стеля, меблі, стіни та підлога на фото
Варіантів підсвічування ванної кімнати існує чимало, у тому числі не тільки традиційних з великою люстрою по центру, але й навіть романтичних у вигляді «зоряного неба». Питання в тому, як грамотно і правильно зробити установку всіляких підсвічувань, щоб приміщення набуло найбільшої комфортності та функціональності. Є думка, що ванна кімната має бути не просто світлою, а наближеною до освітлення, характерного для суміжного приміщення. У такому разі не буде дискомфорту при виході із неї. Також виникає багато суперечок щодо того, чи повинні співвідноситися декоративні якості світильників з функціональними, чи має точкове підсвічування при вимиканні служити декоративним елементом зокрема. Але знайти відповіді на всі ці питання можна лише виходячи з того, яке стилістичне завдання ви поставили і які переваги у вас є.
Світло має відповідати дизайну
Перш за все, потрібно пам’ятати про те, що світло у ванній кімнаті обов’язково має відповідати загальному дизайну, в який входить сантехнічне обладнання, так і аксесуари, розміщені по всьому приміщенню і придбані зазвичай в єдиній колекції. Принаймні так буде правильно. Наприклад, якщо кімната навантажена різним сяючим декором, найдоцільніше використовувати непомітні або навіть приховані від очей світильники. А якщо навпаки в приміщенні знаходяться непомітна сантехніка, змішувачі, і декоративні елементи, то в такому разі найкращими будуть стельові світильники, які досить яскраві і чудово послужать як декор.
Крім того, декоративні властивості включеного підсвічування можуть значно змінюватися при її вимиканні. Наприклад, при вимкненому світлі у ванній кімнаті скоромна лампочка маленького розміру може особливо не привертати уваги. Однак, як тільки світло увімкнеться, вона миттєво перетворюється і видає шоу за повною програмою. Це можуть бути кольорові відблиски, заломлені промені, блискучі грані або гра тіней. Благо, сучасні світлодіодні або точкові світильники виготовляються з розрахунком того, щоб навіть звичайні водні процедури виглядали якомога естетичнішими.
Проте, варто забувати про дотримання правил техніки безпеки, т.к. помилки тут просто неприпустимі. Будь-яке джерело світла має надійно захищатися від прямого влучення води, а металева арматура високовольтних приладів обов’язково має бути заземлена. До речі, галогенне освітлення дає більш якісну освітленість, ніж звичайні лампи, і це при тому, що витрата енергії у них однакова.
Стельове підсвічування
Якщо приміщення ванної кімнати досить маленькечасом вистачає одного світильника, щоб забезпечити потрібну освітленість. У просторих приміщеннях зазвичай встановлюється кілька світильників, щоб світло розподілилося рівномірніше. До речі, наявність великої кількості світильників дозволяє знизити потужність та розміри. Наприклад, особливої популярності набули дрібні світильники з галогенними лампочками, т.к. вони мають дуже мініатюрні розміри. Галогенні світильники можуть бути двох типів: вбудовані та відкриті. У підвісні стелі монтуються світильники, що вбудовуються, при цьому стелі можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу. Також є такі світильники, які безпосередньо врізаються у перекриття. Світловий пучок вбудованих стельових світильників зазвичай прямує прямо в підлогу.
Однак це не завжди є раціональним рішенням. У зв’язку з чим для загального освітлення найчастіше використовуються такі точкові світильники, кут повороту яких регулюється. Конструкції їх засновані на струмопровідних струнах та шинах, різноманітність форм яких дозволяє кріпити їх як до стелі, так і до стіни. Таким чином, можна створювати неповторні різноманітні комбінації. Благо джерела світла дуже мобільні і легко повертаються в потрібному напрямку. А можуть навіть видалятися з усієї системи, при цьому анітрохи не порушуючи зовнішній вигляд.
Накладні світильники на стелю теж ніхто ще не скасовував, тим більше, що вони є практично ідеальним вирішенням питання освітленості ванної кімнати. Вони прості у використанні, економічні, легко встановлюються та забезпечують комфортні умови як для водних, так і для косметичних процедур.
Підсвічування меблів
У будь-якій ванній кімнаті є різні полички, етажерки, скриньки, шафки і т.д. Якщо обладнати їх підсвічуванням з точкових світильників, то крім чудового декоративного ефекту і додаткового шарму, з’явиться можливість швидко і легко знаходити потрібні речі серед безлічі всякої всячини, що зберігає в них.
Світлове зонування
Ванна кімната, як і будь-яка інша, потребує зонування, навіть технічно не складна. У будь-якій ванні рекомендується виділити, як окрему функціональну зону простір, що знаходиться біля дзеркала. Якщо дизайн приміщення складніший і має різні подіуми, ніші або інші вишукування, тоді зон може бути набагато більше, при цьому світлове зонування проводиться за допомогою джерел локального освітлення.
Простір біля дзеркала вважається робочим і має низку своїх нюансів:
- дана зона вимагає досить яскравого джерела світла, але не б’є в очі і не засліплює, ідеальне рішення — розсіяне світло, для створення якого можуть використовуватися будь-які абажури з матового скла або білого пластику (чому білого — тому що інші відтінки можуть створити на відображенні непередбачувані зміни );
- підсвічування біля дзеркала може здійснюватися різними способами, але найбільш поширеним і зручним вважається варіант, при якому симетрично розміщується пара світильників — це позбавляє світлотіньових переходів і забезпечує рівний розподіл світла;
- якщо дзеркало має велику ширину, то досягти рівномірного освітлення можна шляхом розміщення світильників по горизонталі вздовж нього, дотримуючись висоти близько двох метрів від підлоги;
- якщо дзеркало має середній розмір, то найдоцільніше його обладнати світильниками по всьому периметру;
- зона дзеркала може освітлюватися лампами будь-якого типу – це залежить від конструкції світильника, при цьому її спектр бажано максимально наблизити до природного спектру освітлення.
- кріплення світильників може проводитися як до стіни, так і безпосередньо до дзеркала, і зовсім не обов’язково для цього вдаватися до свердління дзеркальної поверхні, існує спеціальний клей, за допомогою якого приклеюються світильники
Спрямоване світло
Для того, щоб максимально розслабитися та отримувати задоволення у ванні, її потрібно зробити відокремленим від іншої сантехніки місцем. Сьогодні багатьма виробниками випускаються ванни, що мають автономне підсвічування, що створює дуже вражаюче та ефектне видовище. Однак, придбати таку ванну можуть далеко не всі. Тому поговоримо про те, які є способи світлового зонування для власників звичайних ванн, які не світяться самостійно:
- зону ванни можна виділити за допомогою пучка світла, спрямованого чітко на неї, а решта простору, що занурює в напівтемряву;
- можна підвісити бра з абажуром з кольорового скла, якщо світильник двопозиційний, можна встановити в ньому дві лампи різного кольору, які можуть включатися як одночасно, так і окремо;
- якщо стеля досить низька, а саме приміщення просторе, то непогано згрупувати на ньому в певному секторі різнокольорові світильники – це дасть ефект пофарбованих у різні тони просторів, які м’яко перетікатимуть один в одного;
- якщо є бажання, то світлове зонування можна здійснити шляхом підвішування по одному світильнику над кожним елементом сантехніки.
Підлогове освітлення
Додаткове освітлення підлоги здатне створити прекрасну атмосферу і особливий настрій у приміщенні ванної кімнати. Зробити це можна за допомогою спеціальних світильників, що мають особливу підвищену міцність і герметичність — ті, що використовуються для підсвічування садових доріжок. Зазвичай вони мають розмір зовнішнього діаметра близько п’яти сантиметрів, а глибину установки – дев’ять сантиметрів, і лампочки для них потрібні потужністю не більше 5 Ватів. Оскільки матеріали, що використовуються для обробки ванної кімнати, зазвичай глянсові (плитка, метал, скло, дзеркала), то світильники для ванної повинні мати слабкий блиск.
Насамкінець аква-шоу “кольорова вода”
Сьогодні у вік технологічного прогресу практично кожен за бажання може організувати у своїй ванній кімнаті справжнє аква-шоу, забезпечуючи таким чином чудовий релакс. А робиться це за допомогою спеціальних світлодіодних насадок для душу, кранів, а також кольорових стрічок. Подібні підсвічування мають кілька кольорів, легко і швидко встановлюються, а також мають безліч цікавих і навіть корисних функцій, що роблять прийняття водних процедур ще приємнішим.