види, сорти та особливості догляду
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види, сорти та особливості догляду


Зміст:

 1. Завірюха гортензія
 2. Крупнолиста гортензія
 3. Гортензія деревоподібна
 4. З чим поєднується гортензія у ландшафтному дизайні?

Власники заміських будинків все частіше приділяють увагу оформленню ділянки. Адже він підходить не тільки для вирощування овочів та фруктів, а й для створення чудового місця для відпочинку та теплих зустрічей усією родиною. В основному рослини вибирають залежно від особливостей ґрунту та інших нюансів. Одним із найбільш популярних варіантів є гортензії. Тому сьогодні розберемося в їх різновидах, сортах та особливостях догляду.

У природі існує досить багато видів гортензії, понад 70 варіантів. Якісь із них чудово ростуть у наших широтах і зовсім не вибагливі. Інші досить капризні і точно не переживуть холодну пору року. Найбільш популярними в Росії вважаються такі види гортензії:

 • хуртовина;
 • крупнолистна (садова);
 • деревоподібна.

види, сорти та особливості догляду

Метельчаста гортензія у ландшафтному дизайні

Цей вид гортензії – чи не найпопулярніший. Все тому, що росте він кущем і має великі розміри. У природному середовищі його висота може досягати 10 м. На присадибній території переважно розмір куща не перевищує 2-2,5 м. Суцвіття гортензії дуже ароматні і мають пірамідальну форму. Тому такі кущі нерідко використовують для створення живоплоту. Мабуть, головною особливістю хуртовинної гортензії є висока потреба у воді. Більше того, вона може зростати навіть у болотяній місцевості. Тому нюанс із поливом обов’язково варто продумати до придбання. У свою чергу, при посадці важливо підготувати яму з кислим ґрунтом. Також зазначимо, що гортензія стійка до низьких температур.

Якщо для ландшафтної композиції потрібні рожеві суцвіття, зверніть увагу на сорт Пінки Вінки. Особливо цікавим є сорт «Грандіфлора». Його суцвіття при розпусканні мають кремовий відтінок, який згодом стає білим. Ближче до осені проявляються зелено-червоні переливи. Цей сорт виглядає неймовірно красиво, що робить його затребуваним.

види, сорти та особливості догляду

Крупнолиста гортензія у ландшафтному дизайні

Поданий вид гортензії характеризується великими суцвіттями. Вони можуть бути різних відтінків, але найчастіше зустрічається рожевий, блакитний та фіолетовий колір. У висоту вона може зростати до 2 м. Крім того, вона відрізняється високою стійкістю до низьких температур, проте потребує певних заходів. В основному на зимовий сезон гортензію пересаджують у великий горщик і розміщують у прохолодному місці з температурою не вище 7 градусів. Це дозволяє зберегти привабливий зовнішній вигляд. Період цвітіння починається із серпня і триває до заморозків.

Одним із найпопулярніших сортів крупнолистої гортензії по праву можна назвати «Early Blue». Його суцвіття пишні, об’ємні та виглядають дуже красиво.види, сорти та особливості догляду

Гортензія деревоподібна у ландшафтному дизайні

Мабуть, один із найпопулярніших видів – деревоподібна гортензія. Вона не надто вибаглива у вирощуванні, що є її головною перевагою. Крім того, вона досить добре переносить холод і цвіте до заморозків. Восени із квітів можна робити сухі букети, які чудово підходять для декору інтер’єру. Даний вид гортензії має кулясті суцвіття бежевого або білого кольору. Примітно, що у висоту вона може бути до 3м, а діаметр суцвіть часто досягає 15 см. Що стосується особливостей, відзначимо, що деревоподібна гортензія дуже любить вологу та різні підживлення. Найкраще, якщо місце для її посадки буде безвітряним і розташованим у півтіні. Це забезпечить їй найсприятливіші умови для життя.

Деревоподібна гортензія має безліч сортів, але одним з найпопулярніших безумовно є «Аннабель». Цікаво, що він чудово живе в будь-якому типі ґрунту, але потребує великої кількості вологи. Це забезпечить рослині максимально тривалий термін цвітіння у вашому саду.

види, сорти та особливості догляду

Також на території Росії можна зустріти інші види гортензії. Вони мають певні особливості вирощування, тому обирають їх рідше. До них відносяться:

 • гортензія «саржента» найкраще підходить для південних укриттів. Оптимальним для неї буде помірний полив та невеликі морози.
 • дуболиста Гортензія зростає у вигляді чагарнику і часто має висоту до 2м. Її листя дуже схоже на листя дуба. Безпосередньо суцвіття — волотисті, довжиною приблизно 10-30см. Цікаво, що білі квіти поступово стають пурпуними.
 • попеляста різновид любить вологість і добре переносить холод, але при цьому найкраще росте в теплі. Тому її переважно обирають для південних регіонів.
 • черешкова гортензія не надто вибаглива у догляді. Крім того, вона добре переносить пониження температури. Цікаво, що цей вид гортензії може по опорі підніматися на більшу висоту. У холодних регіонах довжина ліани може бути до 6м, а у південних до 18м.
 • промениста різновид має не дуже високу морозостійкість і потребує укриття.
 • пильчаста Гортензія відрізняється меншою пишністю, а також може змінювати свій колір залежно від кислотності ґрунту. Також для неї необхідний живильний ґрунт та півтінь.

види, сорти та особливості догляду

З чим поєднується гортензія у ландшафтному дизайні?

Завдяки стійкості до низьких температур і невибагливості у догляді гортензію часто використовують як основу ландшафтних композицій. Безперечно, привабливо виглядають навіть одиночні чагарники. Але переважно їх комбінують з іншими рослинами. Наприклад, для оформлення живоплоту або садової доріжки можна використовувати різноманітні види гідрангей. Доречними також будуть троянди, жоржини, папороть та рододендрони.

У свою чергу, для прикрашання саду гортензію часто комбінують з ліліями, бузком або чубушником. У ландшафтній композиції вона чудово поєднується з чагарниками. Оскільки згодом нижня частина гортензії трохи оголиться. А пухнастий барбарис приховає ці просвіти, тим самим зробить композицію ще привабливішою. Метельчасту гортензію часто поєднують з вербою, березою чи кленом.

види, сорти та особливості догляду

У ландшафтний дизайн Гортензія часто є центром усієї садової композиції. Її нерідко використовують для живоплотів, клумб та оформлення біля невеликої водойми.

види, сорти та особливості догляду

види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості догляду види, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості доглядувиди, сорти та особливості догляду

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *