зонування, оформлення, меблі та аксесуари
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

зонування, оформлення, меблі та аксесуари


Однією з найпопулярніших кімнат у будинку є зал. Сюди приходять гості, тут збирається сім’я для спільного проведення часу і в цій кімнаті можна відпочити наодинці після довгого робочого дня. Тому важливо, щоб саме цей простір був оформлений з особливою увагою.

Зонування простору

Власникам середнього за розміром залу 20 кв.м. необхідно спочатку визначитися з його функціональністю. Для цього потрібно подумати про зональний поділ кімнати. Зазвичай для залу переважно оформлення двох основних зон: вітальні та зони відпочинку. Умовно відокремити зони одну від іншої можна за допомогою:

 • предметів меблів;
 • великих архітектурних елементів;
 • освітлення;
 • покриття для підлоги;
 • стельового покриття;
 • настінного покриття;
 • перегородки;
 • декоративних елементів та рослин;
 • різних рівнів.

Наприклад, підлогу в зоні відпочинку можна накрити килимом і розставити на ньому меблі. Таким чином, ця частина приміщення виглядатиме затишніше.

Зонування зали 20 кв.м.

Крім тимчасових покриттів, одну зону від іншої можна відокремити за допомогою постаменту або височини. На ній добре влаштується диван та невеликий журнальний столик. Тут також можна використовувати окремі освітлювальні прилади: яскравіші в зоні їдальні та приглушене світло для відпочинку.

Різнорівнева підлога у залі

Якщо в залі передбачається більш активне проведення часу, то тут доречною буде барна стійка. Вона ізолює місце для розміщення напоїв, закусок та невеликої кухонної робочої поверхні. На території, що звільнилася, можна влаштувати більярдний стіл, телевізор, камін та інші приємні елементи обстановки для дозвілля.

Іноді для зонування достатньо встановити в залі набір меблів, що має окреме функціональне навантаження. Так у затишній вітальні можна обладнати робоче місце, поставивши в кутку письмовий стіл та крісло.

Хорошим способом виділення простору під конкретні завдання можливо формування ніш. Зазвичай у такий спосіб можна створити окремий простір для зберігання книг та речей.

Зважаючи на дрібниці та особливості кожного конкретного приміщення, можна використовувати його з найбільшою ефективністю. Вибираючи колір, потрібно орієнтуватися на загальноприйняті правила. Важливо не допустити дисбаланс у атмосфері кімнати.

Темна підлога в залі у поєднанні зі світлими стелями робить кімнату більш фундаментальною. До такого поєднання краще додати світлі стіни, оскільки 20 кв. — Недостатній простір для використання лише темних відтінків. Є ризик створення гнітючого настрою.

Світла підлога в середньому залі дозволяє значно розширити спектр дизайнерських рішень. Холодними відтінками на стінах можна освіжити кімнату. Тон зеленого краще використовувати в зоні відпочинку. Виходячи з теорій кольоротерапії, цей колір на підсвідомому рівні розслаблює та утихомирює людину.

Непропорційну кімнату можна виправити за допомогою різних ліній. Це може бути візерунок на шпалерах, карнизи, плінтуса та багато іншого. Тут працюватимуть основні правила:

 • вертикальні смуги піднімають стелі;
 • горизонтальні подовжують поверхні;
 • фігури, що вказують напрямок, візуально продовжують поверхню туди, куди вказують.

Висвітлення зали теж має встановлюватись, виходячи з особливостей кімнати. Для правильного вибору слід спиратися на чотири фактори:

 • розсіювання світла;
 • напрямок;
 • колір;
 • кількість денного світла.

Між цими положеннями повинен дотримуватися балансу. Крім того, можна використовувати як загальне джерело світла, так і освітлення по зонах. Останнє дозволить додати кімнаті функціональності та затишку.

Якщо в залі передбачається наявність комп’ютера або телевізора, слід уникати потрапляння променів на екрани. Для темної кімнати варто застосувати різні світловідбиваючі елементи: дзеркала, скло, хромовані поверхні або мікрочастинки у покритті. Багаторівневі системи підсвічування нестимуть як декоративне, так і функціональне навантаження. Крім цього особливої ​​популярності користуються точкові світильники. Основна їхня заслуга в універсальності.

Невід’ємною частиною загальної картини залу стають меблі. У разі використання зонування вибір залежатиме від кількості зон та їх призначення. Найбільш популярними для вітальні є м’які та корпусні меблі. Розташовувати її слід так, щоб не порушувати комфортне положення всіх відвідувачів кімнати.

Обідній стіл у зоні краще помістити прямо під основним джерелом світла. Його розміри залежатимуть від кількості членів сім’ї та компактності, виділеної під столову територію. Всі предмети меблів повинні стояти так, щоб двері шаф легко відчинялися і кожен із елементів обстановки можна було легко обійти. Від цього залежить безпека людей, що знаходяться в кімнаті.

Камін або акваріум, що є в кімнаті, повинні бути забезпечені додатковою безпекою. Біля вогню не варто розміщувати килими або меблі, а для акваріума не повинен виникати ризик удару дверцятами шафи або падіння з висоти нестійкої підставки. Незважаючи на наявність у кімнаті кількох зон не варто допускати навантаження меблями та прикрасами.

Текстиль на вікнах та у декоруванні краще використовувати відповідно до загального стилю приміщення. Льон, атлас і ситець підійдуть для класичного оформлення. Повітряні прозорі тканини чудово впишуться у стиль хай-тек та сучасний інтер’єр. Ідеальної гармонії вдасться досягти, якщо оббивка м’яких меблів буде виконана з тієї ж тканини, що й штори. Також можна подбати про те, щоб елементи візерунка були присутні на шпалерах або аксесуарах.

Оскільки зал умовно вважається центром квартири, то необхідно враховувати побажання всіх членів сім’ї. Тоді затишні сімейні вечори відбуватимуться у повній гармонії та взаєморозумінні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *