Комбінуємо шпалери на кухні - правила поєднання та ідеї (50 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Комбінуємо шпалери на кухні — правила поєднання та ідеї (50 фото)Найголовнішим і своєріднішим приміщенням у будинку була і залишається кухня. Тут вся сім’я збирається після тривалого дня, обмінюються новинами, проводять час із друзями, і, звісно, ​​готують їжу. Ця багатофункціональна та унікальна кімната потребує особливого декору. Чи не найпоширенішим дизайнерським прийомом є комбінування шпалер на кухні – це дозволяє створити потрібні просторові ілюзії та акценти. Переглядаючи фото таких комбінацій, ви неодмінно помітите, як такі поєднання відбиваються на геометрії приміщення – з їх допомогою можна розширити простір, зробити вище стелю або нівелювати невдалі пропорції.

Крім того, привабливі варіанти комбінування шпалер в інтер’єрі ідеально підходять для облаштування. суміщених приміщень, квартир-студій або окремих кухонь, що не відрізняються габаритами. За допомогою правильно підібраних поєднань можна:

 • Усунути наслідки невдалого ремонту;
 • Розділити приміщення на зони за функціями (робочу та їдальню);
 • Приховати похибки початкового планування;
 • Об’єднати суміжні приміщення, забезпечивши індивідуальність в інтер’єрі кожного з них;
 • Створити динамічний дизайн;
 • Забезпечити увагу до архітектурних особливостей (наприклад, колон);
 • Розставити правильні акценти.

Комбінування за правилами

Дивлячись фото, можна лише насолоджуватися вдалими дизайнерськими знахідками. Але рішення скомбінувати шпалери самостійно може призвести до набагато гірших результатів — тільки якщо не дотримуватися основних правил:

 1. Шпалери різних цінових категорій не поєднуються. Матеріал повинен належати одному сегменту, але може відрізнятися як фактурою, і кольором. Початківцям дизайнерам правильно буде використовувати колекції, в яких представлені основні кольори та шпалери-компаньйони.
 2. Краще, коли комбіновані смуги однієї довжини – так легше підібрати окантовку та з’єднати покриття.
 3. Шпалери повинні гармонійно виглядати у кухонному інтер’єрі;
 4. Добре, коли матеріал відповідає тону фасадів кухонних меблів або відтінкам побутової техніки (він не обов’язково повинен їх копіювати, але обов’язково повинен гармоніювати).

поєднання кольору шпалер та кухонного гарнітуру

 1. Фото вдалих дизайнів кухні завжди демонструють урівноваженість. Для цього яскраві кольори комбінуються зі спокійними нейтральними шпалерами з великими принтами поєднуються з однотонною стіною.

Шпалери як акцент в інтер'єрі кухні

Шпалери як акцент в інтер'єрі кухні

Порада! Не варто забувати і про попереднє планування. Спочатку слід вибрати колір і фактуру матеріалу (для маленьких кухонь — світлі відтінки, що не приховують простір), а потім розрахувати кількість рулонів, виходячи з площі кімнати.

Має значення і вибраний спосіб створення комбінованих поверхонь. На фото зустрічається близько 20 інтер’єрних варіантів, але найбільшою популярністю користуються чотири.

Вертикальне зонування стін

Комбінування шпалер на кухні по вертикалі — це можливість врівноважити вузьке, довге приміщення, а також чудовий спосіб візуального підйому стелі. Майже завжди для вертикального зонування використовують шпалери зі смугами. Тут можна вибрати наступне рішення:

 • Симетричне: стіни кухні обклеюють широкими смугами з обох боків від центру. Тут чудово підійдуть контрастні матеріали, що відволікають виразними лініями від диспропорцій у приміщенні;
 • Асиметричне: матеріал із широкими смугами прикрашає одну стіну, а всі інші оформляються різнорозмірними смужками. Таке рішення виглядає в інтер’єрі динамічно і допомагає зробити кухню ширшою.

Приклади вертикального комбінування шпалер на кухні

Приклади вертикального комбінування шпалер на кухні

Правильно розставити зорові акценти можна і комбінацією строкатих смуг із однобарвними. Крім того, це чудовий спосіб уникнути нудьги у монохромному дизайні – для цього полотна різних відтінків чергуються як 1-1 або 1-2. Виходить чудова колірна гра. Однак слід стежити за контрастністю комбінацій, щоб приміщення в результаті не виявилося надто агресивним. Звичайно, можна використовувати і сміливі поєднання: червоно-блакитний, малиново-зелений, але шанувальники традиційного дизайну найчастіше вибирають спокійні контрасти: червоний-чорний або білий-чорний; блакитний золото. На фото кожен із цих варіантів виглядає дивовижно.

Приклади вертикального комбінування шпалер на кухні

Спосіб горизонтального комбінування

Цей варіант використовується в кухні з високими стелями та ідеально працює в інтер’єрі будь-якого стилю. Поділ стін у горизонтальній площині – улюблений прийом декораторів, коли необхідно трансформувати надто витягнуте вгору приміщення.

Найпростіший варіант горизонтального комбінування в інтер’єрі — це чергування шпалер різних кольорів і фактур, що перегукуються один з одним і поєднуються з кухнею.

Горизонтальне комбінування шпалер на кухні

Порада! Майже у всіх стилях можна використовувати комбінацію шпалер з пробкою або дерев’яними панелями.

При горизонтальному комбінуванні висота стіни ділиться як 1 до 2, причому знизу розташовується менша смуга. Існує безліч класичних комбінацій, кожна з яких виглядає в інтер’єрі на фото більш ніж розкішно:

 • Верх із геометричними візерунками, дамасками, великими кольорами або смугами, низ – однотонний або з дрібними малюнками;
 • Низ із виділяється, потужним, виразним орнаментом (геометричним чи квітковим), верх – монохромний;
 • Низ смугастий, верх – із дрібним візерунком або однотонний.
Горизонтальне комбінування шпалер на кухні
Горизонтальне комбінування шпалер на кухні

Привабливо виглядатимуть варіанти, підібрані в одній кольоровій гамі. Головне — ще й правильно підібрати бордюр, з відповідним кольором та тематикою малюнка.

Щодо прив’язки висоти, то її можна здійснити до рівня підвіконня. Якщо стелі дуже високі, то нижня частина повинна займати 2/3 приміщення.

При горизонтальному комбінуванні буде потрібний ще й роздільник – спеціальний молдинг, бордюр, планка.

Порада! Комбінувати можна контрастні матеріали або шпалери близьких відтінків. У будь-якому випадку, не варто забувати і про гру фактур. Так, рельєфні вінілові шпалери, що імітують штукатурку, дивовижно поєднуються з м’якими текстильними варіантами.

Виділяємо акцентну стіну

Акцентна стіна – це один із улюблених дизайнерських прийомів зонування та оформлення кухонь. На наступних фото в інтер’єрі представлені приклади зонування обідньої зони.

Шпалери в інтер'єрі кухні
Шпалери в інтер'єрі кухні
Шпалери в інтер'єрі кухні
Шпалери в інтер'єрі кухні

Однак тут дуже важливо не втратити збалансованості. У більшості випадків акцентну стіну оформляють яскравими кольорами, але при цьому гарнітур та суміжні стіни мають бути стриманими.

Шпалери можна підкреслити красу або зробити цікавішим кухонний гарнітур, оформивши стіну з його боку.

шпалери на одній стіні кухні

шпалери на одній стіні кухні

шпалери на одній стіні кухні

Крім того, такий спосіб створить чудовий акцент на архітектурних нюансах приміщення. Адже стінні ніші та виступи зовсім не обов’язково ховати – їх можна виділити, оформивши шпалерами, що відрізняються за кольором та/або фактурою.

Оформлення ніш та виступів на кухні шпалерами
Оформлення ніш та виступів на кухні шпалерами
Оформлення ніш та виступів на кухні шпалерами
Оформлення ніш та виступів на кухні шпалерами

Комбінація в техніці пэчворк

Шматкова техніка поєднання шпалер – одна з найскладніших у реалізації. Але і результат виходить приголомшливий, про що свідчать фото.

Адже в результаті ви отримаєте строкату ковдру, тільки на стіні. Цей спосіб поєднання неодмінно підійде тим, хто не може зупинити свій вибір на якомусь одному варіанті і при цьому захоплюється різноманіттям колірних та фактурних рішень у колекціях.

Однак шпалери все одно доведеться вибирати — і куди ретельніше, користуючись почуттям міри та стилю.

І нехай вас не обманює фото з таким інтер’єром, що виглядає грайливо, мило і по-дитячому наївно. Адже реалізація такої техніки на практиці є досить складною. Важливо не тільки правильно і гармонійно підібрати матеріали, але й провести роботи з великою кількістю розрізнених шматочків – а для отримання гарного результату від вас буде потрібно терпіння.

Шпалери у стилі пэчворк

Шпалери у стилі пэчворк

Шпалери у стилі пэчворк

Інші цікаві рішення

Одним із найбільш затребуваних способів комбінації також вважається використання фотошпалер. Серед такого декору можна підібрати тематичне рішення для кухонного інтер’єру – натюрморт, вулицю з кафе, пшеничні поля тощо. Найкраще розміщення – в обідній зоні.

Фотошпалери на кухні

Цікавим рішенням на фото виглядає і прикраса стіни елементами шпалер поверх уже існуючого оздоблення. Для цього з стилів полотен вирізають найбільш привабливі елементи і поміщають їх у рамку з бордюрів. Вставки можна робити складними формою – для неокласичного стилю або квадратними, прямокутними – для бароко.

Шпалери, оформлені молдингами

Порада! Для таких поєднань краще взяти масивні міцні шпалери на флізеліні.

Ще раз про поєднання фактур та кольорів

Контрастні кольори та фактури виглядають просто дивовижно, але підбирати поєднання варто вкрай обережно, щоб не досягти негативного ефекту.

Добре поєднуються один з одним відтінки однієї колірної групи – наприклад, коричневий із бежевим, рожевий із червоним. Не менш виграшно виглядатимуть і комбінації фактур, полотен з об’ємною рельєфною та гладкою поверхнями.

А ось полотна з дуже строкатими або складними малюнками не поєднуються, оскільки контраст тут буде непомітним. Крім того, центральне яскраве панно Обов’язково необхідно обрамити гладкими одноколірними полотнищами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:33 Середня оцінка: 4,55 із 5)
Комбінуємо шпалери на кухні - правила поєднання та ідеї (50 фото) Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=9jNKbdgduLc

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.