Молдінги в інтер'єрі квартири - декоративні ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Молдінги в інтер’єрі квартири — декоративні ідеї дизайну


Для того, щоб створити свій власний унікальний інтер’єр, не так уже й багато потрібно. Адже для цього існує низка дизайнерських хитрощів та прийомів, одним із яких є застосування молдингів. Молдинги є ніщо інше, як накладні декоративні елементи. Найчастіше вони використовуються для прикраси стін. В принципі, до них відносяться профільовані планки будь-яких типів або панелі, а також рамки, плінтуса, рейки та ліпнина.

Багатий інтер'єр із шикарним оформленням стелі за допомогою молдингівЕфектний оригінальний інтер'єр із стінами, прикрашеними молдингамиЕфектне оформлення стіни молдінгамиОригінально оформлені стіни та дверні отвори створюють унікальний інтер'єр

З якою метою використовуються молдинги

Крім естетичних функцій, молдинги ще добре допомагають приховати деякі недоліки. Наприклад, за допомогою їх можна розбити непривабливі поверхні стін на кілька частин або секцій будь-яких форм. А згодом їх можна буде пофарбувати в різні кольори або прикрасити фактурними шпалерами, що відрізняються за кольором. Буває так, що потрібно приховати інтер’єрний дефект, а молдинг чудово відволікає на себе увагу від цієї вади.

Ефектне декорування стіни за допомогою молдингівСтіни інтер'єру спальні оформлені молдингом, що надає особливої ​​унікальності.

А якщо він ще й дерев’яний, тобто. стійкий до механічних впливів, він ще й захищає стіну від всіляких пошкоджень. Щоб приховати стики між стелею і стіною, використовуються стельові плінтуси, тобто. ті самі молдинги, ширина яких може бути різною.

Широкий стельовий плінтус, що приховує стик між стіною та стелею

Зазвичай вона залежить від висоти стелі. Чим вище стеля в приміщенні, тим ширше має бути стельовий плінтус. Його форма також може бути найрізноманітнішою: прямою, опуклою, увігнутою. Часто застосовуються декоративні або ліпні молдинги. Але для класики підуть широкі молдинги, прикрашені ліпниною, а для мінімалізму — вузькі і звичайні у виконанні моделі.

Один із численних варіантів оформлення стелі молдингамиМолдинги прикрашають стелю спальної кімнати
Як і раніше затребувана установка віконних наличників. Це почалося багато століть тому, коли була тенденція прикрашати вікна різьбленими наличниками. Сьогодні спостерігається інший підхід у сфері декорування вікна – воно декорується всередині приміщення, а не зовні. Причому, молдинг має повністю відповідати за стилем та фактурою. Наприклад, якщо вікно пластикове, то і молдинг має бути із пластику.

4 Віконні отвори, оформлені за допомогою молдингівМолдинги на вікнах в інтер'єрі спальної кімнати
За допомогою молдингів ще можна прикрасити приміщення нішами, пілястрами, напівколоннами або арками, що сприяє більш завершеному зовнішньому вигляду.
Перетин профілю та характер поверхні молдингу може бути дуже різноманітним, що створює особливу неповторність та шарм, тим самим відкриваючи величезні перспективи оздоблення приміщення.
Виготовляються молдинги зазвичай з поліуретану або полістиролу. Однак можуть бути і з мармуру, гіпсу, дерева або пластику.

Область застосування молдингів

В даному випадку сфера застосування досить широка — молдингами прикрашаються і стіни, і стелі, і дверні отвори, і навіть меблі. Адже їхнє оригінальне оформлення є уособленням будь-якого стилю в інтер’єрі. Якщо оформити інтер’єр, наприклад, позолоченими плінтусами, що мають оригінальний неординарний орнамент, та ексклюзивними розетками у вигляді скульптур, то в такій обстановці ви просто відчуєте себе королем і мимоволі перенесетеся в епоху класифізму.
А якщо кути кімнати та виступи обрамити панелями, що мають контрастні темні кольори, то цей прийом допоможе відчути атмосферу країни сонця, що сходить, і навіть відчути чудовий і неповторний аромат квітучої сакури.

Таким чином, молдинги, що використовуються в інтер’єрі, кардинально змінюють форму простору і виправляють наявні недоліки та інтер’єрні похибки. Крім того, вони здатні візуально розширити площу, а низькі стелі візуально зробити вище. Наприклад, елементи, що прагнуть вгору витягнуті або прямокутної форми, збільшують висоту простору. Також для цих цілей є і ще один прийом — встановити плінтуса за кольором ідентичні стелі або змонтувати горизонтальні барельєфи, що мають малюнок, що повторюється. Крім цього, нерідко поверхня стіни ділиться навпіл за допомогою рельєфної планки, внаслідок чого підкреслюються предмети, паралельні підлозі – все це сприяє візуальному збільшенню площі приміщення.

І все ж таки, як використовувати молдинги в інтер’єрі?

Можна використовувати їх як плінтуси в приміщенні, в ролі дверної лиштви, пофарбувавши їх у будь-який колір. А можна використовувати їх як меблевий декор, якщо знову ж таки попередньо їх пофарбувати в потрібний відтінок. Звичайно, якщо меблі білого кольору, то і молдінг слід залишити білими. Зазвичай як меблевий декор застосовуються золоті або срібні молдинги, які дуже легко зробити, використовуючи для цього поталь, що імітує дорогоцінні метали. Продається вона в художньому магазині і коштуватиме набагато дешевше, ніж придбання дорогого матеріалу. Подібними молдингами прикрашаються абсолютно будь-які меблі, будь то комод або спинка ліжка.
За допомогою цього прийому можна чудово прикрасити і міжкімнатні двері, які кардинально перетворяться, особливо якщо вони звичайні, гладкі і нічим не примітні. Головне, про що не слід забувати – орнамент повинен обов’язково поєднуватись із стилем кімнати.

Міжкімнатні двері декоровані молдингом
Для прикраси стель молдинги також є чудовим рішенням. Якщо у вас гладка стеля і люстра, що самотньо висить, тобто чудова можливість виправити цю неприємність, перетворивши картину до невпізнанності. А робиться це так: стеля фарбується водоемульсійною (можна воднодисперсною фарбою), причому, покрити стелю необхідно кілька разів, щоб досягти красивого однорідного кольору. Після висихання фарби за допомогою рулетки, рівня і олівця накреслити в центрі прямокутник, що займає більше половини стелі. Усередині нього можна накреслити кілька невеликих прямокутників (скільки саме – на ваш розсуд), які можуть бути як усередині один одного, так і бути збудованими в один ряд. Відрізки молдингу повинні дорівнювати сторонам намічених прямокутників. Також їх можна пофарбувати або на пару тонів темніше, або залишити в тон стелі. А далі розміченими лініями приклеїти відрізки молдингу. Люстра підвішується у центрі великого прямокутника. Таким чином, створюється стильний та оригінальний дизайн стелі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *