види, сорти та особливості догляду
Зміст:
- Завірюха гортензія
- Крупнолиста гортензія
- Гортензія деревоподібна
- З чим поєднується гортензія у ландшафтному дизайні?
Власники заміських будинків все частіше приділяють увагу оформленню ділянки. Адже він підходить не тільки для вирощування овочів та фруктів, а й для створення чудового місця для відпочинку та теплих зустрічей усією родиною. В основному рослини вибирають залежно від особливостей ґрунту та інших нюансів. Одним із найбільш популярних варіантів є гортензії. Тому сьогодні розберемося в їх різновидах, сортах та особливостях догляду.
У природі існує досить багато видів гортензії, понад 70 варіантів. Якісь із них чудово ростуть у наших широтах і зовсім не вибагливі. Інші досить капризні і точно не переживуть холодну пору року. Найбільш популярними в Росії вважаються такі види гортензії:
- хуртовина;
- крупнолистна (садова);
- деревоподібна.
Метельчаста гортензія у ландшафтному дизайні
Цей вид гортензії – чи не найпопулярніший. Все тому, що росте він кущем і має великі розміри. У природному середовищі його висота може досягати 10 м. На присадибній території переважно розмір куща не перевищує 2-2,5 м. Суцвіття гортензії дуже ароматні і мають пірамідальну форму. Тому такі кущі нерідко використовують для створення живоплоту. Мабуть, головною особливістю хуртовинної гортензії є висока потреба у воді. Більше того, вона може зростати навіть у болотяній місцевості. Тому нюанс із поливом обов’язково варто продумати до придбання. У свою чергу, при посадці важливо підготувати яму з кислим ґрунтом. Також зазначимо, що гортензія стійка до низьких температур.
Якщо для ландшафтної композиції потрібні рожеві суцвіття, зверніть увагу на сорт Пінки Вінки. Особливо цікавим є сорт «Грандіфлора». Його суцвіття при розпусканні мають кремовий відтінок, який згодом стає білим. Ближче до осені проявляються зелено-червоні переливи. Цей сорт виглядає неймовірно красиво, що робить його затребуваним.
Крупнолиста гортензія у ландшафтному дизайні
Поданий вид гортензії характеризується великими суцвіттями. Вони можуть бути різних відтінків, але найчастіше зустрічається рожевий, блакитний та фіолетовий колір. У висоту вона може зростати до 2 м. Крім того, вона відрізняється високою стійкістю до низьких температур, проте потребує певних заходів. В основному на зимовий сезон гортензію пересаджують у великий горщик і розміщують у прохолодному місці з температурою не вище 7 градусів. Це дозволяє зберегти привабливий зовнішній вигляд. Період цвітіння починається із серпня і триває до заморозків.
Одним із найпопулярніших сортів крупнолистої гортензії по праву можна назвати «Early Blue». Його суцвіття пишні, об’ємні та виглядають дуже красиво.
Гортензія деревоподібна у ландшафтному дизайні
Мабуть, один із найпопулярніших видів – деревоподібна гортензія. Вона не надто вибаглива у вирощуванні, що є її головною перевагою. Крім того, вона досить добре переносить холод і цвіте до заморозків. Восени із квітів можна робити сухі букети, які чудово підходять для декору інтер’єру. Даний вид гортензії має кулясті суцвіття бежевого або білого кольору. Примітно, що у висоту вона може бути до 3м, а діаметр суцвіть часто досягає 15 см. Що стосується особливостей, відзначимо, що деревоподібна гортензія дуже любить вологу та різні підживлення. Найкраще, якщо місце для її посадки буде безвітряним і розташованим у півтіні. Це забезпечить їй найсприятливіші умови для життя.
Деревоподібна гортензія має безліч сортів, але одним з найпопулярніших безумовно є «Аннабель». Цікаво, що він чудово живе в будь-якому типі ґрунту, але потребує великої кількості вологи. Це забезпечить рослині максимально тривалий термін цвітіння у вашому саду.
Також на території Росії можна зустріти інші види гортензії. Вони мають певні особливості вирощування, тому обирають їх рідше. До них відносяться:
- гортензія «саржента» найкраще підходить для південних укриттів. Оптимальним для неї буде помірний полив та невеликі морози.
- дуболиста Гортензія зростає у вигляді чагарнику і часто має висоту до 2м. Її листя дуже схоже на листя дуба. Безпосередньо суцвіття — волотисті, довжиною приблизно 10-30см. Цікаво, що білі квіти поступово стають пурпуними.
- попеляста різновид любить вологість і добре переносить холод, але при цьому найкраще росте в теплі. Тому її переважно обирають для південних регіонів.
- черешкова гортензія не надто вибаглива у догляді. Крім того, вона добре переносить пониження температури. Цікаво, що цей вид гортензії може по опорі підніматися на більшу висоту. У холодних регіонах довжина ліани може бути до 6м, а у південних до 18м.
- промениста різновид має не дуже високу морозостійкість і потребує укриття.
- пильчаста Гортензія відрізняється меншою пишністю, а також може змінювати свій колір залежно від кислотності ґрунту. Також для неї необхідний живильний ґрунт та півтінь.
З чим поєднується гортензія у ландшафтному дизайні?
Завдяки стійкості до низьких температур і невибагливості у догляді гортензію часто використовують як основу ландшафтних композицій. Безперечно, привабливо виглядають навіть одиночні чагарники. Але переважно їх комбінують з іншими рослинами. Наприклад, для оформлення живоплоту або садової доріжки можна використовувати різноманітні види гідрангей. Доречними також будуть троянди, жоржини, папороть та рододендрони.
У свою чергу, для прикрашання саду гортензію часто комбінують з ліліями, бузком або чубушником. У ландшафтній композиції вона чудово поєднується з чагарниками. Оскільки згодом нижня частина гортензії трохи оголиться. А пухнастий барбарис приховає ці просвіти, тим самим зробить композицію ще привабливішою. Метельчасту гортензію часто поєднують з вербою, березою чи кленом.
У ландшафтний дизайн Гортензія часто є центром усієї садової композиції. Її нерідко використовують для живоплотів, клумб та оформлення біля невеликої водойми.