100 найкращих ідей дизайну інтер'єру сучасної квартири на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей дизайну інтер’єру сучасної квартири на фото


Квартира – такий же простір для творчості, як сцена чи полотно. Жити з комфортом ми вже більш-менш навчилися. Залишилося навчитися жити красиво, і байдуже де – у хрущовці чи в елітному новобудові – важливо як!

Якщо йдеться про типові квартири радянської забудови (починаючи з 60-х років), то тут будь-який дизайнер вирішує мінімум 2 завдання:

— Невелика кухня (зазвичай від 6 до 10 м. кв.);

— Невеликий суміщений санвузол (нерідко менше 3 м. кв.).

Плюс до цього, звичайно, скромна загальна площа самої квартири, де важливим є кожен сантиметр. Але незаперечна перевага таких планувань – це їх типовий характер. За два десятиліття роботи прийоми вже відпрацьовано дизайнерами. Арки в кухні, знесення «зайвої» перегородки, успішні колірні рішення, функціональні модульні меблі і шафи-купе дозволяють перетворити саму невелику квартиру в зручне житло.

portfolioКвартири в сучасних будинках можуть бути різного планування. У великих мегаполісах все частіше трапляються міні-квартири, квартири-студії площею від 10 до 25 кв. м. Вони є однією кімнатою, в якій уздовж стіни обладнають міні-кухню, в кутку біля входу розміщений невеликий (не більше 3 м. кв.) санвузол. Центральна частина кімнати виконує роль вітальні, але в другому ярусі розташоване спальне місце (трохи більше половини загальної площі кімнати). Такі квартири особливо популярні серед молоді і часто використовуються для здавання в оренду студентам. Це сучасна та комфортна альтернатива класичної комуналки із загальним санвузлом та кухнею.

Якщо розглядати варіанти повноцінних квартир, то сьогодні нормою забудовників є однокімнатна квартира від 40 м. кв., двокімнатна – від 60 м. кв. Три-, чотирикімнатні квартири та апартаменти з великою кількістю кімнат не мають стандартів площі. У квартирах економ-класу та комфорт популярні планування з кухнею-їдальнею або кухнею-вітальнею.

У квартирі з двома і більше кімнатами часті планування з двома санвузлами. У преміум-сегменті популярні дво- або навіть трирівневі квартири. І все частіше забудовники здають будинки з так званими квартирами вільного планування без міжкімнатних перегородок, залишаючи простір для конструювання простору майбутнім мешканцям.

Вільний простір

Дизайн сучасних квартир все більше тяжіє до функціональності. Тобто якщо є вибір – зробити одну велику кімнату з кількома зонами або дві-три маленькі (спальню, вітальню, кабінет), то, швидше за все, буде зонування.

Зонування

Існує кілька варіантів, як це зробити:

— Ширми, стелажі, шафи, будь-які мобільні перегородки, стінові конструкції незвичайної форми або навіть камін;

– колір: коли частини кімнати вирішені у різних, часто контрастних кольорах;

Колірний контраст у зонуванні

— Висвітлення (як штучне, так і природне).

Нижче на фото їдальня та вітальня виділені в окремі зони. Частина кімнати, призначена для відпочинку, розташовується навпроти одного вікна, а їдальня – навпроти іншого. Камін і телевізор виступають сполучними між зонами, оригінальна лампа-рама над обіднім столом ефектно виділяє цю частину кімнати, не даючи їй злитися з рештою простору.

Сучасний дизайн

На наступній фотографії ефектне зонування вигідно підкреслює переваги сучасного інтер’єру. Розкішний килим виділяє вітальню зону, світлові прийоми акцентують увагу гостей та господарів на вишуканих предметах декору та меблів: ексклюзивних столиках, гламурній абстракції, фактурній стіні «під цеглу» благородного сірого кольору. Точкове освітлення вітальні плавно переходить на кухню, ненав’язливо поєднуючи обидві зони. Але водночас кутовий виступ контрастного білого тону та окреме кухонне освітлення делікатно обмежують їх один від одного.

Зонування

У сучасному дизайні немає «недоречних» кольорів. Певні обмеження мають місце хіба що для дитячих кімнат. Навряд чи комусь захочеться оформити кімнату дитини у чорних чи коричневих тонах. А в іншому – повна свобода. Сучасний дизайн працює з усім спектром. Звичайно, традиції тяжіють до світлих, пастельних тонів. Це завжди популярне, тому що просто і зрозуміло.

Використання світлих відтінків дозволяє зорово розширити простір.

Темні ж кольори виграють у просторих приміщеннях.

Темний колор у сучасному дизайні

Деякі стилі – особливо гламур, авангард та ф’южн люблять експерименти з кольором. Тут не дуже важлива функціональність. На першому місці – враження, деталі, можливість поєднувати непоєднуване і елементи кітчу. Здавалося б, незвичні контрасти форм і фактур, кольори, стилю, які явно суперечать традиційній класиці, можуть створювати таку композицію декору, яка диктуватиме нову моду сучасного дизайну.

У сучасному інтер’єрі є тенденція до використання натуральних матеріалів. Хоча лінолеум, ламінат, штучні килимові покриття, вінілові шпалери ще популярні, але натуральні дерево, пробка та бамбук завойовують дедалі більше квадратних метрів у житлах. Популярність синтетичних оздоблювальних матеріалів обумовлюється насамперед доступністю: їх багато і вони дешеві. Натуральні матеріали є на ринку в обмеженій кількості. Деякі з них доставляють тільки на замовлення і коштують значно дорожче.

Популярні стилі у дизайні – лофт, кантрі, прованс, англійська, скандинавський – також визначають вибір матеріалів. В англійському стилі домінуватиме дерево, натуральні тканини, килими, шкіра; у стилі лофт – камінь, метал; у стилях кантрі, прованс та скандинавському – дерево і також натуральні тканини.

Нині модною тенденцією сучасних інтер’єрів все частіше є елементи незавершеності в обробці, недомовленості у візуальному сприйнятті предметів. Таке оформлення відмінно підійде для особистостей неординарних, схильним до змін та експериментів. Своєрідна простота дизайну в майбутньому дозволить втілити емоційним непосидам безліч цікавих ідей – оригінальний настінний розпис, авторську картину художника, чарівну скульптуру або навіть невеликий камін.

Своєрідне покриття стін

Висвітлення у квартирі виконує одночасно кілька функцій:

  1. власне висвітлює, дозволяючи мешканцям комфортно займатися своїми справами;
  2. виділяє певну зону у великому просторі (що було раніше);
  3. виконує декоративні завдання (підсвічування меблів, ніш, ванни, стелі);
  4. доповнює інтер’єр (за рахунок дизайнерського рішення світильників, ламп, люстр).

Задіявши освітлення на всіх трьох рівнях, можна досягти дивовижних результатів.

Ось приклад того, як використання стельових світильників надало інтер’єру кімнати динамічності.

Настельні світильники

Хоча дуже часто дизайнери відмовляються від декоративних функцій світильників та ламп, вибираючи ненав’язливе точкове освітлення.

Якщо дизайн квартири не є стилізацією, то меблі в такому інтер’єрі будуть досить простими і функціональними. Головний тренд у сучасному меблюванні: прості лінії (столи, шафи, тумби) та ергономічність (стільці, крісла).

Сучасні меблі

Те, що призначене для відпочинку, робиться максимально зручним для людського тіла. Ліжка — окрема тема, в них основну функцію виконує матрац, який на стиль інтер’єру ніяк не впливає. А те, що має створювати завершений образ, виконано лаконічно, просто, без зайвих вигинів та декоративних елементів.

Сучасні меблі: простота та лаконічність

Стиль, до якого тяжіє сучасний дизайн – мінімалізм. Але це не означає, що такий інтер’єр повністю позбавлений оригінальних деталей. Інша річ, яка їхня кількість на квадратний метр. Внести різноманітність в оформлення спальні можна, вибравши ліжко нестандартної форми – кругле або овальне.

Кругле ліжко

Для вітальні можна вибрати пару журнальних столиків, які можуть гармоніювати, наприклад, із картинами на стіні, як тут.

Гармонія стилю

Оформлення вікон у сучасному дизайні повністю виключає помпезні завіси та ламбрекени. Відкриті отвори наповнять будинок природним сонячним світлом та красою навколишньої природи, а легкі панелі з натуральних тканин стануть гармонійним доповненням стилю.

На наступних фото вдало підібрані цікаві та оригінальні варіанти сучасного інтер’єру. Помаранчеві крісла на одній панелі, лаконічний дизайн ламп для підлоги, характерна геометрія форм предметів меблів і декору, стилізовані статуетки неодмінно зіграють свою роль у наданні його завершеності і досконалості.

Сучасний інтер’єр може бути будь-яким. Завдяки зміні планування, можливостям освітлення, різноманітним матеріалам, різноманітності меблів та колірних рішень можна зробити свою квартиру простором творчості та комфорту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *