Шпалери для кухні – гід на вибір та 50 фото-ідей
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Шпалери для кухні – гід на вибір та 50 фото-ідейШпалери хороші тим, що не вимагають ретельного оштукатурювання стін, як це потрібно для фарбування, приховують невеликі нерівності, а також дозволяють виправити деякі недоліки приміщення, наприклад низьку стелю або маленьку площу. А ще вони просто красиві і здатні перетворити навіть найнудніший інтер’єр. З іншого боку, складні умови кухні та часте чищення витримають, на жаль, не кожні шпалери. Крім того, є у цього матеріалу слабке місце – шви, які з часом починають відклеюватись та зношуватися. Про те, як вибрати шпалери для кухні, щоб вони були красиві, практичні і довго служили, ми і розповімо в цьому матеріалі.

Огляд видів шпалер

Шпалери бувають різних видів, але для обробки стін кухні пристосовані лише:

 • Вінілові (на паперовій/флізеліновій основі);
 • Флізелінові (під фарбування);
 • Склошпалери (також під фарбування).

Давайте розглянемо кожен із цих видів докладніше.

Вінілові шпалери

Вони складаються з двох шарів – декоративного верхнього шару та основи. З вибором основи все просто: вона може бути паперовою, або флізеліновою. Остання підходить для обробки стін кухні набагато більше.

 • Флізелінова основа здорово спрощує процес поклейки шпалерадже клей наноситься лише на стіну. Це означає, що його витрата зменшується вдвічі, а полотна не розтягуються і не стискаються при висиханні (стикування малюнку стає легшим). Крім того, флізелінова основа краще нівелює дрібні нерівності та тріщини стін, а також дозволяє відклеїти шпалери легко та без залишку.

Залежно від верхнього декоративного шару, вінілові шпалери поділяються на 4 основні види:

 1. Шпалери під фарбування зі спіненого вінілу;
 2. Компакт-вініл;
 3. Твердий вініл;
 4. «Кухонний вініл».

Шпалери під фарбування зі спіненого вінілу не підходять для обробки кухні, так як недостатньо стійкі до тертя щіткою, ударами, подряпинами. А ось решту видів варто взяти на замітку.

 • Шпалери з «кухонного» вінілу приваблюють тим, що витримують вологе чищення зі щіткою і навіть засобами, що чистять. Однак таке покриття, що «супермається», повітронепроникне, а значить, під ним може утворитися сприятливе середовище для цвілі. Якщо стіни кухні колись були уражені грибком, приміщення погано освітлюється, у ньому сиро, часто протікають труби або потіють вікна, цей варіант не підійде. Якщо ж ви все-таки вирішили їх вибрати, стіни варто попередньо обробити антисептичною грунтовкою.

Кухонні вінілові шпалери

 • Компакт-вінілові шпалери Добре підходять для кухні, тому що витримують легку вологу чистку, стійкі до ударів і подряпин, їх малюнок не вигоряє на сонці, термін служби становить близько 10 років. Крім того, ціна на покриття компакт-вініл не висока (порівняно з твердим вінілом), а вибір дизайнів дуже великий. Але є у них і типова для вінілу нестача — відсутність повітропроникності. Вибираючи такі шпалери, слід, по-перше, обробити стіни антисептичною ґрунтовкою, по-друге, часто провітрювати приміщення, по-третє – стежити за тим, щоб у ньому не було сиро, труби не текли, а вікна не запотівали.

Шпалери компакт-вініл в інтер'єрі

 • Шпалери із твердого вінілу — найкращий вибір для кухні, якщо ви хочете поклеїти шпалери з малюнком, а не під фарбування. Адже їхні властивості практично ідеальні — вони красиві, міцні, витримують вологе чищення, стійки до УФ-променів, а головне — мають мікропори, які не дадуть стінам «зацвісти» через, скажімо, випадкове затоплення. Єдиний недолік — висока вартість (від 2000 руб. / Рулон).
Шпалери в інтер'єрі кухні

Шведські шпалери із твердого вінілу

Дивіться матеріал на тему: Оздоблення стін на кухні вініловими шпалерами — 6 кроків від покупки до поклейки

Флізелінові шпалери під фарбування

Термін «флізелінові шпалери» завжди викликає плутанину у покупців і навіть деяких продавців. Так, наприклад, флізеліновими часто називають будь-які шпалери на флізеліновій основі (чи то паперові чи вінілові). А ще така назва закріпилася за шпалерами під фарбування зі спіненого вінілу на основі флізеліну, про які ми розповіли трохи раніше. Але, строго кажучи, флізелінові мають право називатися шпалери під фарбування, що складаються з 100%-ного флізеліну.

Шпалери флізелінові під фарбування

 • Флізелінові шпалери під фарбування немає рельєфу і більше схожі на папір. І це і є папір, лише покращений за рахунок додавання полімерів, що зв’язують целюлозу.

Навіщо ж вони потрібні, якщо не мають жодної декоративності навіть у вигляді рельєфу під просту рогожку? Виручають вони тоді, коли стіни хочеться пофарбувати, але основа далеко від ідеалу або, наприклад, коли передбачається виникнення тріщин через усадку нової будівлі.

 • Клеїти шпалери флізелінові дуже легко, але стики полотен при цьому можуть бути помітні і після фарбування. Чи відрізняються стіни, пофарбовані по гладкому флізеліну або по стіні, що шпаклюється? Так, зовсім небагато, але відрізняються через текстуру флізеліну, що просвічує. Для фарбування шпалер філізелінів підходять фарби на водній основі. Перефарбовувати їх можна 4-5 разів.

Дивіться матеріал на тему: Флізелінові шпалери на кухні: довідка для покупця та покрокова інструкція з поклейки

Склошпалери

Немає міцніше шпалер, ніж зі скловолокна, що виготовляються із суміші кварцового піску, соди та вапна.

 • Склошпалери більш стійкі до механічних пошкоджень, ніж вінілові під фарбування, а на відміну від гладких шпалер шпалери вони мають красивий рельєф або візерунок. До речі, завдяки своїй структурності, склошпалери візуально вирівнюють стіни з невеликими перепадами. Вони не бояться вологого чищення, вогнестійкі, еластичні та добре приховують дефекти основи. А ще склошпалери можна перефарбовувати аж до 10 разів, тобто вдвічі частіше, ніж шпалери під фарбування інших видів.

Склошпалери

І ще трохи корисної інформації. Деякі склошпалери випускаються вже кольоровими, але їх все одно можна і бажано фарбувати. Фарби повинні використовуватись на водній основі (акрилові, вододисперсійні, водоемульсійні).

Інформація для покупця

 1. До оплати, обов’язково переконайтеся, що всі рулони вийшли з однієї партії (номер партії вказується на упаковці). Інакше, незважаючи на один і той же артикул, колір і колекцію, ви отримаєте шпалери різного тону, що буде помітно при поклейці полотен на стіну. До речі, різнотони шпалер з різних партій є не браком, а технічною особливістю виробництва.
 2. Шпалери завжди потрібно купувати з 5-10% запасом, який стане в нагоді на випадок псування полотен під час поклейки або в майбутньому для локального ремонту. Якщо ви купуєте шпалери з малюнком, не забудьте врахувати раппорт (крок повторення візерунка).
 3. Майте на увазі, що за кухонним гарнітуром клеїти шпалери не обов’язково. Але бажано, щоб шпалери заходили за шафу на 10-15 см.
 4. Вибираючи кухонні шпалери, ознайомтеся з маркуванням на упаковці. Важливо, щоб вони були:
 • Світлостійкими — шукайте знак сонця, а краще сонця з плюсом, якщо шпалери дуже яскраві або темні;
 • Вологостійкими — шукайте як мінімум дві хвилі (говорять про те, що шпалери, що миються, і їх можна протирати вологою ганчіркою), а краще трьома хвилями (супермиючі, які можна мити з м’яким засобом для чищення);
 • Стійкими до тертя хвиля зі щіткою повідомляє про те, що шпалери можна мити і терти щіткою.

Маркування шпалер

 1. Вибираючи шпалерний клей, орієнтуйтеся на те, чи підходить він для вашої ґрунтовки та шпалер вибраного вами типу.
 2. Пам’ятайте, що у яскравому освітленні магазину виставлені зразки виглядають трохи світлішими, ніж у реальних умовах на стіні кухні звичайної міської квартири.
 3. При оформленні кухні можна поєднувати два види шпалер (наприклад, супермиються «кухонні» шпалери в зоні приготування їжі та шпалери з твердого вінілу в обідній зоні). Таким чином вдасться і заощадити на матеріалах, і знизити навантаження на дороге покриття.
 4. Якщо вам сподобалися шпалери, які не відрізняються зносостійкістю, просто поклейте їх на одній стіні, подалі від плити. Наприклад, у їдальні зоні. Інші стіни найкраще просто пофарбувати відповідним відтінком або поєднувати з іншими шпалерами.

Дивіться також: Створюємо на кухні унікальний дизайн — правильно комбінуємо шпалери

Фотогалерея та дизайн-підказки

 1. Шпалери з великим, темним або яскравим та/або дуже строкатим малюнком найкраще клеїти лише на одну-дві стіни. Інакше простір «перевантажиться» та візуально зменшиться. Також бажано, щоб інтер’єр кухні з яскравими шпалерами було оформлено нейтрально.

Шпалери на акцентній стіні маленької кухні

Темно-коричневі шпалери в інтер'єрі кухні

 1. Стіни маленької кухні найкраще просто пофарбувати шпалерами в один тон світлою фарбою або оформити шпалерами з невеликим, неяскравим і ненав’язливим принтом.
Білі шпалери в інтер'єрі маленької кухні

Світлі шпалери в інтер’єрі маленької кухні

Білі шпалери в інтер'єрі маленької кухні

Світлі шпалери в інтер’єрі маленької кухні

Кухня зі шпалерами

 1. Якщо стеля невисока, можна візуально його «підняти» за рахунок шпалер у вертикальну смужку або діагональну клітину (в ромб).
 1. Шпалери можна оформити навіть фартух, правда в комбінації з екраном з прозорого загартованого скла, як показано на фото з наступної збірки (гортайте!).
 1. Малюнок та колір шпалер повинен перекликатися з фартухом (див. фото-приклад нижче), шторами, покриттям для підлоги або іншими елементами інтер’єру.
 1. Звичайно, шпалери мають бути підібрані з урахуванням стилю кухні. Якщо її інтер’єр оформлений у класичному стилі, вибирайте полотна у вертикальну смужку, з геральдичними, традиційними флористичними та рослинними мотивами.

Якщо ж кухня сучасна, то підійдуть шпалери з геометричним малюнком, абстракціями та стилізованими рослинними візерунками.

Шпалери в інтер'єрі сучасної кухні

Сучасний інтер'єр кухні зі шпалерами

 1. Найуніверсальніші принти шпалер — це клітина (віші та тартан), смужки та ромби.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:57 Середня оцінка: 4,47 із 5)
Шпалери для кухні – гід на вибір та 50 фото-ідей Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.