які бувають види і чим вони відрізняються
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

які бувають види і чим вони відрізняються


Важко уявити сучасну кухню без витяжки. Цей предмет інтер’єру необхідний будь-якій господині, яка часто використовує свою плиту і не скупиться на різні кулінарні вишукування. На жаль, кухні радянського планування ніколи не відрізнялися великими розмірами, тому дуже часто для витяжки складно знайти місце. Крім того, цей громіздкий елемент дизайну не завжди можливо грамотно вписати в загальну ідею, а в різноманітті різних видів та підвидів легко заплутатися. У цій статті буде наведено найпростішу класифікацію кухонних витяжок, яку необхідно знати будь-якій людині, яка зайнялася ремонтом самостійно.

Кухонна витяжка

Цей вид витяжок встановлюється на стіні над плитою. Дуже часто дизайнери, працюючи з ними, не можуть правильно підібрати форму та колір, що може повністю зіпсувати весь задум. Так чи інакше, розміри витяжок дуже значні, і вони завжди привертають погляд, тому працювати над ними варто особливо уважно.

Купольні — найпоширеніший вид витяжок, різноманітність яких не залишить незадоволеним навіть найприскіпливішого дизайнера. Неофіційно розділити цей тип можна на три підтипи: класичний (металік), модерн та «кантрі» (дерево).

Використовувати звичайні металеві витяжки зручно в будь-якому класичному дизайні. Цей тип витяжок поєднується однаково добре як з дерев’яними, так і пластиковими меблями. Блиск металу, при належному догляді, чудово доповнюватиме глянсову кухню, або ж, навпаки, служить незвичайною плямою в матовій. Суворі лінії та лаконічні форми також послужать чудовою підмогою для створення класичного дизайну, головне – правильно підібрати розміри. Крім того, якщо металік не вписується в дизайнерський план, його можна оббити деревом, додаючи витонченості та дорожнечі.

Даний тип витяжок вміло ховається у навісну кухонну шафу, яка повністю приховує цей громіздкий предмет інтер’єру, зберігаючи його функціональність. Зникає безліч проблем, пов’язаних із невдалим зовнішнім виглядом або кольоровою гамою, але виникають проблеми розмірів. Підбирати інші кухонні шафи доведеться, підганяючи їх під габарити витяжки, щоб приховати її, а не навпаки, виділити. Особливу увагу, ховаючи витяжку в шафу або декоративні елементи, варто звернути на дотримання техніки безпеки.

Один з найоригінальніших способів установки очищувачів повітря — це кріплення їх до стелі. Встановлюючи витяжку подібним чином, її дизайн не потрібно підганяти під загальний вигляд тумбочок, спокійно зупинившись на класичному. металіці.

Острівні очищувачі повітря мають незвичайну властивість підкреслювати обсяг приміщення. Крім того, вони виглядають не такими масивними, порівняно з купольними, тому візуально займають набагато менше місце, насправді ховаючи у великому корпусі функціональність та потужність. Ця оптична ілюзія може зіграти злий жарт з недосвідченими дизайнерами, тому варто пам’ятати про реальні габарити і використовувати острівні витяжки лише у великих світлих кухнях.

Якщо ви зупинили свій вибір на вбудованих витяжках, проблем із ними не виникає. Що ж робити, якщо витяжка необхідна саме купольна, але вона дуже виділяється із загального дизайнерського плану? Варіантів вирішення проблеми може бути декілька. Якщо ремонт кухні запланований капітальним, найкращим рішенням стане вибір спеціальних кухонних меблів. Експериментуючи з габаритами нескладно вибрати ідеальні підвісні шафки, які приховують від сторонніх очей громіздкий очищувач повітря, а козирки над ними закриватимуть труби.

Другий, менш витратний варіант, підходить для тих, хто не збирається робити капітальний ремонт на кухні, але питання заміни чи встановлення витяжки постало вкрай гостро. У такому випадку багато дизайнерів радять використовувати різні облицювальні матеріали, які повністю видозмінять витяжку, перетворивши її на видозмінену кухонну шафку або подобу камінної труби. У цьому випадку обмеженням для фантазії може стати лише бюджет, оскільки робота з облицювальним матеріалом проходить у максимально стислий термін і не потребує демонтажу кухні.

Як не дивно, основна проблема, пов’язана з вибором витяжки, — це їхнє різноманіття. Коли навіть гугл на простий запит видає безліч різних класифікацій, а професіонал закидає клієнта складними термінами, мимоволі починає крутитися голова.

Перше, що варто зробити, вибираючи витяжку для кухні своєї мрії, це заспокоїтися від ажіотажу, що наринув, і грамотно зважити все «за» і «проти». Починаючи працювати над вибором очищувача повітря для своєї кухні, особливу увагу потрібно звернути на габарити. Так чи інакше, холодильник, плита та витяжка – наймасштабніші предмети інтер’єру на будь-якій кухні, тому грамотно оцінити можливості простору – це головне завдання будь-якого дизайнера. Спираючись на три вищеописані типи, власникам маленьких кухонь варто звернути свою увагу на вмонтовані і деякі підвиди купольних витяжок, а господиням, яким пощастило займатися дизайном великих кухонь, зосередитися на острівних і масштабних купольних.

Друга помилка багатьох недосвідчених дизайнерів – це неправильно обране місце для встановлення витяжок. Якою колосальною потужністю не має будь-який очищувальний агрегат, його потрібно встановлювати строго над плитою, інакше він стане лише невдалим елементом декору.

Третя, менш поширена, але найнебезпечніша помилка — порушення правил техніки безпеки, про яку чомусь забувають деякі дизайнери. Яких би жертв не вимагала краса, нерозумно буде заради неї ризикувати не лише своїм майном, а й життям.

Багатофункціональна витяжка

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *