полиці на кухні кутові, відкриті, підвісні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

полиці на кухні кутові, відкриті, підвісні


Використання відкритих полиць у рамках кухонного інтер’єру стало досить популярним дизайнерським прийомом, яким користуються як професіонали, так і звичайні господарі квартир та приватних будинків. Відкриті полиці можуть бути використані як заміна кухонних шаф або стати їх ефектним доповненням. І можуть виступати не тільки як системи зберігання, а й декоративного елемента сучасного інтер’єру. Економічна доступність, практичність та простота виконання дозволили відкритим полицям стати практично універсальним дизайнерським рішенням для кухонних інтер’єрів найрізноманітніших стилів. Нескладно уявити відкриті полиці у сучасному стилі оформлення кухні чи стилістиці кантрі. Навіть такі непрості з погляду виконання стилі як мінімалізм та класичний можуть легко перенести інтеграцію цього дизайнерського рішення. Але про все по порядку.Відкриті полиці у дизайні кухні

Переваги та недоліки використання відкритих полиць у дизайні кухонного приміщення

Як і будь-яке інше дизайнерське рішення, використання відкритих полиць в інтер’єрі кухні має свої плюси та мінуси. Але при цьому очевидно, що всі поняття недоліків та переваг суб’єктивно – те, що для одних господарів кухні може стати причиною не використовувати полиці як системи зберігання, для інших стане спонуканням.

Відкриті полиці як честь кухонного ансамблю

Кухонні полиці з дерева

Переваги використання відкритих полиць:

  • на відміну від кухонних шаф, які істотно зменшують візуально об’єми приміщення, відкриті полиці створюють зорове збільшення простору (можливість використання в невеликих кухонних просторах спонукає багатьох господарів малогабаритних квартир до даного дизайнерського рішення);
  • крім того, що самі полиці займають трохи місця, у вас немає необхідності економії простору для відчинення дверей, як це відбувається з кухонними шафами;
  • враховуючи, що всі предмети зберігання знаходяться у вас перед очима, очевидна економія часу на пошук та доступ до потрібного кухонного начиння;
  • відкриті полиці чудово комбінуються з підвісними кухонними шафами та вбудованими системами зберігання;
  • гарний посуд чи аксесуари знаходяться на очах, ніби на вітрині магазину, прикрашаючи інтер’єр та радуючи господарів.

Кухня у темних тонах

Відкриті полиці у робочій зоні

Недоліки відкритих полиць як елемента інтер’єру кухні:

  • самі полиці і всі предмети, розташовані на них, досить швидко покриваються пилом, а без хорошої витяжки — і крапельками жиру (виходом може стати як установка потужної витяжки, так і розташування полиць подалі від варильної панелі або плити);
  • на відкритих полицях не завжди вдається розташувати масштабні предмети кухонного начиння — побутові прилади, великий посуд;
  • багато господинь воліли б не виставляти напоказ свій посуд та кухонне приладдя.

Оригінальне виконання

Вбудовані системи зберігання

Відкриті полиці – дизайн, варіанти виконання та вибір матеріалу

Традиційний варіант кухонних полиць

Один з найбільш популярних варіантів оснащення кухонних просторів відкритими системами зберігання – використання звичайних полиць, які кріпляться безпосередньо до стін без будь-яких супутніх елементів. Полиці можуть бути підібрані під колір нижнього ярусу кухонних шаф або контрастувати з ними. Часто використовують поєднання колірних та фактурних рішень матеріалу полиць та кухонних стільниць. Незалежно від прийнятих рішень, цей варіант дизайну полиць здатний гармонійно вписатися практично в будь-яке стилістичне оформлення кухні.

Полиці в кухні для зберігання та декору

Полиці під колір кухонних фасадів

На відміну від кухонних шаф, відкриті полиці можна розташовувати, не перериваючись на віконний отвір. Якщо ваше приміщення досить світле і незначне перекривання сонячного світла не позначиться на рівні освітленості, чому б не здійснити монтаж полиць навіть у зоні вікон.

Кухонні полиці та вікно

За допомогою спеціальних кріпильних елементів можна не тільки посилити конструкції полиць, а отже – збільшити ланку максимального навантаження, а й декорувати їх. Кріпильні елементи можуть бути виконані з того ж матеріалу, що і самі полиці або відрізнятися не тільки складом, а й стилем виконання. Наприклад, металеві тримачі з куванням будуть оригінально виглядати з дерев’яними полицями, приносячи в інтер’єр кухні не тільки оригінальність, а й особливий шарм.

Оригінальні елементи кріплення

Забарвлене дерево

Метал та дерево

Відкриті полиці можна використовувати як акцентний елемент. Якщо кухонний інтер’єр виконаний у світлих тонах (а всі ми розуміємо, що невеликі приміщення оформляються переважно у світлій кольоровій гамі), полиці з темної деревини виглядатимуть ефектно, привертаючи загальну увагу.

Полиці як акцентний елемент

Відкриті полиці для невеликої кухні

Полиці з нержавіючої сталі дуже практичні та зручні. Такі конструкції відмінно виглядатимуть у кухнях, оформлених у сучасному стилі, хай-тек, ф’южн і навіть мінімалізм. У поєднанні з блиском побутових приладів та аналогічного за матеріалом виконання стільниць відкриті полиці з нержавіючої сталі виглядають гармонійно та актуально.

Металеві відкриті полиці

Нержавіюча сталь для виконання полиць

Відкриті полиці біля вікна

Нержавіюча сталь на стільницях і полицях

Так само як і в нижню частину кухонних шаф, розташованих над робочими поверхнями, у підвісні полиці можна вбудовувати підсвічування. Таким чином, ви не тільки забезпечите робочу зону кухні достатнім рівнем освітленості, але й зможете прикрашати інтер’єр.

Невеликі полиці з підсвічуванням

Підсвічування як декор

Оригінальний дизайн

Відкриті полиці із кріпленням до стелі приміщення

Не завжди вдається здійснити кріплення відкритих полиць до стін кухні. В цьому випадку можна скористатися спеціальними конструкціями, що монтуються до стелі. Полиці в прямому значенні слова підвішуються до стелі — крім оригінального зовнішнього вигляду, конструкції мають досить високу міцність і можуть відчувати високі навантаження. Недолік подібного кріплення лише в тому, що необхідно свердлити поверхню стелі (не можна використовувати в приміщеннях з натяжними стелями).

Підвісні конструкції

З кріпленням до стелі

Часто в сучасних дизайн-проектах кухонних просторів можна зустріти комбіноване кріплення полиць до поверхонь – не лише до стелі, а й до стін. Безумовно, говорити про легкість образу таких конструкцій не доводиться, але надійність монтажу та здатність витримувати великі навантаження для багатьох господарів у пріоритеті.

Контрастні поєднання

Полиці підвісні на струнах

Вбудовані полиці

Багато кухонні приміщення (особливо в квартирах старої споруди) є кімнатами неправильної форми, з нішами, виступами та заглибленнями. Але будь-яка недосконалість архітектури можна використовувати на благо домашнього інтер’єру. Вбудовані полиці в місцях вимушених ніш – чудова можливість не тільки використовувати наявний простір по-максимуму, але й привнести в дизайн кухні різноманітність, креатив.

Вбудовані полиці і не тільки

Полиці навколо холодильника

Скляні полиці у кухонному просторі обходяться недешево, але виглядають розкішно. Конструкції з прозорого скла виглядають легко, привносячи не тільки легкість, але і свіжість в інтер’єр приміщення. Скляні полички легко поєднуються як з предметами меблів з дерева (або аналогів), так і з легким блиском побутової техніки. Крім своєї основної функції як системи зберігання, полички зі скла завжди виступають як декоративний елемент.

Вбудовані полиці зі скла

Полиці для посуду в нішах

Полиці у фасаді кухонного острова

За наявності досить масштабного кухонного острова відкриті полиці можна розташувати з однієї з його сторін залежно від форми. Фасад з полицями може бути звернений як всередину робочої зони кухонного простору, так і у бік столового або вітальні сегмента, якщо приміщення суміщене. Таке розташування відкритих полиць з посудом, кулінарними книгами та іншими кухонними елементами зручно, перш за все, для невисоких людей, яким важко дотягуватися до верхніх систем зберігання.

Відкриті полиці у кухонному острові

Полиці для посуду в острові

Кутові полиці у сучасній кухні

Кути для більшості кухонних просторів складні з точки зору наповнюваності зонами. Раціонально використовувати кутові сегменти вдається нечасто. Тому монтаж кутових відкритих полиць дозволить максимально ефективно задіяти корисний простір кухні, хоч і позначиться на вартості виготовлення конструкцій.

Кутові білі полиці

Рішення для маленької кухні

Відкриті полиці – частина кухонного стелажу

На відміну від звичайних відкритих полиць, стелаж є по суті ті ж самі кухонні шафи, але без фасадів. З точки зору витрат на виготовлення, вам доведеться витратити більше, ніж при монтажі звичайних полиць, але значно менше, ніж при монтажі шаф з фасадами, тому що саме дверцята (з високоякісною фурнітурою, доводчиками та іншими аксесуарами) є більш дорогими деталями гарнітура. Залежно від розмірів кухонного приміщення та обраної стилістики оформлення, стелажі з відкритими полицями можна розташовувати замість верхнього ярусу шаф або як самостійний предмет меблювання, розташований біля стіни або як міжкімнатна перегородка.

Білий стелаж для посуду

Відкриті полиці між кухонними шафами

Кухонний стелаж як перегородка

Додавши лише одну відкриту полицю в нижній частині кухонних шаф верхнього ярусу, ви не тільки створите зручне місце для зберігання найактуальніших кухонних елементів, але і перетворите образ всього приміщення. На таких поличках зручно розміщувати найпопулярніші предмети – спеції, чайні чашки та блюдця, різні пристосування, якими ви користуєтесь щодня. В результаті вам не потрібно буде щоразу відчиняти дверцята шафки, щоб дістати склянку і напитися води або приготувати чай для всієї родини.

Невеликі полички під кухонними шафами

Місце для встановлення відкритих полиць як системи зберігання та декоративного елементу інтер’єру кухні

Якщо в кухонному просторі приймається рішення про часткову або повну заміну верхнього ярусу кухонних шаф на відкриті полиці, то найчастіше їх розташовують по обидва боки від витяжки. Таке розташування допомагає з одного боку запобігти попаданню крапель гарячого жиру на поверхні полиць, а з іншого – тримати в робочих зонах необхідні предмети кухонного побуту – посуд, спеції, аксесуари. Крім того, що відкриті полиці по обидва боки від витяжки, розташованої над плитою (варильною панеллю) – це неймовірно практичний та зручний дизайнерський хід, подібне розташування привносить в інтер’єр симетрію та впорядкованість.

Полиці по обидва боки від витяжки

Симетрія та впорядкованість

Дерев'яний малюнок на білому тлі

Ще один популярний варіант розташування відкритих полиць у верхній частині кухонного гарнітура — монтаж по обидва боки вікна, у якого розміщується раковина. При цьому протилежна стіна кухонного простору може бути оснащена звичайним набором шаф – як у нижній, так і верхній частині.

Комбіновані полички

Полиці для кантрі-кухні

Полиці по обидва боки від миття

Різноманітні кухонні полиці

Не такий поширений, але від цього не менш практичний спосіб розташування відкритих полиць – підвішування конструкції над кухонним островом чи півостровом. Враховуючи, що в стільницю острова часто інтегрується варильна панель, мийка або інші побутові прилади, можливість мати під рукою посуд та інше кухонне начиння стає пріоритетним завданням для господині (господаря). Але в цьому випадку йдеться в основному про полиці з кріпленням до стелі приміщення.

Підвісні полиці над островом

Полиці в рустикальній манері

Комплекс із поличок над кухонним островом

Неглибокі відкриті полиці можна розташовувати в кілька рядів біля дверей. Як правило, цей простір не використовується для встановлення систем зберігання — вони там просто не розміщуються. А ось для невеликих поличок місця потрібно зовсім небагато. Звичайно, зберігати на таких поверхнях великі предмети кухонного побуту не вийде, але посуд, баночки зі спеціями, кулінарні книги та інші кухонні аксесуари розмістяться з легкістю.

Неглибокі полиці біля дверей

Компактні полиці для дрібниць

Ефективне використання простору

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *