивним характеристикам, які мають кухонні мийки з каменю. Такі вироби мають привабливий зовнішній вигляд, що дозволяє їх використовувати для облаштування будь-якого інтер’єру. Мийки з каменю належать до екологічно чистих, чудово витримують високі температури і легко очищаються будь-яким засобом.
Виготовляються такий тип кухонного обладнання з найдрібніших фракцій кам’яної крихти, частинки якої зв’язуються між собою за допомогою дії спеціальних в’яжучих матеріалів із застосуванням пігментів та смол. Залежно від складу композиту, такі миття можуть бути акриловими або агломератними. Мийки зі штучного каменю можуть імітувати природний аналог, мати різні кольори та малюнок.
Мийка на кухню з кераміки
Керамічні мийки для кухні, як правило, виготовляються з фаянсу чи фарфору. При цьому останній з матеріалів використовується набагато рідше. Подібні вироби відрізняються ефектним та одночасно презентабельним зовнішнім виглядом. Вони прості в обслуговуванні, а їхня поверхня не боїться впливу високих температур, хімічних очищувачів та різних миючих засобів.
До недоліків керамічних мийок для кухні можна віднести їхню високу вартість, велику вагу, якщо порівнювати з попередніми варіантами і крихкість від ударів. Якщо на легкі подряпини ваше миття може не відреагувати, то реакція на втрачену сковорідку або каструлю не змусить себе довго чекати.
Врізне миття для кухні
Сутність врізного миття полягає в її способі монтажу. Іншими словами, установка миття проводиться, шляхом врізання виробу в готову стільницю. При цьому по можливості розміщення виробу виділяють установку аксесуара над стільницею і безпосередньо нижче рівня. У першому прикладі на робочій поверхні стільниці вирізається необхідний отвір, в який потім вставляється мийка. У другому варіанті мийка встановлюється таким чином, щоб її борти знаходилися на рівні або трохи нижче поверхні стільниці.
Накладне миття в інтер’єрі кухні
Кухонна мийка такого плану є кришкою, яка встановлюється на тумбу. Використовуються такі моделі мийок, як правило, у модульних кухонних гарнітурах та відрізняються простотою монтажу. У більшості прикладів виготовлення накладних конструкцій використовується нержавіюча сталь. Вам залишається тільки точно визначитися з розмірами тумби та місцем розташування змішувача.
Кутове миття
Подібний варіант актуально використовувати при облаштуванні кухні, що має Г – подібне планування, яке дозволяє створити максимально вільний простір у приміщенні. Виготовляються кутові мийки, як і інші їх різновиди – з нержавіючої сталі, каменю чи кераміки. За способом установки діляться на накладні та врізні. Залежно від розміру тумби та конструкції гарнітура в цілому, кутова мийка може мати круглу, квадратну або багатокутну форму, складатися з одного або кількох відсіків та доповнюватись спеціальною підставкою для посуду.
Такий аксесуар на кухні, як мийка, має не тільки великий вплив на естетичний вигляд гарнітура, але і є запорукою успіху вдалого приготування страв та гарного настрою кожної господині. Тому поставтеся серйозно до питання вибору відповідного до вашої кухні виробу.