Скляні перегородки в дизайні квартири: види, переваги та недоліки
Спальня

Скляні перегородки в дизайні квартири: види, переваги та недоліки


Неймовірна кількість росіян сьогодні змушена проживати у квартирах із невдалим плануванням. Маленька кухня, похмурий коридор, суміщений санвузол… Знайома ситуація?

Ще кілька десятків років тому вона здавалася нерозв’язною. Проте часи дуже змінилися. І зараз будь-який власник житла може самостійно вирішити проблему організації простору, скориставшись міжкімнатними скляними перегородками.

Ці елементи інтер’єру вже давно зарекомендували себе практично. Щоправда, спочатку скло як елемент декору використовувалося лише при оздобленні приміщень класу люкс: офісних будівель та місць культурного відпочинку. Використання їх у сучасному дизайні дозволяє зробити квартиру стильною та оригінальною, наповнити усі приміщення ласкавим сонячним світлом. Скло – не настільки крихкий матеріал, як це здається на перший погляд. Завдяки новітнім технологіям, які використовуються при його виготовленні, за безпеку та надійність скляних конструкцій можна не переживати.

Міжкімнатні перегородки зі скла бувають фіксованими та розсувними.

Перший варіант найчастіше використовується. При виготовленні таких перегородок використовується загартоване скло з полірованою кромкою. Вся конструкція монтується до поверхонь підлоги, стін та стелі за допомогою особливої ​​кріпильної арматури. Штучна стіна при цьому буде нерухомою, проте її можуть доповнювати прозорі двері.

Мобільні конструкції не вимагають монтажу до стелі та стін. Під час встановлення розсувних скляних перегородок задіяні затискні профілі, а також спеціальні опори. Такі конструкції не менш стійкі, ніж їхні стаціонарні аналоги.

  1. Універсальні технічні властивості скла дозволяють застосовувати його у всіх приміщеннях – навіть у надмірно сухих та вологих. Цвіль і грибок на його поверхні не оселяться. Перегородки з цього матеріалу здатні протистояти будь-яким побутовим навантаженням.

Скляний інтер'єр санвузла
  1. Дозволяють внести корективи до планування квартири, не порушуючи законодавства. У власників житла з’являється можливість розбити приміщення на кілька функціональних зон без узгодження.
Спальна зона у вітальні
  1. Стіни, виготовлені зі скла, дуже компактні, що зручно при організації невеликих просторів.
Прозорі перегородки у спальні
  1. При виготовленні сучасних перегородок застосовується гартоване скло або триплекс, що робить їх більш надійними та довговічними. Таке скло при деформації не приносить суттєвої шкоди людям, які перебувають у приміщенні, оскільки не розбивається на дрібні уламки. Це особливо важливо за умов великого скупчення народу.
Інтер'єр світлої кімнати
  1. Завдяки тому, що вага скла невелика, навантаження на огороджувальні конструкції споруди буде незначним.
Чудова ванна
  1. Кімната набуває стильного вигляду та перетворюється, з’являється можливість втілити дизайнерські ідеї практично будь-якої складності.
Гарний інтер'єр спальні
  1. За рахунок прозорості стін приміщення візуально збільшується в обсязі – стає більш просторим. Променисте світло проникає навіть у найвіддаленіші та найпохмуріші частини кімнати, надаючи інтер’єру вишуканість та неповторність.
Вишуканий стиль спальні
  1. Спеціального догляду скляним перегородкам не потрібно. Для їхнього очищення підійде і вологий, і сухий вид збирання. До того ж на поверхні таких виробів не утворюються здуття та потертість.
Чудова ванна кімната за склом
  1. Модульні конструкції прозорих перегородок мають підвищену мобільність, завдяки чому їх встановлення та переустановка не займає багато часу. Змінити конфігурацію приміщення можна дуже швидко.
  1. Перегородки, виконані зі скла, обмежують поширення небажаних запахів між зоною кухні та рештою кімнат.

Крім того, скло чудово тонується, піддається фотодруку та рифленню, дозволяє наносити всілякі малюнки за допомогою піскоструминного методу і виконувати фігурне обрізання. Скляні перегородки чудово поєднуються з багатьма поширеними оздоблювальними матеріалами. Деякі види перегородок мають підвищені звукоізоляційні властивості. Однак недоліки у скляних конструкцій теж є.

  1. Досить висока вартість робить цей елемент дизайну недоступним для значної частини власників житла;
  2. Потрібні спеціальні умови транспортування, оскільки скло залишається досить крихким матеріалом, незважаючи на особливий захист;
  3. При встановленні розсувних варіантів скляних перегородок неможливо досягти повної герметичності конструкції;
  4. Вимірювати при установці скляних перегородок потрібно з максимальною точністю, оскільки загартоване скло в разі прорахунку буде неможливо підігнати під наявні розміри.
  5. Виготовлення такої конструкції під силу лише професіоналам. А її встановлення вимагає певних знань та навичок, у зв’язку з чим далеко не кожному вдасться виконати її самостійно.

Витрати на виготовлення та монтаж прозорої перегородки залежатимуть від розмірів виробу та його виду. Матові покриття коштують набагато дорожче, ніж звичайне скло.

Поєднана з кухнею вітальня

Установка скляних перегородок у квартирі – процес досить складний, що потребує специфічних знань та певного досвіду. До того ж, інноваційні технології, які використовуються при спорудженні таких конструкцій, не обходяться без значних витрат. Але, незважаючи ні на що, виробництво скляних перегородок динамічно розвивається, їх шанувальників неухильно зростає. І, можливо, незабаром ці технології, здійснивши черговий прорив, стануть звичними для більшості наших співвітчизників.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *