Види декоративної штукатурки Якою буває декоративна штукатурка
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Види декоративної штукатурки Якою буває декоративна штукатурка


З кожним роком на будівельному ринку з’являються нові матеріали, удосконалюються технології та з’являються нові конструктивні рішення. Незважаючи на це, старі тенденції не вийшли з моди, доводячи свою перспективу та актуальність.

Декоративна штукатурка – це надійне та довговічне покриття стін. Декоративна штукатурка здатна швидко перетворити стіну і точно підкреслити дизайнерську задумку створюючи необхідний фон в приміщенні.

Як саме використовується декоративна штукатурка в інтер’єрі? Хороша та якісна штукатурка це неоднорідна маса, яка не має певного складу. Декоративна штукатурка дозволяє стінам набувати форми і навіть викладати з неї різні фігури, які добре поєднуються з вашим інтер’єром. Завдяки тому, що існують різні види декоративної штукатурки, можна здійснювати роботи різної складності, наприклад, утеплення приміщення або вирівнювання стін.

Види декоративної штукатурки за складом:

 • Акрилова або як її ще називають полімерною. З плюсів можна виділити: пластичність, стійкість до вологи та агресивних середовищ, міцність та довговічність. З мінусів – низька паропроникність.
 • Мінеральна – вважається найбільш екологічно чистою, не боїться вологи. Популярна через невисоку вартість.
 • Силікатна штукатурка стійка до грибка і має водовідштовхувальні властивості. Варто відзначити її пожежну безпеку та довговічність (понад 60 років!). За вартістю вважається найбільш витратною.
 • Силіконова – не притягує пил та стійка до ультрафіолету. За своїми структурними властивостями здатна самоочищатися. Легка у застосуванні.

Види декоративної штукатурки за декоративними якостями

 • Структурна

  Готова суміш із вкрапленням більших частинок. Найбільш популярним видом вважається короед, який імітує кору дерева.

  Структурна штукатурка текстури

 • Фактурна

  Найчастіше набуває вигляду природного каменю. Сучасним різновидом є система Графіто, яка дозволяє створити фактуру дерева, шкіри, шовкової тканини або навіть оксамиту. Як основа здатна прийняти будь-яку поверхню: пластик, бетон, дерево, цегла.

  Фактурна штукатурка текстура

 • Мармурова крихта

  В основу входить граніт та мармуровий гранулят. Завдяки цьому має вкрай високий ступінь міцності, морозостійка і не вигоряє на сонці. Найчастіше використовується при зовнішній обробці, ніж при внутрішній.

  Мармурова крихта текстури

 • Флокова

  Містить натуральну целюлозу з додаванням мінеральних барвників, наповнювачів та шовкового волокна. Текстильний вигляд схожий на тканину. Має звуко- та теплоізолюючі властивості.

  Флокова штукатурка текстури

 • Венеціанська штукатурка

  Є лідером з художнього розпису стін. Зовні схожа на напівпрозорий онікс або дорогий мармур. Дає ефект випромінювання зсередини. Нанести цю штукатурку і створити художній вигляд здатний лише досвідчений майстер.

  Венеціанська штукатурка текстура

Така багата різноманітність дозволяє вибрати найбільш підходящий матеріал для виконання певного оздоблювальних робіт. Не слід забувати, що для кожного окремого типу декоративної штукатурки підходить індивідуальний спосіб підготовки поверхні. Певна текстура, яка отримується після нанесення штукатурки, досягається різними способами. Наприклад, для отримання пористої поверхні суміш наповнюється великою кількістю кисню, а для отримання незвичайного рельєфу використовується пісок або дрібне каміння. Оздоблення стін декоративною штукатуркою насичує приміщення квітами та фактурою.

Які особливості декоративної штукатурки:

 • Приємна для очей структура;
 • Доступна ціна;
 • Колірне комбінування;
 • Легкість в обслуговуванні (чистка, збирання).

Майстри, які користуються різними технологічними прийомами, використовуючи при цьому особливі інструменти, можуть створювати красиве зовнішнє тло поверхні, наприклад, такі як об’ємні декоративні картини. Для таких дуже складних і творчих робіт потрібна особлива штукатурка, яка повинна мати необхідні властивості:

 • Стійкість до змін клімату;
 • Стійкість до забруднення;
 • Стійкість до спалаху.

Декоративна штукатурка використовується для утеплення та оздоблення фасадів і що найцікавіше деякі види декоративної штукатурки використовуються як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Якщо порівнювати венеціанську і декоративну штукатурку, то можна відзначити не маловажний факт того, що декоративна штукатурка наноситься на будь-яку поверхню приховуючи при цьому дефекти. Оздоблення стін декоративною штукатуркою може перетворитися на витвір мистецтва, адже існує безліч варіацій нанесення на поверхню. Використовуючи той самий матеріал можна отримати абсолютно різні ефекти. Що стосується типу поверхні, то поверхня стін може бути матовою або глянсовою, фактурною або рельєфною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *