Тюль для кухні - правила дизайну, інструкція з шиття, ідеї (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Тюль для кухні — правила дизайну, інструкція з шиття, ідеї (фото)



Монохромний або візерунок напівпрозорий тюль для кухні може стати бездоганною прикрасою віконного отвору. Декоративні ефекти тканини забезпечать легкість, невимушеність оформлення, оригінальну, але водночас – комфортну атмосферу. Зрозуміло, що текстильний дизайн має повністю відповідати концепції приміщення. А ось фактура і колір матеріалу можуть бути будь-якими – тюльові штори стануть як чудовим нейтральним фоном, так і дивовижною яскравою кольоровою плямою. Крім того, такий декор можна легко пошити своїми руками, отримавши економічне та стильне рішення.

Види тюлевих штор для кухні та їх фото в інтер’єрі

Тюльові штори для кухні можуть мати такий вигляд та дизайн:

  1. Тюль із сітки – один із найпоширеніших і традиційних видів тюлі для кухні. Сітчастий тюль добре поєднується з дерев’яним кухонним гарнітуром у класичному, морському, а також у рустикальному, провансальському та інших «сільських» стилях, особливо якщо це сітчаста вуаль із гіпюровими вставками.

Тюль-сітка в інтер'єрі кухні

Тюль-сітка в інтер'єрі класичної кухні

Розрізняється сітчастий тюль і за типом волокон, і за розміром осередків. Можна підібрати матеріал з повітряними або жорсткішими переплетеннями.

Тюль із сітки для кухні - зразки тканин

Матеріали можуть бути як натуральні, так і синтетичні. У першому випадку це бавовна, шовк чи льон, тоді як у другому – лавсан, капрон чи нейлон.

Тюль із дрібної сітки в сучасному інтер'єрі кухні

Своїми руками можна пошити і штори з тюля-сітки, скомбінувавши його з льоном. Також сітчаста тканина просто створена для морського декору, можна прикрасити її не лише канатами (як показано на фото нижче), а й мушлями, морськими зірками, старовинними ключами тощо.

Тюль-сітка для кухні – ідея декору своїми руками

  1. На люверсах – зручне та стильне рішення. Такі штори часто відшиваються з органзи, кільця роблять із металу або з пластику. Завдяки їм тюль для кухні може легко ковзати карнизом і утворювати рівномірні складки-хвилі.

Тюль на люверсах в інтер'єрі кухні

Тюль із органзи на люверсах в інтер'єрі кухні

Тюль на люверсах в інтер'єрі кухні

Тюль з органзи на люверсах в інтер'єрі їдальні

  1. Незвичайним рішенням в оформленні вікна буде поєднання органзи та «локшини» або просто штор-ниток.

Кісея в інтер'єрі кухні

Для таких виробів вибираються міцні нитки шириною до 0,5 см, а як їх прикраси нерідко використовуються перламутрові намистинки. Цей тип тюля не сплутується, не вигоряє на сонці і не линяє, проте прати його потрібно у зв’язаному стані. Можна підібрати ідентичні нитки для віконного та дверного отвору – такий дизайн зробить приміщення окремим, але гармонійним.

Кисею в інтер'єрі кухні замість дверей чи стіни

  1. Нерідко тюльові штори на кухню доповнюються ламбрекенами – м’якими чи твердими.

Тюль з ламбрекеном в інтер'єрі кухні

Тоді використовується легке полотно з органзи, декороване пишними складками, та 2 каскади з боків віконного отвору.

Тюль із ламбрекеном із вагами в інтер'єрі класичної кухні

Дизайн з м’яким ламбрекеном зробить простір урочистішим, тоді як жорсткий привнесе в атмосферу строгість.

Тюль із жорстким ламбрекеном в інтер'єрі класичної кухні.

Ефектний ламбрекен робить вікно завершеним та дозволяє відкоригувати його візуальні пропорції.

Тюль із ламбрекеном в інтер'єрі класичної кухні

  1. Тюлі-вуалі чудово підходять як для складних декорів, так і для лаконічних, можуть поєднуватися зі шторами та виступати соло. Мабуть, це універсальне оформлення вікна, оскільки вписується в інтер’єр будь-якого стилю від класики до хай-тека.

Вуаль в інтер'єрі кухні в стилі неокласики

Вуаль в інтер'єрі кухні в стилі неокласики

Тюль із шторами в інтер'єрі кухні в стилі прованс

Білий колір вуалі, як видно по фото вище, використовується в інтер’єрах найчастіше. Але вона випускається у дуже широкому асортименті. Наприклад, однотонні вуалі мають 12 стандартних відтінків.

Кольоровий вуаль в інтер'єрі кухні

Темний вуаль в інтер'єрі кухні

Крім того, вуалі можуть використовуватися як основа для візерункових полотен з органзи та інших тюлевих тканин.

Тюль із малюнком в інтер'єрі кухні

Кольорова тюль із малюнком

Щоб краще розібратися в матеріалах та плетіннях тюлі з натуральних та синтетичних тканин, рекомендуємо подивитися це відео:

https://www.youtube.com/watch?v=nG9dh6x5R8A

Як правильно вибрати довжину

Чи збираєтесь ви звернутися в ательє, купити готову тюль або хочете пошити своїми руками штори з органзи, потрібно в першу чергу визначитися з довжиною та шириною виробу. Тут є кілька базових варіантів:

  1. Класичний – довжина виробу від карнизу до підлоги. Виглядає ефектно, але для маленької кухні такий тюль буде не практичним.

Довжина тюлі на кухні - від карнизу до підлоги.

  1. Укорочений варіант зручніший, але не менш симпатичний. Принаймні особливо складного догляду він не вимагає. Такий дизайн передбачає використання полотна, лише на 20 мм довше краю підвіконня.

Укорочена тюль на кухні

Укорочена тюль на кухні

Щоб тюльові штори, наприклад, з органзи або бавовни стали цікавішими і менше зношувалися по нижньому краю, пришийте до них контрастну облямівку.

  1. Одним з традиційних рішень для класичної і «кантрі» кухні є арка з тюлю. Арка дозволяє підвіконню залишатися відкритим і незамінною у випадку, якщо навколо вікна розташовується додаткова стільниця. Арка з органзи утворюється за допомогою декоративної складки або шляхом перетину двох трикутних полотен. Тут можна застосувати навіть 2 типи тканини, схожих за фактурою та кольором.

Тюль-арка для кухні

Правила та хитрощі на вибір тюлі

Яким же має бути дизайн тюлі, щоб він відповідав загальному оформленню кухні?

  • Якщо не можете визначитися із кольором тюлевих штор, то сміливо вибирайте універсальні світлі тони – білий, бежевий, сірий;
  • Відштовхуйтеся і від кольору меблів та оздоблення на кухні – якщо переважає теплий підтон, то і штори мають бути «теплими», і навпаки. Наприклад, на наступних фото можна побачити, що білий колір може бути різним: у першому інтер’єрі переважає холодна температура у дизайні, а у другому – тепла.

Холодний та теплий підтон білого кольору

  • Колір можна вибирати не тільки в колір стін і гарнітура, але і в колір кухонного текстилю -скатертини, подушок, оббивки стільців.

колір тюлевих штор

колір тюлевих штор

Якщо кухня розташована на північній стороні, то ви можете «зігріти» її теплим кольором фіранок — молочним, бежевим, жовтим, помаранчевим. Якщо ж отвір виходить на південь, то відповідними відтінками тюлю будуть зелений, рожевий, білий або бірюзовий. Втім, якщо в приміщенні багато світла, можна вибирати матеріал будь-якого темного тону.

Колір тюлевих штор на кухні на південній стороні

  • Чим менша площа кухні, тим простіше і легше має бути дизайн тюлі – без великих малюнків, драпірувань, блиску, об’єму та строкатого декору, а колір її, звичайно, має бути світлим (але не обов’язково білим);

Тюль для маленької кухні

Детальніше про поєднання кольорів в інтер’єрі кухні читайте тут.

  • Низькі стелі візуально зроблять вище гардини в смужку, з вертикальним малюнком та кисеєм. Крім того, на «невисокій кухні» карниз встановлюється під самою стелею;

Тюль для кухні з низькими стелями

  • Найчастіше для кухні використовують комбіновані варіанти текстильного декору – тюль доповнюють портьєрами. жалюзі, римськими або рулонними шторами і т.д. По-перше, з погляду дизайну такі комбінації виглядають багатшими та ефектнішими, а по-друге це роблять для того, щоб іноді затінювати приміщення;

Тюль у поєднанні з портьєрами

  • Чим менше вікно, тим світлішими повинні бути штори.

Як пошити тюльові штори самостійно

Перш ніж пошити тюль на кухню своїми руками, потрібно визначити фасон виробу та спосіб його кріплення. Після цього вибирають довжину — до підлоги або трохи нижче за підвіконня.

Перед пошиттям своїми руками потрібно зробити розрахунок, враховуючи коефіцієнт на складки — він дорівнює 1,5-2,5. Зрозуміло, що більше обраний коефіцієнт, тим більше зрештою виявляться складки. Метраж тканини визначається як довжина карниза, помножена на вибраний коефіцієнт + 7 см на припуски.

Перш ніж почати шити тюль своїми руками, матеріал обов’язково декатують — зволожують і прогладжують. Це дозволяє уникнути його усадки.

Якщо вирішили пошити власними руками звичайну модель штори, то розкрій можна вести відразу по тканині, залишаючи потрібні для швів припуски. Спочатку обробляються бічні шви, потім підшивається низ (при необхідності сюди поміщається шнур-обтяжувач), після чого пришивається тасьма або закріплюються люверси. Готову фіранку поміщають на карниз і додатково прикрашають. Результат – стильні та легкі у догляді тюльові штори.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:16 Середня оцінка: 4,38 із 5)
Тюль для кухні - правила дизайну, інструкція з шиття, ідеї (фото) Завантаження…

Як своїми руками прикріпити люверси до тюлі дивіться у наступному відео:

Як правильно пришити шторну стрічку дивіться у цьому відео:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *