Вартість гіпсокартону
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вартість гіпсокартону


На кінцеву ціну гіпсокартону впливають товщина та вид гкл, а також обсяг закупівлі. До другорядних факторів, що підвищують вартість ГКЛ, відносять країну-виробника та місце (місто) продажу. Розглянемо докладніше основні чинники.

gipsokarton.jpg

Вид гіпсокартону як основний фактор, що впливає на вартість матеріалу

Само собою, вологостійкі (ГКЛВ) і вогнетривкі листи (ГКЛО) гіпсокартону коштуватимуть набагато дорожче за звичайні. Адже їх виробництво тягне у себе додаткові витрати, пов’язані з необхідністю використання спец. добавок задля забезпечення необхідних властивостей гкл. Те ж можна сказати і про арочний гіпсокартон, що є гнучкими листами товщиною 6,5 мм. Їхня підвищена вартість виправдана використанням більш якісного гіпсокартону, а також армуванням гіпсового сердечника за допомогою скловолокна.

Чи реально заощадити?

Економія можлива лише тоді, коли вдається вплинути на другорядні фактори, що підвищують ціну ГКЛ. Звичайно, вибирати звичайний ГКЛ замість ГКЛВ з метою економії не варто, тому що, якщо матеріал потрібен для сирого приміщення, він повинен відповідати всім нормам та вимогам. Товщина та висота гіпсокартонного листа теж формують кінцеву ціну матеріалу. Зазвичай найдешевшим є гіпсокартон заввишки 2,5 м. Такі ж гкл заввишки 3 м коштують трохи дорожче. З товщиною теж все ясно: гіпсокартонний лист товщиною 12,5 мм буде дорожчим, ніж лист товщиною 9,5 мм.

Щодо обсягу закупівлі, листи гіпсокартону обходяться дешевше, якщо закуповуються великою партією. Адже оптові ціни завжди нижчі за роздрібні. Але купувати в 2-3 рази більше матеріалу, щоб потрапити до оптових цін, м’яко кажучи, нерозумно.

Непрямі причини підвищення вартості гіпсокартонних листів

  • Країна виробник. Гіпсокартон, вироблений у Росії, як правило, дешевший за імпортні аналоги. Існує думка, що це пов’язано з нижчою якістю вітчизняних ГКЛ. Насправді, ціна нижча не через якість, а через відсутність митних зборів та можливість мінімізації витрат на транспортування матеріалів.

  • Місто продажу. Якщо він знаходиться неподалік заводу-виробника, то ціни на гкл будуть нижчими. Не дивно, що у столиці вартість матеріалу вища, ніж у регіонах.

  • Магазин. На сьогоднішній день віртуальні онлайн-магазини можуть встановлювати на продукцію нижчі ціни, тому що вони суттєво заощаджують на оренді торгової площі та заробітній платі продавців. Але тут є свої недоліки: не можна до кінця бути впевненими в якості і правильному зберіганні матеріалу, запропонованого віртуальним магазином. Ще один важливий момент – доставка. Реальні магазини часто пропонують дешеву або безкоштовну доставку, чого не скажеш про віртуальні торгові майданчики. Тому перед оформленням замовлення краще уточнити вартість доставки.

Грамотно підійшовши до покупки гіпсокартону, ви зможете вибрати справді якісний та надійний матеріал.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.