30 найкращих ідей щодо озеленення ландшафтної ділянки заміського будинку та дачі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

30 найкращих ідей щодо озеленення ландшафтної ділянки заміського будинку та дачі


Останній етап ландшафтних робіт – це озеленення ділянки. Після посадки рослин ділянка набуває зовсім іншого, завершеного вигляду. Озеленення не тільки формує архітектурно-художню подобу ділянки, але й покращує її мікроклімат, захищає територію від пилу, допомагає поділити простір на зони.

Прийнято виділяти два типи виду озеленення: вертикальне та горизонтальне. За допомогою вертикального можна захистити територію від сонця, прикрасити стіни чи замаскувати небажані предмети. А горизонтальне озеленення допоможе виділити зони дільниці.

Для того щоб створити гарну композицію на ділянці, яка тривалий час радуватиме своєю красою, підходити до озеленення потрібно грамотно. При виборі рослин та місця посадки слід враховувати декілька основних факторів:

  1. кліматичні умови: ідеальним варіантом буде проведення лабораторного аналізу ґрунту та клімату на ділянці. Маючи результати подібних аналізів, легко підібрати відповідні види рослин, які легко приживуться і не вимагатимуть спеціального додаткового догляду. З іншого боку, за бажання можна вирощувати будь-які рослини у теплицях та парниках, створюючи для них особливий мікроклімат. Якщо немає можливості зробити аналіз, можна просто провести спостереження: які рослини давно ростуть на території, наскільки освітлена ділянка протягом дня та наскільки швидко висихає ґрунт після випадання опадів.
  2. рельєф: садові доріжки, висадку рослин, художні конструкції мають залежність від цього фактора. Наприклад, водоймища влаштовують у найнижчій частині ділянки, а альпійські гірки – у найвищій. Ділянку з ухилом можна облагородити багаторівневими терасами та декоративними стінами. Висадка рослин також залежить від рельєфу: важливо враховувати сонячні та тіньові місця. Сонцелюбні рослини слід висаджувати у найвищих точках, а тенелюбні – у найнижчих. Також при посадці рослин слід враховувати розподіл вологи на нерівній ділянці.
  3. габарити: з урахуванням цього фактора слід вибирати розміри декоративних конструкцій та рослин. Компактні споруди, квітники, чагарники та дерева відмінно впишуться у малу ділянку.

Простора територія дозволяє розташовувати великогабаритні композиції.

Для малої ділянки краще вибирати обмежену палітру кольорів. Ідеальним рішенням буде вибір основного кольору та його доповнення двома – трьома відтінками. На великих ділянках колірну гаму можна розширити.

  1. розташування будівель та комунікацій: цей фактор впливає на вибір рослин. Наприклад, високі дерева не садять поблизу стін і комунікацій, а за бажання їх замаскувати вертикальні поверхні можна використовувати кучеряві рослини.
  2. потреби власників: наприклад, сім’ям з маленькими дітьми краще вибирати дизайн ділянки з великим газоном, що підійде для активних ігор або облаштування майданчика. За наявності алергії у когось із членів сім’ї, квітучі рослини слід підбирати дуже ретельно.

Висаджування чагарників та дерев. Після вибору відповідних рослин слід продумати їхнє місце розташування на ділянці. Дерева та чагарники можна розташовувати як у внутрішній, так і зовнішній частині ділянки.

За допомогою дерев добре створювати тінисті області, а чагарники ефектно виглядатимуть як позначення реальних або умовних меж ділянки або як частина квітника.

Найбільша область для польоту фантазії — влаштування квітників. Рослини одного квітника, зазвичай, підбираються з урахуванням часу цвітіння. Це потрібно для того, щоб квітучі рослини радували око з ранньої весни до пізньої осені.

Ще один критерій підбору рослин – це кольорова гама. Підбирати рослини потрібно таким чином, щоб вони не лише гармоніювали між собою, а й вписувалися в загальну композицію ділянки.

Висаджувати квіти краще за висотою: найвищі далі, а найнижчі – ближче.

Форма квітника може бути різною, він може облямовувати водоймище, садові доріжки, зону відпочинку, або існувати як окремий елемент ландшафту.

Вертикальне озеленення – простий та дуже ефективний спосіб створити на ділянці неповторну зелену композицію. Жива огорожа приховає територію від сторонніх поглядів і стане чудовою прикрасою на ділянці.

береза ​​біля будинку

За допомогою вертикального озеленення можна прикрашати стіни, арки та інші художньо-архітектурні предмети.

Цей спосіб озеленення включає висадку кучерявих рослин і встановлення кашпо і вазонів.

Завершальний етап робіт з озеленення — посадка або укладання газону. Газон створює гармонію та поєднує в єдине ціле композиції ділянки.

Існує безліч різновидів газонної трави, її вибір залежить від особливостей ґрунту та призначення газону.

Газони для прибудинкових ділянок поділяються на:

  1. партерні (найдекоративніший вид газону. Відрізняється шовковою текстурою, яскравим смарагдовим кольором, але вимагає ретельного догляду і підходить тільки для декоративних цілей);
  2. садово — паркові (найпопулярніший вид газону, при хороших зовнішніх показниках досить стійкий до витоптування);
  3. мавританські (це газон із строкатих квітучих рослин, створює ефект дикого луки. Такий вид газону полюбився багатьом за прекрасний зовнішній вигляд і простоту у догляді);
  4. спортивні (витримує високі механічні навантаження, але за зовнішніми показниками програє декоративним різновидам).

Кам’янистий сад виглядає дуже ефектно і створює гармонійну, затишну атмосферу на ділянці, тому останні кілька років подібні композиції знаходяться на піку моди ландшафтного дизайну.

Червоне дерево біля будинку

Як частина ландшафтного дизайну, кам’янистий сад прийшов до нас зі сходу, тому його часто оформляють в азіатському стилі.

Оформлення ділянки в японському стилі

Кам’янистий сад (альпійську гірку або рокарій) потрібно розташовувати в такому місці ділянки, щоб композиція існувала як окрема зона, але водночас не суперечила загальній атмосфері прибудинкового простору.

Ще один ефектний декоративний прийом — це підпірні стінки або терасовані схили з природного каміння. У такий спосіб можна обігравати схили ділянки.

Штучне водоймище на ділянці створює неповторну атмосферу умиротворення та безтурботності. Водойми зі стоячою водою можна оформляти у вигляді невеликого басейну чи озера, залежно від бажаного ефекту. Так озеро, наприклад, сформує образ дикої природи, а басейн – навпаки, створить відчуття розкоші та комфорту.

Рух води завжди заряджає енергією та налаштовує на позитивний лад, тому композиція у вигляді фонтану чи струмка на ділянці буде чудовим дизайнерським рішенням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *