Як здійснюється угода купівлі-продажу квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як здійснюється угода купівлі-продажу квартири


Етапи угоди купівлі-продажу квартири

Звичайно, не кожен день доводиться купувати квартири, тому коли перед вами постає питання про придбання житла, з’являється велика кількість питань, що стосуються юридичної частини угоди з нерухомістю. Звичайно, і покупець, і продавець повинні мати уявлення про основні етапи угоди, навіть за умови, що ця операція буде довірена професіоналам високого рівня. У цій статті ми крок за кроком опишемо всі етапи проведення операції купівлі-продажу квартири на ринку вторинного житла.

Проведення угоди купівлі-продажу нерухомості включає шість основних етапів, це:

  • підписання попереднього договору;
  • обов’язкова перевірка всього пакета документів;
  • підписання договору відчуження;
  • державну реєстрацію;
  • передачу нерухомого майна.

Вже під час попередніх домовленостей продавець квартири повинен мати на руках мінімальний пакет документів, який включає:

  • технічні показники об’єкта, тобто. форма №7;
  • відомості про всіх осіб, які зареєстровані на даній квартирі, тобто. форма №9;
  • документи, що встановлюють права на володіння квартирою (договір купівлі-продажу, приватизації, дарування тощо) за умови, що квартира перебуває у власності, а не приватизується при проведенні угоди.

Аванс за квартиру Ви можете внести у тому випадку, якщо між продавцем та покупцем досягнуто всіх попередніх домовленостей. Основні умови майбутньої угоди купівлі-продажу нерухомості, а також внесення авансу обов’язково необхідно зафіксувати у попередньому договорі.

Представник покупця або сам покупець повинен ретельно перевірити весь пакет документів, що є у продавця: право власності, чи немає раніше накладених на нерухомість заборон, обтяжень чи арештів, чи не порушувалися права тих, хто проживає в квартирі під час проведення приватизації, чи немає проблем із успадкуванням та інші нюанси. Якщо виникне необхідність, то цьому етапі не шкодуйте ні грошей, ні часу, ні сил. Будь-яка випадково пропущена дрібниця може вилитися у велику проблему для покупця в майбутньому. Не слід забувати і про те, що навіть найдосвідченіший спеціаліст-агент не завжди здатний перевірити юридичну чистоту прав на квартиру. Деяка частина інформації відноситься до категорії закритої, наприклад, паспортних служб, диспансерів і т.п. У разі, найнадійнішим виходом є страхування титулу покупця, тобто. права власності на квартиру

На наступному етапі складається договір відчуження. Сьогодні законодавство дозволяє завіряти угоду купівлі-продажу квартири нотаріально або за згодою сторін, або скласти простий договір у письмовій формі. Сума угоди також зазначається за домовленістю покупця та продавця. Сума податку для продавця розраховується залежно від вартості квартири, зазначеної у договорі. Внаслідок цього продавці дуже часто прагнуть вказати меншу суму, ніж було отримано насправді, таким чином заощадивши на податках. Хочемо звернути Вашу увагу на те, що якщо раптом вам доведеться заперечувати угоду, то покупець ризикує втратити свої гроші, оскільки суд приймає до уваги лише ту суму, яка прописана в договорі.

Для розрахунку використовують три основних способи: перерахування всієї суми на рахунок продавця, розрахунок через банківську комірку або розрахунок акредитивом — це спеціальний банківський рахунок, кошти з якого можна отримати лише після надання продавцем до банку документів, що підтверджують їм договірних зобов’язань. До договору купівлі продажу квартири обов’язково мають бути внесені умови передачі грошей. Після зняття з реєстрації всіх мешканців до цього моменту у квартирі мешканців та передачі квартири продавець зазвичай отримує повну суму.

І, звичайно ж, заключним етапом угоди є державна реєстрація, яка підтверджує наявність зареєстрованого права власності на нерухомість. Документи, які ви подаєте під час реєстрації, необхідно перевірити дуже ретельно. Дуже уважно слід поставитись і до свідоцтва про державну реєстрацію власності. Після отримання грошей у повному обсязі продавець зобов’язаний видати розписку і передати покупцеві нерухоме майно, при цьому підписується акт прийому-передачі. Тепер покупець стає повноцінним власником житла. За умовами договору передача нерухомого майна може здійснюватися відразу після підписання договору купівлі-продажу квартири, при проведенні державної реєстрації або після того, як покупець отримає свідоцтво про право власності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *