що потрібно знати при укладанні плитки?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

що потрібно знати при укладанні плитки?


Дещо про плитку

Облицювальна плитка сьогодні дуже популярна при обробці приміщень. Застосовується для стін, стель, підлоги або навіть фасаду будівлі. Має ряд переваг, але цінується найбільше за стійкість до вологи та перепаду температур. Здатність матеріалу імітувати дерево, камінь або інші будматеріали дозволяє оформити будь-яке приміщення вишукано та оригінально. Плитка, залежно від матеріалу, що використовується, ділиться на два види — тверду і м’яку. Тверда не така проста в укладанні, як м’яка, і коштує дорожче, але здатна прослужити не один десяток років. Включає мармур, теракоту, шифер, камінь, кераміку та терраццо різної текстури та забарвлення. М’яка плитка виробляється на основі лінолеуму, вінілу та пробки за рахунок чого приємніше відчувається під ногами, та й ціна її на порядок дешевша. Плитка, в залежності від матеріалу виготовлення, також може бути:

  1. полівінілхлоридний;
  2. скляною;
  3. пінополістирольною;
  4. керамічною;
  5. кварц-вініловий.

Основним видом при обробці стін плиткою вважається керамічна. Існують інші види плитки, більш докладно з усіма особливостями яких ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Як вибрати плитку

Існує величезна кількість плитки різної фактури, кольору, що відрізняється за властивостями та характеристиками. Але важливо пам’ятати, що універсальної моделі немає, тому матеріал підбирається суто під певне приміщення. Для правильного вибору необхідно звернути увагу до символів упаковки.

Також важливо відрізняти якість матеріалу від його технічних характеристик. Адже від «морозостійкої» підлоги у ванній не буде ніякої користі, вірно? Більш детально з класом та якістю матеріалу ви можете ознайомитись у нас на сайті.

Маркування плитки

Що із кольором?

Мало хто знає, але непродуманий вибір кольору здатний суттєво вплинути на дизайн приміщення. Так, наприклад, компактні квартири з маленькими приміщеннями краще «висвітлювати» в світлі тони, вони здатні візуально збільшити площу. Напевно багато хто помічав, що плитка, навіть куплена однією партією, не дає однакового відтінку на стелі та стінах. Чому так? Все просто – світло. Наприклад, блакитна глазур, під «жовтим» освітленням лампи розжарювання матиме зелений колір. Ось так. Також важливим моментом глазурі є коефіцієнт відображення, щоб уникнути якого варто купувати матеріал з матовою глазур’ю. При виборі плитки варто пам’ятати, що глянсовий чорний колір приховує забруднення, але на ньому краще помітні різноманітні подряпини та пошкодження. Хто б міг подумати, що фізика може так вплинути на дизайн приміщення! Плитку темного кольору краще не використовувати в душових із твердою водою, буде видно вапняний наліт. Оздоблення стін плиткою процес досить складний, що вимагає уваги та терпіння. Детальніше з питаннями обробки, різання, приготування розчину та інших нюансах ви можете ознайомитись у нас на сайті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *