Оригінальний інтер’єр таунхауса в стилі лофт: дизайн проект на фото
Переобладнання колишніх виробничих приміщень під житлові апартаменти давно перестало бути новинкою навіть у нашій країні, а Європа та Америка вже давно навчилися отримувати максимум користі зі складських приміщень або майстерень фабрик минулого століття. Купуючи у власність навіть невелике по квадратурі приміщення, але з високими стелями настільки, що можна обладнати другий рівень, ви легко можете подвоїти кількість житлових кімнат та утилітарних приміщень. Але в такому разі логічним буде виконати оздоблення приміщення та облаштувати кімнати у стилі лофт, який не ховає конструктивні особливості колишніх фабричних приміщень, а виставляє напоказ комунікації, елементи перекриттів, опор та інших конструкцій.
Запрошуємо вас на екскурсію саме таким житлом – міським приватним будинком, переобладнаним з частини промислової будівлі, шляхом добудови верхнього рівня житлових кімнат.
Як правило, перший рівень в лофт-апартаментах є студією, в якій зони різних життєвих сегментів мають дуже умовні межі, перегородки та стіни використовуються лише для обмеження утилітарних приміщень, наприклад комори або санвузла. І в цій міській квартирі, потрапляючи всередину приміщення, ми опиняємося одночасно у передпокої, вітальні, поєднаній зі їдальнею та кухнею. Місця у передпокої достатньо, тому господарі ухвалили рішення про обладнання тут ігрової зони та встановили більярдний стіл.
Ще один варіант входу в приміщення – через великі двері-ворота, біля яких розташувалася броня для дров, що йдуть на розпалювання грубки, конструкція якої схожа на популярні колись у нашій країні «буржуйки».
Зробивши пару кроків із передпокою, ми потрапляємо в зону вітальні, обладнаної всім необхідним для розслаблення та відпочинку після трудового дня або посиденьок із сім’єю та друзями. Зручні м’які меблі зі шкіряною оббивкою, оригінальний журнальний розсувний столик, TV-зона і книжкові стелажі – все працює на створення комфортної, домашньої обстановки.
Трохи перемістившись просторою кімнатою, ми опиняємося в зоні їдальні з містким столом і яскравими стільцями. Згідно з канонами стилю лофт, все приміщення оздоблено в світлих тонах, на тлі білих стін і стель особливо чітко видно конструкції металевих перекриттів, інженерних систем та інших комунікацій.
Обідня група з лишком заповнює нестачу яскравості в білому приміщенні – пластикові стільці різних відтінків чудово виглядають у комплекті зі столом зі світлої деревини, а дзеркальна підвісна лампа над ними додає атмосфері столової нотки блиску та гламуру.
Простір їдальні плавно переходить у кухонну зону, відокремлену барною стійкою. Таке зручне розташування близькості робочої зони кухонного приміщення та їдальні з появою потужних витяжок стало не тільки можливим, а й комфортним.
Незважаючи на скромну квадратуру кухонного відсіку, тут дуже ергономічно помістилося все необхідне для комфортного перебування в робочій зоні приготування їжі – сучасна побутова техніка, раковина, системи зберігання та інші аксесуари та пристосування. Цікавим дизайнерським ходом стала заміна верхнього ярусу кухонних шаф на ніші, в яких зручно зберігати продукти та посуд.
Приміщення, практично необмежене стінами та дверима, створює відчуття свободи пересування, простору та легкості, яких так часто не вистачає міським будинкам. Через те, що вікна в приміщенні є не тільки в стінах, а й на стелі, велика кімната-студія буквально залита сонячним світлом, що завжди сприятливо позначається на емоційному та психологічному стані господарів.
На верхньому рівні знаходяться житлові кімнати, але щоб потрапити до них, необхідно піднятися сходами і пройти невелику зону відпочинку, що розташувалася у просторі перед сходами.
Перша особиста кімната – головна спальня. Як і всі приміщення лофт-апартаментів, її обстановка включає тільки найнеобхідніше, кожен предмет меблювання або декору наділений функціоналом. Оригінальним дизайнерським рішенням для невеликого приміщення стало обладнання підвісної вбиральні відкритого вигляду.
У дизайн-проектах стилістики лофт рідко можна побачити повністю обгороджену спальню, але в цьому випадку перед нами практично ізольоване приміщення для сну та відпочинку.
Прилегла до спальні ванна кімната, також виконана в строгих і лаконічних мотивах лофт-стилістики: світла, майже біла обробка, розведена блиском нержавіючої сталі, підпорядкування функціональності у всьому і мінімум декору.
І остання по ходу кімната – дитяча. Біле оздоблення приміщення тут зустрічається з яскравими акцентними плямами меблів та декору. Через оригінальне розташування вікон на стелі кімнати, прорізи довелося забезпечити натяжними шторами, тому що сонячного світла було дуже багато.
У сучасному таунхаусі багато цікавих предметів меблювання та декору оригінального дизайну, які не тільки справно виконують покладений на них функціонал, а й можуть виступати в якості арт-об’єктів.