100 фото найстильніших новинок дизайну
Зміст:
- Дизайн маленької квадратної спальні
- Зонування квадратної спальні
- Інтеграція простору
- Світлі кольори в інтер’єрі квадратної спальні
- Акцентні деталі
- Освітлення у спальні
- Ліжко у квадратній спальні
- Додаткові меблі у спальні
Квадратні кімнати мають популярність у споживачів через свою універсальну форму. Однак облаштувати та прикрасити таку кімнату дещо складніше, ніж здається на перший погляд. Квадратні приміщення, через брак вузьких просторів, мають свою специфіку. Якщо вам пощастило мати велику спальню такої форми, то при правильно складеному дизайні інтер’єру, ваша спальна кімната приречена бути красивою, просторою і цікавою. У таких приміщеннях є багато простору як для дизайнерської, так і для технічної діяльності, тому вам буде складна робота, проте вона повністю виправдовує витрачені ресурси.
Дизайн маленької квадратної спальні
Дуже часто у багатоквартирних будинках кімнати досить маленькі та обмежені у просторі. Саме розмір є головним недоліком таких приміщень, проте недоліки завжди можна перетворити на переваги. Наприклад, у маленьких квадратних спальнях створюється атмосфера затишку, а також, за твердженням багатьох дизайнерів, простіше розміщувати декор та організовувати простір, що досить важко зробити у великих приміщеннях. Для візуального збільшення простору в кімнаті радимо розмісити в кімнаті достатню кількість природних та штучних джерел освітлення, уникати великих та незграбних візерунків на шторах та настінних покриттях, виконувати кімнату у світлих тонах, а також не перевантажувати приміщення великою кількістю меблів та декору.
Зонування квадратної спальні
Як згадувалося раніше – квадратні кімнати досить універсальні, а за необхідності розподілу простору кілька зон, така форма дозволяє використовувати будь-які з доступних способів зонування простору. Двома основними напрямками у зонуванні простору є незворотні способи зонування та оборотні. Необоротні здійснюються за допомогою перепланування приміщення та перенесення стін, проте такий спосіб важкоздійснюваний, що вимагає багато засобів та сил. Тим більше на перебудову приміщення в багатоквартирних будинках потрібен спеціальний дозвіл, а деякі стіни взагалі не можна переносити, оскільки вони є несучими.
Зворотні способи більш практичні і прості у виконанні. До оборотних відносяться планування світлом, акцентами на кольорах та меблях, штори, а також встановлення перегородок. Одним з найпопулярніших і вдалих способів зонування постає стелаж, який рахунок своєї габаритності чудово розділяє приміщення, при цьому зберігаючи цілісність приміщення. Прекрасно підійдуть як роздільник на зони мобільні та універсальні штори, стильні декоративні перегородки та подіуми різної висоти та площі.
Інтеграція простору
Інтеграція простору, так звана концепцією відкритого простору, є прекрасним рішенням для інтер’єру невеликої кімнати. Такий спосіб організації простору допомагає позбутися давить почуття, що виникає в маленькому замкнутому просторі. У такому разі, щоб не перевантажувати простір та візуально збільшити його, рекомендуємо використовувати прості предмети меблевого гарнітура невеликого розміру. А для раціонального використання простору можна використовувати підняті ліжка, під якими буде достатньо місця для зберігання деяких речей, а також відмовитися від масивних вертикальних шаф на користь мінімалістичних комодів.
Світлі кольори в інтер’єрі квадратної спальні
Світлі відтінки завжди візуально збільшують простір, надають кімнаті легкості, а також виглядають стильно та сучасно. Білі, бежеві та світло-сірі кольори зроблять кімнату по-справжньому затишною та додадуть приміщенню сяючого ефекту. Білий колір зазвичай асоціюється з чистотою і світлом, тому не варто боятися використовувати його в інтер’єрі, адже він буде цікаво виглядати в монохромних дизайнах, а атак відмінно розбавить або доповнить яскраві кольори.
Акцентні деталі
В інтер’єрі завжди важливо не забувати про акцентні деталі. Ними можуть стати декоративний камін чи телевізор. Перед акцентним предметом меблевого гарнітура також можна покласти килим у контрастному кольорі. Головне у квадратних приміщеннях – уникати захаращеності та грамотно розподіляти кожен сантиметр простору, тому не використовуйте велику кількість декору. Акцент у декорі можна зробити на декоративних подушках, вазах, торшерах, дзеркалах та картинах.
Освітлення у спальні
Не використовуйте громіздкі освітлювальні прилади. Для надання правильної атмосфери в спальній кімнаті та своєї зручності вибирайте практичні світильники. Біля ліжка чи крісла можна розмістити стильний торшер, а на шафи чи стелажі встановити м’яке підсвічування. З метою економії простору приліжкові світильники так само можуть бути замінені аплікаціями, що світяться. Висвітлення – важлива складова будь-якого приміщення, тому важливо ретельно продумати сценарій освітлення у спальній кімнаті. Проявіть фантазію та створіть функціональний та привабливий дизайн.
Ліжко у квадратній спальні
Одним із найважливіших предметів меблів у спальній кімнаті є, звичайно ж, ліжко. Перед покупкою ліжка ретельно продумайте дизайн інтер’єру кімнати, після чого визначтеся з її розміром. Якщо вам буде зручна, а також вдало впишеться в інтер’єр кімнати, маленьке односпальне ліжко, то сміливо зупиняйте свій вибір. Такий варіант допоможе заощадити місце в кімнаті та зробить її більш просторою. При виборі великого ліжка в квадратну спальню будьте обережні, тому що з її установкою пропадає місце для інших меблів у кімнаті. Проте велике ліжко виглядає розкішно і його можна вигідно обіграти за допомогою цікавих дизайнерських рішень.
Додаткові меблі у спальні
Інтер’єр квадратної спальні виглядатиме набагато вигідніше, якщо прибрати з кімнати габаритні та громіздкі предмети меблевого гарнітура. Замініть великі шафи на прості комоди або вбудовані в стіну гардероби. Дизайнери та проектувальники радять залишати не менше півметра вільного простору перед предметами з висувними ящиками та не менше двох метрів перед ліжком та письмовим столом. Використовуйте простір з розумом!
При ремонті в квадратній спальні важливо враховувати особливості такої форми приміщення, проте результат буде коштувати ваших праць. А для того, щоб приміщення було приємним не лише з естетичної точки зору, але ще й функціональним – підійдіть до цього питання відповідально та вивчіть усі нюанси роботи.