прикрашаємо дизайн кімнат сучасними картинами
Жоден інтер’єр не обходиться без декоративних елементів, картини, панно, всілякі вази, статуетки та подушки давно стали звичною справою в оформленні житла. Використовують їх практично у всіх кімнатах, починаючи з ванної та закінчуючи вітальнею. Справжні поціновувачі мистецтва створюють у своїх квартирах справжні галереї з численними шедеврами, обрамленими дорогими рамками. Але справжнім писком моди останнім часом стали модульні картини, які просто перевернули всі уявлення традиційного розуміння картин в цілому.
Що ж є модульна або як її ще називають сегментована картина? По суті це одне полотно, розділене на кілька деталей, які є продовженням один одного і становлять єдине зображення.
Модульні зображення відносяться до сучасного мистецтва і поділяють на кілька видів: диптих – дві частини, триптих – три частини та поліптих – більше трьох частин.
Вибираємо модульну картину для інтер’єру
Основне правило для будь-якої картини, яка буде використана в інтер’єрі як декоративний елемент – це відповідність кольору полотна дизайну приміщення. Особливу увагу слід приділити й тематиці картин. І тут можна скористатися рекомендаціями професійних дизайнерів:
- Для передпокою та коридору відмінним варіантом стануть полотна з чіткими та зрозумілими зображеннями, які легкі для сприйняття та не потребують довгого вивчення.
- В будь-який інтер’єр кухні, де є вільна від меблів стіна, гармонійно впишуться модульні картини із зображенням фруктів, квітів чи пейзажів.
Особливості модульних картин
Відмінною рисою модульних картин є не тільки розподіл цілісного зображення на фрагменти, а й відсутність обрамлення, завдяки чому всі елементи виглядають як єдине ціле. Залежно від того, на якій відстані розмістити модулі зображення можна створити відмінний ефект глибини зображення та рухливості. Саме ці характеристики роблять цей елемент декору настільки цікавим та вражаючим.
Особливих правил до створення подібних декоративних картин немає, крім характерних характеристик. Такі полотна можуть бути намальовані акриловими чи олійними фарбами або роздрукованими на полотні. Ділити зображення на фрагменти можна у будь-якому напрямку. Це може бути картина, розділена на чотири квадрати, на вертикальні або горизонтальні смуги або взагалі по діагоналі. Причому не обов’язково, щоб усі деталі утворювали правильний квадрат чи прямокутник. Це може бути скупчення геометричних фігур з виступаючими один за одного краями, які поєднуються лише загальним малюнком, з’єднуючись при цьому як пазли. Варіантів тут маса, головне, щоб цільне творіння гармонійно вписалося в стилістику приміщення. Для модульних композицій немає обмежень щодо розмірів, все залежить від квадратури стіни, на якій буде розміщено модульне полотно. Однак не варто робити деталі надто дрібними, мінімальний розмір для однієї зі сторін модуля має становити не менше ніж 300 мм.
Картина, розділена на сегменти може розташовуватися як на окремій ділянці стіни, наприклад над диваном або ліжком, або повністю від підлоги до стелі займати всю стіну, створюючи оригінальну атмосферу в приміщенні.
В оформленні інтер’єру радником можуть бути лише особисті уподобання, які підкажуть прийнятну саме для вас тематику модульної картини та її колір. Варто відзначити, що така картина може бути сполучною ланкою в контрастному інтер’єрі, а може й сама виступати як яскравий акцент, який задасть настрій всій кімнаті.
Як зробити модульну картину самостійно
Для тих, хто вміє тримати кисть у руках зовсім не проблема створити щось модне в стилі арт-модерн для неповторного інтер’єру свого житла. Але для тих, хто малювати не вміє, а хоче створити модульну картину своїми руками ідеальним рішення стане роздруковані на принтері малюнки, які приклеюються на шматки пінопласту. Вся складність створення такого витвору полягатиме лише в правильному роздрукуванні окремих елементів картини для складання модулів. Однак, якщо дуже хочеться мати у своєму будинку елементи декору, створені власноруч, такий спосіб стане гарним варіантом. Зображення на модулі можна розділити за допомогою простого графічного редактора, роздрукувати їх, наклеїти на основу і замаскувати бічні сторони пінопласту фарбою під колір обробки стін, на якій буде розміщена картина.