Перепланування квартири у хрущовці - гарні проекти та ідеї (75 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Перепланування квартири у хрущовці — гарні проекти та ідеї (75 фото)

Перепланування квартири у хрущовці (75 фото)

Тісні незручні планування квартир, збудованих за часів Хрущова, дотепер доставляють чималий дискомфорт власникам. Їхні маленькі габарити з прохідними кімнатами найчастіше змушують до перепланування, щоб зробити житло більш придатним для проживання сім’ї. Існують різноманітні варіанти, використовуючи які можна об’єднувати кімнати, створюючи великі житлові площі, або ж кардинально перебудовувати житловий простір, щоб отримати більш зручне розміщення. У нашій статті ми розглянемо різні варіанти, як можна зробити перепланування хрущовки, перетворивши її на комфортну зону проживання.

З чого розпочати перепланування?

Якщо ви маєте тверді наміри зробити свою квартиру в хрущовці комфортабельнішою, оцініть для початку, які кімнати та зони будуть необхідні для сім’ї. Потрібно враховувати потреби кожного домочадця, щоб у гонитві за красою та сучасністю не залишити будь-кого з них без необхідного особистого простору.

Далі слід намалювати попередній проект на папері з урахуванням розмірів кожного приміщення. Перепланування передбачає роботи з демонтажу стін, і в цьому плані власникам хрущовок дуже пощастило, оскільки всі внутрішні міжкімнатні перегородки не є несучими. Це спрощує справу не лише у плані простоти їхнього зносу, а й у врегулюванні питань перепланування у відповідних інстанціях.

Перепланування квартири у хрущовці - З чого почати

Перепланування санвузла

Ванні кімнати і туалети в хрущовках мають досить маленькі площі, де мало що розміститься, крім найнеобхідніших сантехнічних проділів. Відповідно до чинного законодавства, розширювати їх у бік кухні чи житлової кімнати забороняється. Демонтаж стіни, що розділяє ванну та туалет, – частий прийом, за допомогою якого можна створити просторий санвузол. Додатковим плюсом стане наявність території вздовж стіни, де раніше знаходилися другі вхідні двері.

Є й складніший варіант, який вимагатиме попередніх прорахунків, складання плану та її затвердження у відповідних органах, – розширення санвузла убік коридору чи із залученням комори. На фото ми бачимо вдале рішення, коли власники зробили санвузол габаритнішим, задіявши прохід з коридору до кухні. Прохідну територію можна не повністю задіяти, а просто звузити, віддаючи частину ванній кімнаті. Найчастіше такі варіанти комбінуються з демонтажем внутрішньої перегородки, у результаті виходить досить велика ванна.

Перепланування квартири в хрущовці - Перепланування санвузла
Перепланування квартири в хрущовці - Перепланування санвузла
Перепланування квартири в хрущовці - Перепланування санвузла

Перепланування 1-кімнатної квартири в хрущовці

Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці має на увазі два варіанти — або ми знаходимо способи викроїти додаткові квадратні метри і робимо простір максимально вільним, або ділимо одну кімнату на дві. Нерідко перепланування торкається балконів і лоджій, приєднуючи їх до загальної корисної площі. У такому випадку необхідно буде подбати про їхнє додаткове утеплення.

Проект 1

На сьогоднішній день чималою популярністю користуються квартири-студії, де відсутні практично всі внутрішні перегородки, за винятком тих, що відокремлюють санвузол. У хрущовках втілити такий проект простіше, ніж у панельних будинках, тому що несуть лише стіни по периметру квартири. Внаслідок демонтажу всіх внутрішніх стін (крім санвузла) виходить досить великий простір, де за допомогою зонування розміщують окремі функціональні острівці. Робоча зона кухні залишається на колишньому місці, оскільки перенесення комунікацій не є доцільним, на території кімнати розміщуємо зону відпочинку, а обідній комплекс можна встановити на кордоні, де раніше знаходилася стіна. За бажанням господарів стіну можна не повністю демонтувати, а лише наполовину, причому нижня частина, після проведення оздоблювальних робіт, перетворитися на барну стійку або обідній стіл.

Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 1
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 1
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 1
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 1

Проект 2

В даному випадку власники знайшли грамотний вихід, як збільшити простір вітальні та водночас приховати частину приватної території від сторонніх очей. Тут за допомогою гіпсокартонної перегородки відділили спальню, а решту простору кімнати об’єднали з кухнею, демонтувавши стіну, що їх розділяла. Такі методи перепланування зустрічаються часто, насправді, однокімнатна квартира перебудовується в двокімнатну. Можна також використовувати територію балкона. Якщо немає бажання або можливості приєднати його до території квартири, достатньо засклити, утеплити стіни і зробити територією, що експлуатується, встановивши, наприклад, шафу або робочий стіл.

Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2
Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2

Перепланування 2-кімнатної квартири в хрущовці

Двокімнатні хрущовки, здебільшого, мають безліч перегородок, ніш, комор, які «крадуть» квадратні метри корисної площі. При цьому кімнати не можуть похвалитися зручним плануванням та вигідним метражем. Найчастіше перепланувати і розширити простір не так просто. Одним з найвигідніших варіантів початкового планування квартири залишається так звана «оранка», де кімнати розташовані по обидва боки від кухні і не є прохідними. Але й перебудувати площу в такий спосіб, щоб отримати третю кімнату, не вдасться. Навіть розділивши одну з кімнат перегородкою, ми отримаємо два приміщення, одне з яких буде без вікон, а друге потрібно буде організувати вхід з території і без того маленької кухні. Тому такі квартири, найчастіше, залишають у первозданному вигляді.

Проект 1

Як ми вже говорили, наявність ніш і комор цілком можна використовувати для збільшення площі. Наприклад, як показано на фото, власники однієї з квартир вирішили питання розширення кухні за рахунок усунення санвузла у бік комори. При даному плануванні можна запросто поєднати кухню з прилеглою кімнатою і навіть передпокою, в результаті чого вийде просторий зал. Однак потрібно враховувати, що якщо у квартирі проживає повноцінна сім’я з дітьми, таке перепланування виявиться не доцільним, позбавляючи когось із домочадців особистого простору.

Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці - Проект 1
Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці - Проект 1

Проект 2

Один із найнезручніших проектів двокімнатних квартир, що називається «книжкою», передбачає наявність двох невеликих суміжних кімнат, одна з яких прохідна. В даному випадку перепланувати обстановку таким чином, щоб отримати дві окремі кімнати, не вийде без втрати корисної площі однієї з них. Тут оптимальним варіантом є продовження коридору за рахунок зменшення площі прохідної кімнати. У кімнаті залишається балкон, який можна утеплити і приєднати до корисної площі.

Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2
Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці - Проект 2

Проект 3

Квартири типу трамвай також мають на увазі наявність суміжних кімнат, але тут можна розділити їх, зберігши більшу кількість житлової площі. Один з варіантів пропонує просто продовжити коридор, облаштувавши в глухому куті гардеробну або комору. У такому разі споруджується додаткова перегородка з дверима, які відокремлять кімнату. Другий варіант – продовжити коридор лише до кінця дверного отвору, що веде до правої кімнати. В даному випадку необхідно буде спорудити дві невеликі перегородки — одна буде глухим кутом коридору, а друга — відокремлювати кімнату праворуч.

Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці - Проект 3
Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці - Проект 3

Перепланування 3-кімнатної квартири в хрущовці

Перепланування трикімнатної квартири може бути проведено різними способами, що передбачають як відділення суміжних кімнат, так і облаштування великих площ за рахунок ліквідації стін.

Одним із актуальних рішень для трикімнатних квартир залишається організація кухні-вітальні шляхом об’єднання з прилеглою кімнатою. При цьому в розпорядженні сім’ї залишаються ще дві повноцінні кімнати, які можна облаштувати під спальню, дитячу або кабінет.

Також можна приєднати і передпокій – тоді при вході до будинку перед вами відкриватиметься вигляд світлого просторого гостьового залу. Деякі вважають такий підхід не зовсім зручним, тому що в приміщення проникатиме холодне повітря та вуличні забруднення. Щоб цього уникнути, можна встановити негроміздку перегородку, яка буде декоративною перешкодою.

Кожна людина потребує своєї приватної території, де можна спокійно відпочити і розслабитися. Найчастіше цьому всіляко перешкоджають прохідні кімнати квартир, і господарі мають на меті перепланувати житло таким чином, щоб кожне приміщення мало окремий вхід. У трикімнатних квартирах подібні ситуації не рідкість, і проблему цілком можна усунути. Наприклад, встановленням гіпсокартонної перегородки, як показано на фото, де прохідна кімната перетворилася на окрему завдяки продовженню тамбуру коридору.

Звичайно, в таких випадках доводиться жертвувати корисною площею на користь комфорту переміщення та перебування в кімнатах, але в деяких випадках таке рішення може бути найоптимальнішим.

Перепланування трикімнатної квартири в хрущовці
Перепланування трикімнатної квартири в хрущовці
Перепланування трикімнатної квартири в хрущовці
Перепланування трикімнатної квартири в хрущовці
Перепланування трикімнатної квартири в хрущовці

Перепланування квартири у хрущовці – фото

У подальшій галереї Ви можете ознайомитись з різноманітними варіантами, як може виглядати квартира у хрущовці після перепланування. Тут представлені фото облаштування просторих приміщень, кухонь-віталень, приєднання територій балконів та лоджій, передпокоїв, а також грамотної розбудови санвузлів. Приємного перегляду!

Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири у хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти
Перепланування квартири в хрущовці - фото та проекти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *