Приватний дизайнер чи студія дизайну інтер’єру?
Отже, ви вирішили розпочати розробку нового інтер’єру і для цієї мети мають намір співпрацювати з професійним дизайнером. Наступне важливе рішення, яке належить прийняти: обрати приватного дизайнера чи звернутися до студії дизайну? Сьогодні є маса можливостей для пошуку та підбору різних фахівців, їх рівень знань, досвід і, звичайно, вартість послуг можуть відрізнятися дуже істотно.
Нерідко саме останній фактор, тобто низька ціна стає вирішальним при виборі. Але в цьому полягає і головна помилка, адже дизайн-проект – це не лише красиві картинки, вибір стилю, аксесуарів та колірної палітри, це, насамперед, серйозно опрацьований документ і скласти його може лише справжній профі.
Відзначимо відразу, що професійні якості конкретного дизайнера ніяк не залежать від того, працює він у великій студії або в приватному порядку. Однак, є маса інших нюансів, які сильно відрізняються при різних стилях роботи, і ось вони можуть створювати для замовника або головний біль, або повний комфорт. Розберемося докладніше, у чому ключові відмінності.
1. Вартість послуг
Звичайно, яким би не був бюджет та можливості замовника, про фінансову сторону питання думають усі і завжди. Робота дизайнера-приватника коштуватиме менше, і це, мабуть, єдина перевага такої схеми співпраці. Справа в тому, що дизайнер у такому разі бере на себе функції кількох людей, які задіяні у розробці та веденні дизайн-проекту. Результат при цьому може сильно розчарувати замовника. На жаль, трапляються випадки, коли в процесі такого «бюджетного» ремонту виникають серйозні проблеми, і не факт, що компетенції приватного дизайнера вистачить щоб вирішити їх. Ще один важливий нюанс: підсумкова вартість створення інтер’єру може сильно відрізнятись від тих цифр, що озвучив дизайнер на початку робіт.
У студії з вами завжди працює злагоджена команда, що складається з висококласних фахівців, результат такої роботи завжди на порядок якісніший. Тож чи варто економити (зовсім не багато, до речі) на інтер’єрі, в якому вам жити довгі роки?
2. Якість роботи
У цьому питанні приватний дизайнер не може навіть конкурувати зі злагодженою командою профі. Якою б не була талановита одна людина, в галузі дизайну технічних питань не менше, ніж художніх, і вони вимагають особливої уваги. Коли над проектом працює студія, є гарантія, що навіть найскладніші питання будуть вирішені якнайкраще. До того ж, сам факт, що фахівець працює в фірмі, що добре зарекомендувала і давно існує на ринку, вже говорить про його рівень. А ось як перевірити рівень знань приватника? Як правило, ті, хто замовляє проект, мало розуміють у дизайні та ремонті і тому не можуть оцінити професіоналізм дизайнера, відгуки в інтернеті теж не завжди інформативні.
3. Гарантії
Дизайн та ремонт – справа не дешева, будь-які помилки тут стоять не лише витраченого часу, а й грошей. Якщо ви хочете уникнути подібних проблем, краще звернутися до дизайн-студії. Там з вами буде укладено договір, у якому чітко буде позначено терміни та обов’язки сторін. Це означає, що ви повністю застрахуєте себе від будь-яких форс-мажорів і отримаєте той результат, який хотіли. До того ж, не можна скасовувати і людський фактор: приватник працює над проектом один, отже, і вся відповідальність на одній лише людині. Якщо він захворів, у нього раптом виникала складна життєва ситуація або ви просто з часом зрозуміли, що не хочете більше співпрацювати з цією людиною, роботи над проектом, очевидно, будуть поставлені на паузу. У студії ваш проект точно не покинуть, адже, крім провідного вас дизайнера, на крайній випадок є і його колеги, які вже мають уявлення про ваш проект, і арт-директор, який все врегулює.
4. Безпека
Саме безпека – найважливіше, що ви отримуєте, коли над вашим проектом працює команда профі. Можливо, не всі знають, що таке дизайн-проект, і деякі недобросовісні приватники цим вміло користуються. Дизайн-проект – це масштабний документ, у якому зафіксовано все, що стосується проекту та важливо для подальшого ведення робіт. Це плани розведення електричних мереж, сантехнічні плани, специфікація дверей, креслення стін, теплих підлог, розкладки плитки, системи освітлення та багато чого ще. Наявність усієї цієї документації гарантує, що інтер’єр виглядатиме рівно так, як задумано, і що ще важливіше – він буде безпечним та комфортним. Це означає, що коли в проект приходить, наприклад, електрик, він уже бачить грамотно складені плани та схеми, за якими потрібно працювати. А тепер уявіть, що дизайнер-одинак дуже красиво намалював майбутній дизайн, але слабо розуміється на технічному боці. Чи хтось розбиратиметься, як узгодити між собою електрику та декор, розташування розеток та розміщення меблів, модель обраної ванни та сантехнічні плани житла? Помилки і навіть малі недоліки в такій справі можуть коштувати дуже дорого.
5. Неповторність
Майже у будь-якого дизайнера є свій, відомий почерк. Звучить красиво, а насправді це означає лише, що автор має улюблений стиль і набір вже добре відпрацьованих прийомів. Якщо вам потрібен такий інтер’єр, який ви вже бачили в портфоліо дизайнера, то, мабуть, стабільність результату — це непогано. А якщо ви хочете отримати щось розроблене індивідуально для вас, краще звернутися в дизайн-студію. Як правило, командна робота дає цілий спектр дуже різних, несхожих одна на одну ідей, серед яких можна вибрати те, що більше відгукується особисто у вас. І знову ж таки, студія не прив’язана до будь-яких шаблонів і навіть навпаки – завжди цікаво втілити щось нове, особливе.
Якщо резюмувати, для більш надійного результату завжди краще вибирати роботу з дизайнерською студією, ніж із дизайнером-приватником. Фінансова вигода, яка здається очевидною лише на перший погляд, у результаті може обернутися значно більшими витратами, а також втратою часу і, що буває дуже часто, неякісно реалізованим проектом.