Стильний дизайн будинків із панорамними вікнами: ідеї облаштування на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стильний дизайн будинків із панорамними вікнами: ідеї облаштування на фото


Величезне значення для настрою у приміщенні мають вікна. Їх розмір та елементи конструкції – це найважливіші якості для гармонії з інтер’єром. Якщо вид із вікна дозволяє, то панорамна стіна може стати центральною фігурою у кімнаті.

Такий незвичайний різновид оформлення інтер’єру є скляною поверхнею від підлоги до стелі. Зазвичай такі вікна вибирають вільні духом, цілеспрямовані люди. Велика площа скління визнана знаком власності житла до елітарної групи. Основним завданням встановлення таких вікон є розширення замкнутого простору за рахунок прозорості однієї із стін приміщення.

Щоб зробити панорамні вікна справді функціональним та красивим елементом інтер’єру, необхідно ретельно підбирати конструкцію рами та методи скління.

Велика площа заскленої поверхні передбачає велике навантаження на раму. У цьому випадку важливо поєднувати два фактори:

  • каркас повинен бути ретельно укріплений та прорахований;
  • рама не повинна бути важкою та громіздкою.

Рами можуть бути виконані в декількох варіантах:

  • традиційні розстібні:
  • розсувні;
  • складні.

Найчастіше матеріалом виступає профіль ПВХ. Якщо задум дизайнера вимагає особливої ​​легкості, можна використовувати безрамне конструювання. І тут скляні полотна з’єднуються спеціальними засобами.

Вибір скла – це одне з найважливіших завдань. Головною властивістю у цьому випадку стає міцність скла. Для оформлення великих площ використовують спеціальні види скла:

  • загартоване скло;
  • ламіноване;
  • вироби із спеціальним покриттям;
  • тоновані;
  • світловідбивні;
  • енергозберігаючі.

Для виробництва загартованого скла вихідний матеріал проходить температурну та хімічну обробку. Це забезпечує необхідну внутрішню напругу і дозволить склу стати міцнішим у п’ять разів.

Ламіноване скло або триплекс складається з кількох шарів. Для їх надійного скріплення використовують спеціальні склади та плівки. При виготовленні виробу з покриттям на скло наноситься спеціальна армуюча плівка. Ці способи покликані зробити скло міцнішим. Щоб уникнути надмірного впливу сонця, можна використовувати скла з тонуванням. Такий вид скління підходить для сонячної сторони будинку або у випадку, коли скло знаходиться на даху. Замість тонування підійдуть світловідбивні покриття. Вони мають більшу прозорість ніж тоновані, зберігаючи при цьому функцію захисту від сонця.

Питання економії коштів на оплаті комунальних послуг допоможуть вирішити склопакети з енергозберігаючим склом. Використання такого матеріалу можна компенсувати великі тепловтрати, неминучі при великій площі скління. Зазвичай такими є однокамерні або двокамерні склопакети, в яких використовуються E-скло або K-скло. Перший різновид характеризується срібним покриттям, другий – покриттям з оксидом олова. При цьому простір між склом заповнюється інертним газом. Всі ці заходи впливають на теплозбереження та повинні враховуватись при встановленні панорамних вікон.

Плюси та мінуси панорамного скління

Вибираючи панорамні вікна, слід враховувати нестандартність їхньої конструкції. Оскільки великий обсяг скляного покриття має ряд властивостей, що відрізняють його від звичайних вікон, слід враховувати низку недоліків та переваг такого вибору.

Зазвичай такі елементи декору встановлюються у приміщеннях, де висота стелі сягає 3-5 метрів. Більше світла та повітря у приміщенні наближають людину до природи. Це безперечний плюс, але не варто забувати і про недоліки:

  • тепловтрати значно збільшуються, що відіб’ється на рахунках за теплоенергію;
  • можливість проникнення в приміщення сторонніх значно збільшується, що вимагатиме вживання дорогих заходів щодо захисту свого житла;
  • велика площа забруднення, пов’язана з конденсатом та заморозками;
  • надлишок сонячного світла у приміщенні;
  • існують температурні обмеження встановлення панорамних вікон;
  • дороге обслуговування (промисловий альпінізм).
Будинок у мінімалістичному стилі з панорамними вікнами

Сучасні технології дозволяють мінімізувати недоліки конструкцій. Головним критерієм є професійна та грамотна установка склопакетів та супутніх елементів системи.

Серед переваг таких вікон:

  • звукоізоляція;
  • створення відчуття простору;
  • велика кількість світла;
  • приголомшливий вид на вулицю;
  • стильний інтер’єр та екстер’єр приміщення;
  • при використанні стекол, вироблених за новітніми технологіями, можливість уникнути недоліків звичайних склопакетів;
  • у разі обвалення будівлі простір біля такого вікна буде безпечним місцем поряд з дверними отворами та несучими стінами, оскільки каркас для такого важкого скляного полотна має додаткове зміцнення.
Велика панорамна стіна

Поєднання позитивних якостей із можливістю мінімізувати негативні прояви робить очевидним вибір на користь такого скління.

Панорамне вікно – це, в першу чергу, багато світла та фарб, які переносяться у приміщення з вулиці. Існує безліч способів використовувати таку технологію для свого житла. Склити можна лоджію, частину стіни, вхідну групу або повністю всю стіну повністю. Незвичайним ходом може стати оформлення панорамного горища.

Простір для фантазії дизайнера в такому разі мало чим обмежений. Оформлення панорамного вікна може стати цікавим досвідом. Спочатку слід переконатися, що всі практичні моменти, пов’язані зі специфікою такого скління, враховані. Наприклад, зберегти тепло в приміщенні допоможе щілинний конвектор, розташований впритул до скляної стіни.

Крім цього можна замовити покриття із спеціальної металевої плівки. Воно вирішить одночасно кілька проблем: зробить скло надзвичайно міцним та захистить від небажаного проникнення електронних краще.

Важливим фактором є підтримання такої поверхні у чистоті. Цього можна досягти, залучаючи фахівців із цієї сфери. Без спеціального обладнання очистити таку величезну площу неможливо.

Коли всі практичні моменти вирішено, можна переходити до оформлення. Ідеальне панорамне вікно має бути не менше ніж половина ширини кімнати. При цьому воно не повинно бути більше однієї десятої кімнати.

Можна вважати, що така конструкція є просто величезною картиною на стіні і до неї висуваються такі ж вимоги. Використання штор у такому разі краще обмежити. Але, якщо застосування елементів, що закривають вікно, не уникнути, потрібно врахувати деякі особливості. Матеріали мають бути тонкими та напівпрозорими, інакше весь ефект від величезного вікна зникне. Сюди підійдуть римські чи японські штори. Їх перевагою є легка конструкція та простота маніпуляцій.

Панорамні стіни в дерев'яному будинку

Оскільки найчастіше панорамне вікно вважається елементом мінімалістичного стилю, весь інтер’єр краще витримати в тій же течії. Підкреслити широкий простір і простір допоможе невелика кількість функціональних меблів, мінімум аксесуарів та природні кольори. Якщо вдасться наслідувати всі рекомендації, то результатом буде комфортна світла кімната, яка зачаровуватиме гостей приголомшливим видом на вулицю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *