Поєднання кольорів в інтер'єрі – 6 секретів, які має знати кожен
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поєднання кольорів в інтер’єрі – 6 секретів, які має знати кожен



Напевно ви помічали, що затишок і краса будинку дуже залежить від поєднання кольорів. Можливо, ви помітили і те, що при оформленні інтер’єру просто дотримання інтуїції не завжди призводить до бажаного результату. І це нормально, адже більшість із нас не є дизайнерами і не знають про «третинні кольори», колірне коло Іттена та інші професійні речі.

Але як не крути, знати основні принципи поєднання кольорів в інтер’єрі дуже корисно всім. Адже ці знання можна застосовувати не лише у виборі штор та фарби для стін, але й при виборі одягу, наприклад.

І на щастя, щоб навчитися поєднувати кольори, зовсім не потрібно мати ступінь бакалавра. Сьогодні ми розповімо вам про основи теорії кольору, які потрібно знати кожному, хто хоче навчитися гарного смаку та робити свій будинок красивим, у форматі «питання-відповідь».

1. Скільки кольорів можна використати в інтер’єрі?

Безпрограшний варіант — поєднувати всього 3 кольори: основний, додатковий та акцентний (про це докладніше у наступному питанні). А щоб інтер’єр не був нудним (таке також можливо при простій схемі), ви можете ускладнити його за рахунок використання різних відтінків трьох кольорів, ну і за рахунок цікавих фактур.

вітальня у хрущовці

інтер'єр вітальні

Якщо ви впевнені у своєму смаку і готові добре попрацювати з колірним колом (про нього теж розповімо нижче), то ви можете спробувати поєднувати 5 кольорів. Більшість фарб в інтер’єрі може перевантажити простір і створити візуальний хаос.

  • Втім, суворого правила щодо цього немає. Так, наприклад, професійні дизайнери вміють складати складні палітри з великої кількості відтінків.

2. У яких пропорціях розподіляти кольори в інтер’єрі?

У цьому питанні можна застосувати нове правило Парето – 60:30:10. Згідно з ним, більше половини простору має займати основний колір (це можуть бути стіни, підлога, стеля, килими, штори, великі меблі), 30% площі потрібно відвести під додатковий колір і 10% — під акцентний.

яскрава гама

  • Так як основний колір відіграє роль фону, то він має бути спокійним, адже чисті та яскраві кольори у великій кількості стомлюють зір. Але! Завжди є компромісні варіанти. Якщо вам дуже подобається малиновий колір, то потрібно використовувати його ж, але в розбіленому відтінку або із сірою базою. Синій колір можна замінити блакитним або синім із домішкою сірого відтінку.
  • Другий колір має займати вдвічі менше площі – лише 30%. Додатковий колір, як випливає з назви, повинен доповнювати та підтримувати основний. Яким же він має бути? Найпростіше вибрати відтінок, який у колірному колесі знаходиться по сусідству. Наприклад, якщо ви вибрали як основний колір зелений, то в пару до нього можна вибрати синій або жовтий.
  • Оскільки акцентний колір займає всього 10% площі, то він має бути яскравим або контрастним, а саме протилежним додатковим кольором у колі Іттена (про нього нижче).

Важливі доповнення:

  • Ахроматичні кольори (білий, сірий і чорний) можна не враховувати, тому що вони абсолютно нейтральні і тільки пов’язують всі інші кольори.
  • Універсальне та найпростіше рішення виглядає так: стіни – це домінуючий колір, меблі (у тому числі оббивка) – додатковий, предмети інтер’єру – акцентні.

3. Як користуватися кольором?

Колір Ітена – це помічник усіх дизайнерів. Він дозволяє візуально уявити, які кольори гармонійно поєднуються один з одним. Базове колесо складається з 12 кольорів, але теоретично може бути розширено за рахунок включення нескінченного числа відтінків.

коло ітена

Як користуватися колірним колом? Це досить просто, потрібно лише знати схеми та не боятися «грати» з колесом. Схем за поєднанням кольорів у колі існує безліч (див. малюнок нижче). Але є три базові алгоритми.

схема

Схема 1. Монохроматичне поєднання кольорів – коли комбінуються споріднені відтінки із одного сегмента кола.

кухня-вітальня

Схема 2. Контрастне поєднання кольорів — За цим принципом поєднуються протилежності. Наприклад, зелений із червоним.

контрастне поєднання

Схема 3. Гармонійне поєднання кольорів – у цьому випадку підбираються відтінки-сусіди по колу, наприклад, синій, блакитний та зелений.

гармонійне поєднання

  • У нашій статті про те, як спланувати кольорову гаму кухні, Ви зможете дізнатися більше підказок щодо застосування трьох перерахованих схем.
  • Ви можете купити коло у художній крамниці або скористатися он-лайн сервісами. Наприклад, Paletton або у програмах для телефонів.

4. Чи потрібно використовувати тільки теплі або тільки холодні відтінки?

В інтер’єрі можна поєднувати і холодні, і теплі кольори. Наприклад, вдалими будуть такі комбінації: насичений теплий колір + два холодні/свіжі відтінки або чистий холодний колір + сонячні теплі тони.

теплі та холодні

5. На що орієнтуватись при виборі кольорової гами інтер’єру?

Існує поширена думка, що колірну гаму потрібно вибирати, виходячи з особливостей навколишньої місцевості. Наприклад, якщо ви живете на півдні або, скажімо, в тропіках, інтер’єр варто оформити з яскравими квітами або в прохолодних тонах. А якщо йдеться про міську квартиру, припустимо, у середній смузі Росії, то перевагу слід віддати приглушеним спокійним відтінкам.

інтер'єр у спокійній гамі

Багато дизайнерів вважають, що правил у виборі палітри інтер’єру немає, і можна вибирати будь-які кольори, які подобаються мешканцям. Нам же здається, що правда, як завжди, десь посередині. Уявіть, що кожного разу повертаючись додому через міські джунглі в холодний зимовий день, ви потрапляєте до квартири в синьо-блакитних тонах або, скажімо, до квартири з достатком яскравих фарб. Швидше за все, вона не буде комфортною у довгостроковій перспективі. Однак завжди можна знайти компромісне рішення, наприклад: замість яскравих чистих кольорів використовувати розбілені відтінки або з сірим підтоном або використовувати яскраві фарби тільки в акцентах.

кухня

  • Ще один простий орієнтир у виборі кольорової гами інтер’єру – це кольори гардеробу. Як правило, ми несвідомо вибираємо одяг у тих кольорах, які нам приємні та підходять за темпераментом, а значить і в обстановці будинку будуть гарні.
  • Третій спосіб визначення палітри, який дуже полегшує справу: беремо журнал або знаходимо фото в Інтернеті і відбираємо десять інтер’єрів, які вам дуже подобаються. Так вам стане ясно, до чого тягнеться око і які відтінки варто включити до кольорової гамми квартири. Далі вам потрібно лише повторити вже готове рішення.

6. Які кольори можна використовувати у маленьких приміщеннях?

Краще використовувати світлі та нейтральні відтінки, оскільки вони мають меншу «вагу», тоді як яскраві тони візуально здаються важчими і більшими.

спальня

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:17 Середня оцінка: 4,35 із 5)
Поєднання кольорів в інтер'єрі – 6 секретів, які має знати кожен Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=MGzYKYvt7PA

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *