Установка жалюзі своїми руками: інструкції для всіх видів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Установка жалюзі своїми руками: інструкції для всіх видівЯкщо ви купили або замовили вертикальні або горизонтальні жалюзі, то пропонуємо вам встановлювати їх своїми руками, адже впоратися з цим завданням можна навіть не маючи досвіду, головне мати бажання, 1 годину вільного часу і кілька інструментів.

Увага! Установка жалюзі не вимагає спеціальних навичок, але майте на увазі, що будь-які поломки, що виникли в процесі самостійних робіт, виключать можливість гарантійного ремонту, обміну/повернення штор.

Залежно від виду штор, ваших уподобань та умов, жалюзі встановлюють:

 • У віконний отвір;
 • На стіну;
 • На стелю;
 • На вікно.

Ми склали 3 покрокові інструкції та добірку корисних відео, за допомогою яких ви зможете змонтувати горизонтальні та вертикальні жалюзі будь-якого виду будь-яким способом.

Як встановити жалюзі до стелі та стіни - інструмент

Для встановлення горизонтальних жалюзі на стіну або до стелі, а також для встановлення вертикальних жалюзі над вікном потрібно підготувати:

 1. Електродриль із свердлом по бетону 6-8 мм;
 2. Самонарізи та дюбелі 6-8 мм;
 3. Рулетка або лінійка та рівень;
 4. Олівець;
 5. Хрестова викрутка або шуруповерт;
 6. При необхідності укорочування та обрізання штор по ширині: ножівка, ножиці, нитки, голки.

Інструкція по встановленню горизонтальних жалюзі на стіну/до стелі

Горизонтальні жалюзі

Щоб правильно встановити жалюзі до стіни або стелі, потрібно зробити наступні дії.

Крок 1. Перевіряємо комплектацію штор та розкладаємо всі деталі на робочій поверхні.

Переконайтеся, що комплект штор входять: універсальні кріплення для жалюзі 2 шт. (або стандартні кронштейни), гвинти, самі жалюзі у зібраному вигляді. Якщо ви встановлюєте жалюзі шириною більше 2 м, то до набору кріплень повинно додаватися і проміжне кріплення, яке фіксуватиме штору посередині, не даючи їй провисати.

Як встановити жалюзі до стелі та стіни - свердління

Крок 2 Прикладаємо штори до стіни/стелі, визначаємо точне місце їх монтажу та помічаємо лівий та правий краї карнизу жалюзі за допомогою рулетки та рівня. Далі від кожної позначки (у напрямку в сторони від центру) робимо відступ у 2-3 см і теж ставимо мітки – це місця для встановлення кріплень-кронштейнів.

Крок 3 Тепер до цих міток прикладаємо правий та лівий кріплення та відзначаємо точні місця свердління прямо по отворах для гвинтів. Дрилем просвердлюємо ці мітки. Глибина свердління має бути 3-4 см.

Крок 4. Далі кронштейни прикручуємо до стіни або стелі за допомогою шурупів. На малюнку нижче показано, як це зробити правильно.

Кріплення жалюзі до стелі та стіни

Крок 5. Якщо ви монтуєте жалюзі шириною більше 2 м, то на цьому етапі потрібно встановити проміжне кріплення. Для цього відзначаємо середину між вже встановленими кріпленнями та повторюємо дії з кроків 3 та 4.

Порада: для надійності монтажу важких алюмінієвих, бамбукових та дерев’яних штор проміжне кріплення встановлюють і в 10 см від регулюючої нитки, тому що на це місце припадає велике навантаження.

Крок 6 Вставляємо та закриваємо верхній карниз жалюзі в замках кронштейнів. Якщо це стандартні кронштейни, то карниз просто прикручується до них гвинтами.

Як встановити жалюзі до стелі та стіни

Інструкція по встановленню горизонтальних жалюзі у віконний отвір

Жалюзі, встановлене у віконний отвір

Щоб встановити горизонтальні жалюзі у віконний отвір, потрібно провести наступні роботи.

Крок 1. Перевіряємо комплектацію та розкладаємо всі деталі на робочій поверхні.

Переконайтеся, що до жалюзі додаються: кріплення для жалюзі (кронштейни) 2 шт., гвинти, самі жалюзі у зібраному вигляді.

Крок 2 Приміряємо штори до бажаного місця у віконній ніші і перевіряємо чи не заважають відкриття жалюзі.

Крок 3 Тепер прикладаємо правий і лівий кріплення до верхньої внутрішньої площини віконної ніші, відступивши від стінок на 2-3 см у бік центру, потім зробіть позначки в місцях отворів кріплень. Таким чином, у вас вийде 2 мітки праворуч і 2 мітки зліва.

Крок 4. Тепер по цих мітках дрилем просвердлюємо отвори. Глибина свердління має бути 3-4 см.

Крок 5. Правий і лівий кріплення (відповідно до сторін і міток) прикручуємо до верхньої площини віконного отвору за допомогою саморізів.

Крок 6 Вставляємо та закриваємо верхній карниз жалюзі в замках кронштейнів, просто повернувши та/або натиснувши важіль за годинниковою стрілкою. Якщо для кріплення ви використовуєте звичайні кронштейни, то карниз жалюзі просто пригвинчується.

Інструкцію про те, як своїми руками встановити жалюзі безпосередньо на пластикові вікна дивіться у цьому відео:

А як своїми руками правильно вкоротити горизонтальні пластикові або дерев’яні жалюзі, можна подивитися тут:

Інструкція з монтажу вертикальних жалюзі до стелі/стіни та у віконний отвір

Вертикальні жалюзі

Установка вертикальних жалюзі своїми руками передбачає такі кроки:

Крок 1. Перевіряємо комплектацію та розкладаємо всі деталі на робочій поверхні.

У комплект вертикальних жалюзі входять: кріплення для жалюзі (кронштейни) 2 шт., гвинти, карниз, самі штори в розібраному вигляді (ламелі з утяжелювачами, нижній сполучний ланцюжок).

Крок 2 Перед тим як встановити жалюзі, потрібно переконатися, що їхня довжина вас влаштовує. Для цього прикладіть один ламель до бажаного місця на стелі/стіні/верхній площині віконного отвору. Якщо відстань від низу штор до підвіконня чи підлоги менше 1-2 см, то ламелі краще вкоротити. Зробити це можна своїми руками: дістати обтяжувачі, відрізати надлишки та підшити краї назад.

Низ вертикальних жалюзі

Крок 3 Тепер потрібно приставити карниз до стелі віконного отвору, вирівняти і позначити його правий і лівий торці.

Потім робимо таке:

 • Якщо ви встановлюєте вертикальні жалюзі до стелі, то від поставлених раніше міток робимо відступ 2 -3 см у бік центру і знову ставимо мітки;
 • Якщо ви хочете встановити жалюзі до стіни, то від поставлених міток робимо відступ 5-6 см у бік центру і також ставимо мітки.

Якщо ж ви монтуєте штори в отвір вікна, то торці карниза відзначати не потрібно, досить просто зробити позначки, відступивши від стінок отвору 2-3 см у бік центру.

Далі саме на ці мітки прикладаємо кріплення для жалюзі та відзначаємо місця свердління. Таким чином, у вас вийде 2 мітки праворуч і 2 мітки зліва. Не забудьте прикладати кріплення у відповідність до сторін.

Примітка: для монтажу штор шириною понад 1,6 м необхідно додатково встановити проміжне кріплення в 10 см від регулюючого шнура.

Крок 4. Тепер по цих мітках дрилем просвердлюємо отвори. Глибина свердління має бути 4-5 см.

Крок 5. Правий і лівий кріплення (відповідно до сторін і міток) саморізами прикручуємо до стелі/стіни.

Крок 6 Вставляємо та закриваємо карниз жалюзі в замках кріплень, повернувши та/або натиснувши важіль за годинниковою стрілкою. Якщо для кріплення ви використовуєте звичайні кронштейни, то карниз просто пригвинчується до них.

Крок 7. Регулюючи шнур, повертаємо бігунки так, щоб вони розгорнулися впоперек карниза (як показано нижче на лівому фото) і приступаємо до кріплення ламелей, просто заклацуючи їх у пазах бігунків.

Бігунки жалюзі

Крок 8 Нижній ланцюжок кріпимо до обтяжувачів ламелів спочатку із зовнішнього боку, потім обрізаємо надлишок і те ж саме проробляємо зі зворотного боку ламелів, а потім і з другою частиною ламелів. Ну, ось і все, встановлення вертикальних жалюзі завершено, залишилося лише перевірити роботу механізму та відрегулювати положення ламелів.

Нижче наведено відео-інструкцію про те, як правильно встановити вертикальні жалюзі своїми руками до стіни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 4,77 із 5)
Установка жалюзі своїми руками: інструкції для всіх видів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *