Що потрібно врахувати під час планування кухні з островом
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Що потрібно врахувати під час планування кухні з островом


Кухонний острів вже давно перестав бути чимось незвичайним, сьогодні це популярний вибір для дизайну кухні. Багато хто хоче облаштувати саме такий тип планування, і якщо площа приміщення дозволяє, то варіант із островом може дійсно стати ідеальним рішенням. Справа в тому, що кухонний острів не тільки задає інтер’єру більш сучасне та стильне звучання, але також забезпечує більший комфорт та практичність.

Проте все це, звичайно, працює тільки в тому випадку, коли планування виконане правильно і острів відповідає всім стандартам. Розглянемо докладніше, що дизайнери радять звертати увагу.

001.jpg

Отже, почнемо з того, що важливо вибрати потрібні матеріали, з яких буде виготовлений острів. Справа в тому, що кухня — це той простір, де особливо важлива практичність, а вона багато в чому визначається матеріалами. Вибирайте найбільш зносостійкі, мало схильні до подряпин і сколів, що не втрачають привабливий зовнішній вигляд навіть при активному і не дуже акуратному використанні. Особливу увагу варто приділити стільниці кухонного острова, але не забудьте також про важливість фурнітури та якість складання.

002.jpg

Звичайно, найважливішим параметром при плануванні кухні з островом буде ергономіка, адже настільки великий елемент меблів повинен уміститися в приміщенні і при цьому не зробити його незручним. Фахівці позначають ключові виміри, на які ви можете орієнтуватися: розмір визначається індивідуально, але навколо острова потрібно залишити не менше метра з кожного боку, щоб рухатися в цій зоні було зручно, а оптимальна висота – близько 90 сантиметрів.

003.jpg

Безперечно, кухонний острів – це ефектне доповнення для будь-якого інтер’єру, але водночас він має бути практичним, корисним елементом дизайну. А для цього варто продумати, як зробити його використання найповнішим. Так, наприклад, багато хто забуває провести в острів електрику і забезпечити цей предмет меблів хоча б парою розеток з двох боків. Це дуже зручно, коли потрібно поставити на зарядку телефон, попрацювати за ноутбуком під час сніданку або підключити щось з побутової техніки.

004.jpg

Ключовий аспект при плануванні кухні з островом полягає в тому, щоб заздалегідь зрозуміти, як саме ви використовуватимете цей острів. Варіанти можуть бути різними: хтось займається в цій зоні готуванням, а значить йому потрібна хороша витяжка та міцна стільниця, хтось хоче розширити зони зберігання, а отже, варто обладнати внутрішній простір острова зручними полицями та ящиками. Комусь більше потрібно зручне місце для їди, і в такому випадку можна урізати розмір основи острова і збільшити стільницю, а також вибрати найзручніші стільці.

005.jpg

Якщо ви точно не можете зрозуміти, як саме буде використовуватися кухонний острів, вибирайте модель, яка поєднує в собі відразу кілька функцій.

006.jpg

Особливу увагу варто приділити дизайну самого острова, адже він у всіх сенсах стає центральним елементом інтер’єру кухні, а отже, має гармонійно її доповнювати. Важливим є не тільки розмір і форми, але також колір та матеріал обробки острова. Залежно від них острів може виглядати більш контрастно чи м’яко, легко чи ґрунтовно тощо.

007.jpg

Намагайтеся уникнути стиків матеріалу оздоблення острова. Деталі, як відомо, дуже важливі, а у випадку з таким акцентним предметом інтер’єру, як кухонний острів вони особливо значущі. Навіть такі, здавалося б, незначні нюанси, як помітні шви на поверхні обробки, можуть зіпсувати всю привабливість цього предмета меблів.

008.jpg

Дизайнери рекомендують використовувати кухонний острів для розміщення в ньому висувних полиць, де дуже комфортно зберігати посуд, серветки, спеції або столові прилади.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.