Секрети затишного будинку по-скандинавськи
Скандинавський стиль в інтер’єрі набув останніми роками такої значної популярності, що від нього стали відокремлюватися невеликі напрямки, такі, наприклад, як хюгге. По суті, ця концепція стала не більше, ніж озвученою та оформленою ідеєю особливого затишку та тепла, яке дарує скандинавський дизайн. Немає нічого дивного в тому, що саме традиційний декор північних країн орієнтований на створення подібної атмосфери, адже в умовах довгої, похмурої та холодної зими особливо важливо оточити себе приємними деталями, правильними кольорами та теплотою.
Втім, не обов’язково повністю повторювати ні сам скандинавський стиль, ні концепцію хюгге, щоб зробити інтер’єр краще. Досить додати в декор, що вже є, кілька цікавих прийомів, які часто використовують у північних країнах для того, щоб зробити будинок не тільки красивим і зручним, але й неймовірно затишним.
Багатьом здається, що створення будинку затишку полягає лише в тому, щоб розкидати скрізь подуші і розставити свічки. Немає сумнівів, що ці методи хороші, але почати все ж таки варто з більш глобальних, базових речей. Погляньте на свою вітальню та оцініть, чи відповідає вона всім уявленням про затишок та комфорт. Не настільки важливо, чи маєте ви у розпорядженні цілу кімнату або змушені облаштовувати вітальню зону в маленькій квартирі-студії. Цей простір має бути зручним у всіх відношеннях: комфортні меблі, розставлені таким чином, щоб вам і вашим гостям можна було розташуватися для бесіди або чаювання, простір для вільного переміщення біля, книжкові полиці та тумби на відстані витягнутої руки. В першу чергу продумайте основу інтер’єру – зручне та практичне планування.
Важко уявити скандинавський інтер’єр без свічок. Свічки є обов’язковим атрибутом затишного будинку і найцікавіше в цій концепції те, що їх не може бути занадто багато. Спробуйте прикрашати свій будинок запаленими свічками не лише під час святкової вечері, а й щодня на обід та вечерю, а, можливо, навіть на сніданок.
Якщо ви турбуєтеся про безпеку такого декораторського прийому, просто не купуйте на кожен день традиційні довгі свічки, маленькі чайні свічки в закритих свічниках набагато безпечніші.
Спробуйте внести до звичайного побуту нотку свята! Навіть якщо до справжнього календарного свята ще далеко, ніщо не заважає перетворити звичайну вечерю на урочистий прийом. Вигадливе меню не потрібно, а ось гарна скатертина, свічки, посуд, ваза з живими квітами на столі – саме те, що потрібно для створення настрою.
До речі, ідея використання красивого, майже святкового посуду у повсякденному житті цілком вписується у концепцію будинку з хюгге. Придбайте гарний набір столового приладдя та не бійтеся користуватися всім цим щодня.
Наступний прийом вже став класикою дизайну, що заважає йому залишатися актуальним. Для того, щоб створити затишок у будинку, потрібно додати м’які тканини та текстури. Це стосується не тільки оббивки меблів, але також килимів, накидок, подушок та інших декоративних елементів. Недбало накинуті на спинки стільців штучні шкіри в одну мить змінюють інтер’єр цієї їдальні, роблять його затишним і привабливим.
Додайте у своє життя музику, вона змінює наше сприйняття навколишнього світу та створює настрій. Спробуйте включати приємну тиху музику фоном, коли зайняті якимись домашніми справами, обідаєте або вечеряєте.
Оточіть себе красивими та улюбленими речами і дозвольте іноді просто насолоджуватися самотністю та комфортом. Затишний будинок – це насамперед місце, де можна розслабитися та бути із собою у повній гармонії.