Сірий колір в інтер'єрі квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сірий колір в інтер’єрі квартири


Чи замислювалися ви колись над тим, скільки відтінків сірого кольору існує? Напевно, ні, тому що більшість людей схильна думати про нього, як про непоказний, нудний, монотонний колір, який жодним чином не зможе прикрасити інтер’єр. Насправді існує безліч відтінків, які входять в палітру сірого: сріблястий, сталевий, колір мокрого асфальту, попелястий, димчастий, перлинний і багато інших.

Проте останнім часом його почали вживати частіше, нарешті, гідно оцінивши. Сірий колір увійшов у моду, тому варто розібратися, як можна і потрібно його використовувати, щоб він заграв новими фарбами і став справжньою окрасою інтер’єру.

Універсальність відтінків сірого кольору

Цей колір не нудний, а універсальний, оскільки він вважається перехідним відтінком між білим та чорним тоном. Підтвердженням тому є приклади його використання не тільки в домашньому, але і в офісному інтер’єр.

Красива світла кімната Спальня красиві інтер'єру.

Саме його нейтральність та усунення сприяють плідній роботі, не відволікаючись на сторонні деталі. Він гармонійно поєднується з будь-якими іншими кольорами, підкреслюючи їх переваги, і роблячи інтер’єр розкішним, цікавим та шляхетним.

Сірий колір на кухні Сірий колір у кімнаті

Сірий колір — ідеальний варіант для виставкових залів, картинних галерей, в яких оздоблення стін покликане бути максимально нейтральним, щоб не відволікати від перегляду творів мистецтва, але воно має бути виконане з великим художнім смаком.

Поєднання сірого та білого на кухні

Секрет елегантності – у складності відтінків

Спостерігаючи за відтінками сірого кольору, вже їх неможливо назвати нудними. Вони можуть бути дуже цікавими і сприйматися або теплими або холодними тонами. Любителям теплої гами кольорів варто звернути увагу на сірий колір з жовтуватим, коричневим відтінком.

Поєднання сірого та червоного на кухні

До більш холодного варіанта відносяться поєднання із зеленим, синьо-фіолетовим тоном.

Спальня у сірих тонах Сірий колір у дизайні інтер'єру

Дивовижна здатність сірого кольору гармонувати з усіма іншими тонами робить можливим здійснення будь-якого дизайнерського задуму. При цьому приміщення стане спокійним, затишним і умиротвореним. Сірий колір відрізняється якимось благородством. Стіни, пофарбовані в цей колір, нададуть кімнаті стильності та ефектності. Урізноманітнити інтер’єр можна за допомогою фіранок, подушок яскравих кольорів, які в іншій ситуації могли б виглядати недоречно та безглуздо. Можна обіграти цей колір, застосувавши його в кольорі килима або покриття для підлоги.

Світло-сіра спальна кімната

Безмежні можливості для освітлення

Якщо сірий колір використовується насичений, темних кольорів, то розбавити його зможуть білі відтінки, або в елементах декору, або є основним тоном меблів. Велике значення має освітлення. Бажано, щоб воно було природним. Джерелам штучного світла має відводитися другорядна роль.

Сірий колір, в основному, відноситься до світлої кольорової гами, що дозволяє наповнити кімнату світлом у будь-яку пору року. Уявіть собі варіант із величезними віконними отворами, світло через які ллється безмежним потоком.

Гарна спальня в інтер'єрі

Настрій миттєво покращується, з’являється смак до життя та можливість милуватися просторами та красою за вікном, за межами приміщення.

Колір та стиль: оптимальне поєднання

Найбільш ефектно сірий колір виглядає у поєднанні із сучасним стилем, хай тек і мінімалізмом. У цьому випадку доречний функціональний розподіл меблів у кімнаті, відсутність надмірностей, перевантаження в інтер’єрі, які могли б зіпсувати всю картину.

Затишна спальня

Поєднання з класикою або ретро-стилем також сприятливе, оскільки в них використовуються натуральні матеріали, що підходять за стилістикою та композицією. Відмінно виглядає світла варіація сірого кольору на кухні, оскільки вона здатна наголосити на чистоті приміщення.

Поєднання сірого та синього

Перлинний тон у спальні надасть цьому приміщенню вишуканості та розкоші, наповнюючи кімнату прохолодою та спокоєм. Однак вважається, що для дитячої кімнати це не найвдаліший колір, якщо тільки не йдеться про гіперактивну дитину. Але навіть у цьому випадку обов’язково повинні бути елементи більш насичених тонів, що контрастують із сірим кольором. Діти повинні зростати та пізнавати світ на основі яскравих фарб та їх відтінків.

Як для офісного стилю, так і домашнього кабінету, відтінки сірого вважаються оптимальними. Вони здатні надати ділової атмосфери. Для різноманітності, можна використовувати димчасті та сталеві відтінки.

Деякі секрети сірого кольору

  1. Правильно підібрані тони додадуть приміщенню елегантності та витонченості. Використання невдалих відтінків зробить його непривабливим, консервативним та похмурим.
  2. Найкраще сірий тон поєднується з білим, чорним та коричневим кольором.
  3. Оптимально вибирати сірий колір як основу, фон для більш яскравих, динамічних відтінків (червоного, вишневого, помаранчевого)
  4. Освітлений сірий можна використовувати в обробці будь-яких приміщень. Темно-сірий колір потребує обережності використання та розведення яскравими, світлими відтінками.
  5. Сірий колір надає унікальний шанс експериментувати, створювати незвичайні та оригінальні дизайнерські рішення. Головне, знати у всьому міру.
  6. Відтінки сірого кольору дуже добре поєднуються з деревними тонами: світло-жовтим, рудуватим, горіховим, дубовим та багатьма іншими. Інтер’єр, при цьому, стає спокійнішим.

Поєднання з молочним, кремовим або карамельним відтінком надає інтер’єру тепло та м’якість. Комбінація світло-сірого відтінку з ніжно-блакитним або жовтим також виглядає дуже збалансовано. Не потрібно відчувати страх перед сірим кольором, адже, як ви встигли переконатися, він може бути таким цікавим та різноплановим, справжнім раєм для втілення будь-якої задуми та мрії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *