Правила поєднання помаранчевого кольору у дизайні інтер'єру на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Правила поєднання помаранчевого кольору у дизайні інтер’єру на фото


Помаранчевий – це найтепліший колір на палітрі, і справа навіть не в тому, що немає його тепліше, просто він завжди залишиться таким незалежно від подачі та поєднання з іншими кольорами. Можливо, звичайно, зробити його трохи менш жарким, погравши з його відтінками, але якщо інші кольори в залежності від оформлення можуть бути як теплими, так і холодними, то помаранчевий (як і блакитний, до речі) ніколи не змінюють своєї температурної позиції. Тому такий інтер’єр чудово підходить для холодних кліматів, у будь-яку сиру чи прохолодну погоду в помаранчевому інтер’єрі буде тепло та сонячно. Але варто врахувати, що якщо вікно кімнати виходить на сонячну сторону, а тим більше якщо клімат жаркий, то тут з помаранчевим кольором потрібно бути обережнішим, інакше є ризик зробити інтер’єр занадто жарким. Хоча любителів тропіків це не налякає.

Гаряча кімната у помаранчевому кольорі

Тропічний настрій

Безумовно, цей сонячний колір наповнить будь-який інтер’єр зарядом енергії та гарного настрою, що чудово підійде для кухні, це буде чудовий початок дня.

Звичайно, і для інших кімнат теж хороші помаранчеві мотиви, особливо якщо вміло поєднувати їх з іншими кольорами та відтінками.

У поєднанні з білим

Сонячний настрій буде в оранжево-білому інтер’єрі. Саме білий колір підкреслює виразність та яскравість помаранчевого. Тут завжди пануватиме соковита та святкова атмосфера, заряджена невичерпною енергією. Ідеально підходить для кухні в мінімалістському стилі.

А також добре використовувати ці два кольори у ванній кімнаті: чистота і стерильність білого буде заряджатися енергією помаранчевого і бадьорити вранці.

Білий та оранжевий кольори для ванної.

Для дитячої кімнати використання цієї спілки благотворно вплине на розвиток дитини. У кімнаті малюкові буде затишно, весело, але не надто, тому що білий все ж таки трохи нейтралізуватиме інтенсивність помаранчевого, що для дітей дуже добре, інакше це призведе до гіперактивності та нездатності зосереджуватися.

Стосовно спальні можна сказати, що помаранчевий колір обволікатиме приємним і м’яким затишком і відчуттям комфорту, бадьорити вранці, але щоб уночі можна було легко заснути, краще додати білий колір.

Загалом усе будується на температурному балансі. Помаранчевий інтер’єр сам по собі дуже теплий, але додавши білий колір, можна зробити його більш помірним. І, відповідно, що більше помаранчевого, то тепліше обстановка і, навпаки, що більше білого – то вона спокійніша. Останнє, до речі, більше підходить для віталень, так як для прийому людей з різними температурними уподобаннями, краще вибирати нейтральну обстановку і додати в неї трохи тепла у вигляді помаранчевих акцентів.

У союзі з деревом

Дерево споконвіку є символом затишку і гармонії, але, крім цього, воно ще й має здатність врівноважити активність помаранчевої гами кольорів. І виходить дуже гармонійна обстановка, наповнена природною природністю.

Дерево та помаранчевий інтер'єр

Дерево може бути в близькій тональності з помаранчевим, або набагато темніше за нього, а можна й те й інше, головне, тут завжди буде комфортно. Тобто це настільки гармонійна спілка, що будь-які відтінки дерева підійдуть ідеально. До того ж немає потреби додавати інші кольори, вони тільки зіпсують чудовий образ, хіба трохи білого у вигляді акценту.

  • Світлі тони дерева розслаблять інтенсивність помаранчевого фону.

    Світлі тони дерева

  • Більш темні породи внесуть відчуття респектабельності та суворості

    Темні породи дерева

  • Не важливо, який відтінок дерева вибраний.

    У будь-якому випадку такий інтер’єр буде шикарним та комфортним

    Інтер'єр в помаранчевому стилі з деревом

  • І будь-яка кімната заграє по-новому у такому оформленні

    Дерево та помаранчевий колір

Дует із зеленим

Побачивши зелено-жовтогарячі інтер’єри в голові відразу малюється образ апельсинового дерева. Саме ця природна асоціація служить тому, що цей дует часто використовують для обробки кімнат, які наповнені цим кислувато-солодким смаком, вкритим соковитою зеленню. До речі, комусь таке поєднання може нагадувати мандарин, який посолодший буде – це справа смаку. Але чим добре таке поєднання кольорів, це тим, що воно більш затишне та ненав’язливе, на відміну, наприклад, від союзу з червоним.

Зелений та помаранчевий кольори в інтер'єрі Помаранчево-зелена обстановка

Але варіюючи відтінками, можна зробити інтер’єр не таким соковитим і яскравим, який був надто стомлюючим, наприклад, для дитячої кімнати. Для дітей це також гарне поєднання, тому що все що пов’язане з природою позитивно на них позначається, але краще вибирати спокійніші відтінки, особливо гіперактивним дітям.

У кухні зелено-жовтогарячі мотиви будуть розташовувати до гарного апетиту. Фахівці Фен-Шуй вважають, що якщо на кухні багато зеленого, то захочеться вживати більше салатів, а це корисно. Від себе можна додумати, що присутність помаранчевого кольору спонукає до вживання апельсинів та мандаринів, це також дуже корисно, головне, щоб не до алергії.

Це дуже гармонійне та збалансоване поєднання. Воно підходить людям, які хочуть зробити свій інтер’єр теплим, затишним та енергійним. У такому інтер’єрі не буде дисгармонії, причому не має значення, які відтінки помаранчевого будуть взяті, всі вони ідеально поєднуються з шоколадним.

До насиченого помаранчевого нерідко беруть шоколадний колір, який досягає глянсової чорноти. Це виглядає дещо суворо, зате солідно. У такому варіанті варто додати світлі поверхні, можна сірого відтінку. А використання чорного не тільки в даному випадку, а й, взагалі, з коричнево-жовтогарячою гамою не бажано, це призведе до конфлікту поєднання.

Темно-коричневий та помаранчевий кольори в інтер'єрі

Незважаючи на позитивність помаранчевого кольору, деякі вирішуються зробити його домінуючим в інтер’єрі – все-таки він дуже теплий, навіть у союзі з нейтральними квітами, такими, як коричневий. Але не варто забувати, що є м’якіші відтінки, які навіть у вигляді фону не зроблять кімнату надто яскравою. А коричневий при цьому ще більше пом’якшить помаранчеву енергію.

Але є й інші варіанти, наприклад, зробити помаранчевою лише одну стінку, інші в коричневих відтінках. Кімната буде теплою і спокійною одночасно.

Розподіл кольорів

Іншим варіантом може бути використання помаранчевих акцентів у коричневому інтер’єрі. Коричневий дуже вдало підкреслить, але не посилить вплив оранжевого кольору.

М’який союз із пастельною палітрою

Сама по собі пастельна палітра характеризується спокоєм та умиротворенням, а коли її поєднують з якимись яскравими кольорами, то виходить затишний інтер’єр з нотками веселого настрою та деякою температурною перевагою. У дуеті помаранчевого кольору та пастельної палітри кімната стане помірковано теплою; веселою та життєрадісною, але теж у межах розумного.

Помаранчевий та пастельна палітра

Для любителів активного способу життя підійде такий варіант розстановки акцентів: помаранчеві стіни та бежева меблі (бежевий відносять до пастельної палітри). Отже, що це нам дає? У помаранчевому інтер’єрі неможливо всидіти на місці, хочеться весь час щось робити: бути схожим, пострибати, попилососити. Цей колір заряджає величезним потоком енергії. Але щоб іноді можна було відпочити, сядьте або приляжте на бежевий диван і вам одразу стане легше. Розмова з друзями у вітальні з таким оформленням буде активною, веселою, але не перевантаженою та не стомлюючою.

А ось для спальні небажано вибирати таку побудову інтер’єру. Краще зробити стіни у спокійному оформленні, інакше будуть проблеми зі сном. А гарний настрій та заряд енергії можна отримати, зробивши оранжевими штори. Особливо вранці, коли сонце проходитиме через них, кімната наповниться чарівним світлом.

Останнім часом таке поєднання кольорів трапляється рідко. Але хочеться звернути увагу, що ця спілка чудово підходить дитячим кімнатам, де явний температурний конфлікт не створює дисбалансу, а, навпаки, наводить обидва кольори в гармонію. Тобто в кімнаті не холодно та не спекотно, але свіжо та комфортно. Щоправда, за умови, що синій чи блакитний представлені у м’якій формі.

А в інших кімнатах можна брати і насичений відтінок синього, від цього лише виграє помаранчевий. У такому поєднанні він сам набуде насиченості. У дизайнерів це вже стало правилом: на тлі або в поєднанні з темно-синім або темно-блакитним будь-який відтінок помаранчевого (навіть найблідіший) стане яскравішим і соковитішим. Між іншим, цей принцип працює тільки в такій постановці ролей, а якщо замінити темно-синій на темно-зелений або фіолетовий, То результат вже буде іншим.

А якщо для «сусідства» взяти яскраво-блакитний або навіть бірюзовий, то інтенсивність помаранчевого зменшиться. Кімната буде вже не такою яскравою, але теплота та позитив залишаться.

Яскраво-блакитний знижує вплив помаранчевого Бірюзовий – відмінний нейтралізатор помаранчевого тепла

При роботі з оранжево-блакитними та синіми інтер’єрами є ще одна тонкість. Колір меблів не повинен збігатися з кольором стін, вони просто зливатимуться. Звичайно, потрібно витримувати тональність, але краще, якщо будуть використані різні переходи відтінків або ефект контрасту. Тобто, якщо стіни помаранчеві, то зробіть меблі і в помаранчевому кольорі, але світлішими або темнішими, і в блакитному. Так можна домогтися поєднання та чіткого визначення меж предметів.

Помаранчевий та чорний

У давнину лицарі використовували це поєднання як символ доблесті та честі. Але зараз уже все по-іншому. У наш час цей союз уособлює Хелловін (святкування переходу від світлої частини року до темної). Подібно до того, як це поєднання використовується в природі у отруйних рептилій і комах, його використовують люди, застерігаючи небезпеку: маркування, дорожні знаки і так далі. А щодо інтер’єру оранжево-чорне поєднання надто агресивне, але його можуть використовувати зухвалі та впевнені в собі люди. А також творчі та рухливі особистості, яких воно стимулюватиме.

Оптимально використовувати союз цих кольорів на кухні в стилі хай-тек. А ось для дитячих кімнат суворо протипоказаний цей дует, він діє на них перезбуджуюче.

Помаранчевий та чорнийОтже, будь-який інтер’єр можна ушляхетнити і зробити сонячно-радісним за допомогою помаранчевого кольору, а ось пограти з температурними відчуттями можна за допомогою поєднання з іншими кольорами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *