
10 готових колірних поєднань для інтер’єру вітальні
Вибір колірної схеми – один із найскладніших етапів планування інтер’єру, особливо це актуально для таких приміщень, як вітальня. По-перше, ця кімната виконує безліч функцій одночасно, що не може не позначитися на кількості предметів меблів і декору. По-друге, саме в інтер’єрі вітальні ми прагнемо максимально висловити свої ідеї та виявити фантазію, а це означає, що залишатися мінімалістом при складанні колірної схеми дуже складно. Тим часом, правильний підбір відтінків та їх пропорції значною мірою визначають, чи буде кімната затишною, просторою та красивою. Рішенням можуть стати вже готові колірні схеми, які дизайнери розробили та успішно застосовують у безлічі проектів.
Найпоширенішою проблемою при складанні колірної схеми є прагнення скомпонувати безліч різнокольорових елементів у межах однієї композиції. Це можливо лише в тому випадку, якщо створити для такого кольору максимально нейтральне тло, тобто відтінки білого і бежевого і акценти контрастного їм чорного кольору.
Для створення більш розслабленого настрою чудово підійде наступна схема: на великі поверхні наноситься білий, середнього розміру елементи мають сірий колір, а чорний служить для виділення дрібних акцентів.
Ідеальною основою палітри для інтер’єру у скандинавському стилі може бути не лише білий, а й сірий колір. Вибирайте холодний відтінок сірого, можна навіть використовувати відразу два: світліший у більшому обсязі, трохи темніший – для меблів. Ідеальним доповненням стане відтінок натуральної деревини.
Сірі стіни, білі елементи оздоблення та меблі, пофарбовані в контрастне чорно-біле поєднання. Така палітра наповнить інтер’єр вишуканістю та лаконічністю, але якщо вона здається вам нудною, додайте акценти у вигляді натурального дерева чи живих рослин.
Для всіх любителів природних поєднань та еко стилю ідеально підійде комбінація коричневого та зеленого кольорів. Насиченість та температуру відтінків можна варіювати на свій смак і з урахуванням вихідних даних приміщення. Розбілений, майже прозорий зелений просто чудово гармонує з м’яким коричневим кольором, при цьому доречні будуть і яскравіші відтінки коричневого як акценти.
Зрозуміло, не можна не згадати і про класичне поєднання м’якого коричневого з білим або кремовим кольором. Це одна з найуніверсальніших колористичних схем, вона гарна як сама по собі, так і як основа для роботи з більш яскравими кольорами.
Якщо ви хочете оформити стіни у два кольори, то придивіться до поєднання білого та сірого. Ці кольори дуже близькі, з ними легко працювати, але разом з тим вони виглядають свіжо і оригінально. Якщо оформити таким чином всю кімнату, можна дозволити собі практично будь-які експерименти з насиченими відтінками.
Коричневих відтінків шкіра та синій текстиль – класика інтер’єрного дизайну. Ці кольори неймовірно красиво розкриваються на тлі нейтрального білого або світло-бежевого, можна додати кілька невеликих елементів чорного кольору.
Вся гама синіх відтінків варта уваги, особливо якщо ви шукайте спокійний, але дуже вишуканий, здатний створити настрій колір. Ніжний блакитний відтінок, наприклад, може бути використаний для обробки всіх стін. А для того, щоб краса блакитного кольору розкрилася максимально, додайте більше білого і сяючі золотисті акценти.
І, нарешті, схема, яка підійде для оформлення будь-якого приміщення: для стін підбирається необхідної насиченості відтінок сірого, стеля і деякі елементи меблів залишаються білими, підлога прикрашає паркетна дошка. Текстиль можна підібрати дуже м’яких, сіро-коричневих тонів.

