Що потрібно врахувати під час створення інтер'єру кухні, якщо у вас велика сім'я
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Що потрібно врахувати під час створення інтер’єру кухні, якщо у вас велика сім’я


Коли ми розпочинаємо створення інтер’єру будь-якого приміщення, важливо розуміти, хто і як буде ним користуватися. Особливо це важливо, коли йдеться про простори, найбільш навантажені з функціональної точки зору. Такою, наприклад, є кухня.

Тут ми не лише готуємо їжу, а й проводимо час за сімейними вечерями, чаюванням, довгими дружніми зустрічами. Все це вже зобов’язує майбутній дизайн-проект бути складнішим та продуманішим. Але крім іншого, важливо ще й розуміти, як використовуватиметься кухня щодня: скільки людей готуватиме, чи є в будинку діти або їхня поява планується в майбутньому. Щоб кухня була не тільки красивою, але також зручною та безпечною для всіх, хто проживає в будинку, варто продумати низку важливих нюансів ще на етапі планування інтер’єру.

001_home-design (1).jpg

Отже, основа будь-якого інтер’єру – це планування. Добре продумайте планувальне рішення кухні, від нього залежить комфорт в майбутньому. Якщо в будинку є діти, то варто визначитися, чи братимуть вони участь у процесі готування. Якщо так, то вам підійде так зване відкрите планування, тобто, коли кухонні меблі розташовуються у формі літери Г. Якщо ж ви хочете зробити кухонний простір закритим, як би візуально захистити зону приготування від, наприклад, вітальні або від вхідної частини, то більше доречний варіант розміщення у формі літери П або варіант кухні з островом.

002_home-design.jpg

Звичайно, найважливіша зона у будь-якій кухні – це простір, у якому відбуваються всі процеси приготування їжі. Це і раковина, плита, і робочий стіл. Варто приділити особливу увагу обладнанню цієї зони, якщо в будинку є маленькі діти. Важливо зробити зону приготування не тільки зручною для вас, але й безпечною для дітей. Також вони напевно захочуть взяти участь у процесі приготування вечері, тому продумайте заздалегідь і таку можливість.

003_home-design (2).jpg

Якщо у вашій кухні достатньо вільного місця, ви вже, напевно, замислювалися про встановлення кухонного острова. Цей елемент інтер’єру не тільки виглядає красиво та ефектно, але також може бути дуже корисним. Якщо, наприклад, облаштувати на острові простір для прийняття їжі, доповнити його зручними стільцями, в деяких випадках можна обійтися без обіднього столу. Втім, це навряд чи є актуальним для великої родини. У будь-якому випадку, острів буде дуже зручний для швидких сніданків або для того, щоб ваші діти могли чимось себе зайняти, перебуваючи поряд з вами, поки ви готуєте.

004_home-design (3).jpg

Ще один важливий аспект оформлення інтер’єру кухні полягає в тому, щоб по можливості розташовувати поверхні на різній висоті. Це і поверхні столів для приготування їжі, і столів для прийняття. Справа в тому, що та сама висота може не підходити під різні потреби і це особливо помітно у великій сім’ї з дітьми різного віку.

005_home-design (4).jpg

Безпека всім членів сім’ї – найважливіший аспект добре продуманого інтер’єру. Це насамперед стосується побутової техніки, яка може становити загрозу для малечі. Ще на етапі планування дизайн-проекту варто подумати, як використовувати на кухні найбільш безпечну техніку і як її розташувати. Так, наприклад, індукційна плита краще, ніж газова, на дверцята холодильника і винної шафи краще поставити блокатори, а духовку розташувати вище рівня доступного дитині.

007_home-design (6).jpg

Нарешті, не забувайте про матеріали та фактури. Так, це питання вже більше з категорії естетики, але все ж таки і практичного сенсу в ньому багато. У великій сім’ї будь-які поверхні будуть бруднитися швидше, тому розумно відразу використовувати ті поверхні, на яких не такі помітні легкі забруднення і які можна швидше і простіше почистити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.