Шпалери у вітальні: 100 найкращих фото ідей для дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Шпалери у вітальні: 100 найкращих фото ідей для дизайну


Перед домовласниками, які вирішили освіжити інтер’єр вітальні або виконати ремонт з нуля, стоїть складне завдання вибору потрібних шпалер для загальної кімнати. Складність дилеми в тому, що необхідно врахувати чималу кількість факторів, що впливають зрештою на остаточний образ вітальні. Вибираючи шпалери, ми тримаємо в голові кілька основних питань — як вони будуть поєднуватися з меблями, текстилем і декором, як виглядатимуть при денному та штучному освітленні чи сподобаються всім домочадцям своїм забарвленням та фактурою.

Шпалери для вітальні

В даний час у продажу доступна неймовірна кількість шпалер різних видів виробництва з точки зору технології, всього спектра палітри кольорів, всіляких фактур і розмірів. Тим важче зробити правильний вибір, адже шпалери – це не декор або текстиль, який ми можемо легко змінити, у разі невдалої покупки. Як правило, у домовласників немає можливості експериментувати з різними кольорами та фактурами в рамках власного житла. І шпалери, придбані ля вітальні – це саме те оздоблення стін, яке спостерігатимуть усі члени сім’ї протягом кількох років.

У сірих тонах

Сподіваємося, що наша збірка інтер’єрів віталень різних стилістичних напрямків, розмірів, форм та змісту допоможе вам визначитися з вибором обробки стін для вашої спільної кімнати. Розглянувши можливі поєднання відтінків та принтів шпалер з текстилем, меблюванням, килимовим покриттям та всіляким декором, вам буде простіше уявити власний дизайн сімейної кімнати.

Нейтральна палітра відтінків для шпалер – найкраще тло для декору

Для невеликих приміщень з невисокими стелями світлі, нейтральні відтінки шпалер підійдуть якнайкраще. Також вибір з пастельної палітри тонів для принта шпалер буде виграшно подавати образ кімнати, якщо меблі, текстиль або декор вітальні мають досить активне забарвлення, насичений колорит.

Світла палітра

Світле тло

Невелика вітальня виглядає свіжо та невимушено, завдяки світлим шпалерам та кільком яскравим плямам у її обстановці. Мінімальний декор і просте за формою меблювання дозволили залишити вільний простір у приміщенні, наділивши його відчуттям свободи, навіть за скромних розмірів.

Прохолодна палітра

Ця вітальня невеликих розмірів з великою кількістю декоративних елементів потребувала ненав’язливого принту шпалер з прохолодною, як і вся кімната палітрою. На тлі нейтрального забарвлення шпалер, художні твори у монохромному варіанті виглядають найбільш виграшно.

Фон для дзеркал

Ще один приклад скромної за розмірами кімнати, простір якої вдалося візуально розширити завдяки світлому оздобленню стін, дзеркальним і скляним поверхням і майже білої оббивки м’яко меблів.

У пастельних тонах

Світла вітальня

Ця простора вітальня буквально залита природним світлом, яке проникає через величезні скляні двері та вікна. Світлі шпалери підтримали загальну пастельну палітру приміщення.

Теплі відтінки

Нейтральний дизайн

Для створення контрастного інтер’єру світлий тон шпалер підійде як тло для темних елементів декору, рам для картин, світильників та техніки.

Шпалери та крісла в гармонії

Світлі шпалери з непомітним, але цікавим малюнком припали дуже до речі в цій теплій вітальні в жовтих тонах, з оббивкою крісел, що ідеально підходить до оформлення стін і віконних отворів.

З дерев'яними балками

Шпалери світлих дерев’яних відтінків відмінно поєднуються з дерев’яними балками на стелі та широкими рамами для дзеркал, перегукуючись із журнальним столиком зі світлої породи деревини.

Фон для панно

Шпалери без яскраво-вираженого малюнка стали чудовим фоном для панно, зібраного з частин карти.

У стилі модерн

Шпалери з анімалістичним принтом на світлому фоні стали достойним доповненням інтер’єру в стилі модерн, згладжуючи деякі яскраві та контрастні елементи.

Нейтральний інтер'єр

Вітальня у світло-м'ятних тонах

Шпалери без малюнка

Фотошпалери – відродження колишнього тренду

Пару-трійку десятиліть тому в нашій країні було дуже популярне оформлення однієї зі стін кімнати за допомогою фотошпалер. В даний час зустріти дизайн сучасної вітальні із зображенням водоспаду або хвойного лісу на одній із поверхонь навряд чи вдасться. Але це не означає, що фотошпалери канули в лету і більше не використовуються як оздоблення стін житлових приміщень. Пропонуємо вашій увазі кілька варіантів сучасних дизайн-проектів віталень з оригінальним застосуванням призабутого нині тренда кінця минулого тисячоліття.

Фотошпалери на стінах

Для таких темних шпалер із зображенням книжкових стелажів, безумовно, потрібна простора кімната. У цій вітальні достатньо місця, до того ж є кілька великих дверних прорізів зі скляними вставками, що дозволяє кімнаті здаватися ще більше.

"Книжкові" шпалери

Ще один приклад з «книжковими» шпалерами, але вже в світлішій вітальні і як акцентна стіна, може стати відмінним варіантом для власників просторої кімнати з високими стелями.

Шпалери для розкішної кімнати

Фотошпалери для розкішної вітальні з богемною обстановкою знайшли продовження у текстилі для вікон та оббивці зручних крісел у стилі рококо. Все разом дозволило створити атмосферу комфортною та по-королівськи розкішною вітальнею.

Карта на стіні

Цікавим доповненням для цієї невеликої урбаністичної вітальні стала стіна, оформлена фотошпалерами в ідеї карти міста. Ненав’язливий, але оригінальний акцент зробив інтер’єр більш персоналізованим.

Стовбури дерев

Нетривіальний дизайн модерністської вітальні доповнили шпалери із зображенням стовбурів дерев на темному тлі. Яскраві плями текстилю, килимове покриття, меблі насичених відтінків виглядають неймовірно святково на такому графічному фоні.

Замасковані двері

Цій невеликій вітальні не відмовиш в оригінальності і все завдяки незвичайному принту шпалер, використаних для оформлення однієї зі стін та дверей. Замасковані таким чином двері, приховує вхід у вбиральню.

Лісовий мотив

Акцентна стіна у вітальні – вибираємо підходящі шпалери

З дизайнерським прийомом, який полягає в оформленні однієї зі стін приміщення контрастним кольором або принтом по відношенню до інших поверхонь, знайомі багато домовласників і здатні без допомоги професіоналів здійснити подібне рішення оформлення у власній вітальні. Розглянемо кілька прикладів цікавих варіантів застосування акцентів за допомогою шпалер загальної сімейної кімнати.

Акцент на камін

Світлий акцент

Для майже білих стін вітальні, акцентна поверхня стала містком, що пов’язує обробку приміщення з меблюванням і предметами декору. На одну стіну потрібно невелика кількість шпалер, тому у вартості матеріалу можна не скупитися і зробити акцент воістину розкішним.

Частина стіни

Як акцент можна оформити не всю стіну, а лише її частину. Наприклад, простір біля каміна або частина стіни за диваном. Таким чином, не лише зонується простір, а й виділяється центр фокусування уваги, предмет, яким можуть пишатися мешканці.

Яскравий принт

Маки на стіні

Ще один приклад оформлення простору біля каміна за допомогою яскравого друку акцентних шпалер. У цьому випадку камін, як координаційний центр, виділено ще й конструктивно.

Світлий дизайн

Акцентна стіна може бути не надто яскравою і відрізнятиметься від загальної обробки стін лише наявність принта. Але навіть відсутність яскравих плям не заважає цій частині вітальні притягувати погляди.

Акцент на диван

Цікавий варіант виділення не всієї стіни, а лише її частини за диваном. Як основним предметом меблів у вітальні.

Темний декор на нейтральному тлі

Для інтер’єрів, у яких використовуються активні, насичені відтінки у предметах декору та меблювання. Краще використовувати акцентні шпалери нейтральних тонів, без яскраво виражених малюнків. Тоді домочадцям і гостям візуально простіше оцінити всю обстановку кімнати.

Під колір меблів

Рослинний принт

Ці шпалери для акцентної поверхні було обрано через «природний» малюнок. Рослинний орнамент найкраще підходить для предметів декору та меблів із натурального дерева.

Строкатий малюнок

Для мінімалістської обстановки вітальні з парою яскравих акцентів підійдуть шпалери для однієї стіни з активним принтом, монохромним або з кількома кольорами.

Яскраві квіти

Акцентна стіна може виглядати як одна величезна яскрава картина, якщо всі інші поверхні оброблені в нейтральних і дуже світлих тонах.

Спокійна палітра

Великий принт шпалер

Текстильні шпалери – розкішний матеріал у традиційній обстановці

Текстильні шпалери з тисненням або без, мають ряд переваг перед своїми побратимами, виготовленими із синтетичної сировини. Вони не токсичні, безпечні для людей та навколишнього середовища, прості в монтажі та догляді, не кажучи вже про шикарний зовнішній вигляд. Серед недоліків даного виду матеріалу для обробки можна назвати досить високу вартість.

Текстильні шпалери

Текстильні шпалери здатні додати трохи розкоші до будь-якого інтер’єру вітальні. А якщо вони при цьому ще й чудово гармонують з килимовим покриттям, текстилем для вікон та м’яких зон, то обстановка кімнати вийде по-царськи комфортною.

Шпалери з тисненням

Цікавий орнамент текстильних шпалер став ключовим моментом при створенні концепції дизайну вітальні і залишився найяскравішою частиною.

В смужку

Розкішна вітальня у світлих тонах потребує відповідного оформлення стін. Ці шпалери з тисненням у смужку візуально витягують приміщення у висоту і розширюють простір завдяки світлому, пастельному тлі.

Із позолотою

Ще один приклад шику та розкоші в рамках вітальні, стіни якої оформлені шпалерами з позолотою, що відбилися в дизайнерських елементах декору.

Вінзорський візерунок

Нейтральний принт

Оформлення частини стіни

Яскравий принт шпалер – цікавий інтер’єр вітальні

Деяким сімейним кімнатам з традиційною обстановкою, світлою гамою кольорів меблів і декору просто необхідний підбадьорливий фактор. І таким каталізатором настрою можуть стати шпалери з активним, яскравим малюнком.

Насичений малюнок

Фіолетові шпалери

Яскравий принт шпалер

Буяння фарб

Темні шпалери для естетичного розмаїття інтер’єру

Багато домовласників не бояться використовувати темні відтінки в палітрі кольорів шпалер для оформлення однієї або навіть декількох стін вітальні. А дизайнери і раді запропонувати варіанти шпалер з темним малюнком або тлом для акцентного наголошення на особливостях дизайну загальної кімнати.

Темні шпалери

Темна акцентна стіна

Акцентна стіна з використанням темних тонів шпалер створює приголомшливий ефект, такий інтер’єр незабутній, нетривіальний і має індивідуальність, до якої прагнуть багато домовласників.

З анімалістичним малюнком

Темні шпалери з анімалістичним малюнком буквально створені для цієї електичної вітальні з безліччю цікавих предметів декору незвичайних форм та кольорів.

Темно-сірі шпалери

Усі відтінки сірого

Незвичайний інтер'єр

Темний відтінок шпалер

Темний фон

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *