Освітлення в інтер’єрі, види та призначення
Сучасна квартира неможлива без освітлювальних приладів. Будь-який модний дизайн виглядатиме похмуро без гарного освітлення. Особливо актуально це питання стоїть у малогабаритних приміщеннях, оскільки правильно підібране світло зорово збільшує простір.
Природне денне світло сприятливе для очей людини і чудово освітлює кімнату. Однак він є непостійним і відрізняється нерівномірністю. Тому не можна уникнути штучних освітлювальних приладів. Ідеальним буде варіант, коли в інтер’єрі є кілька типів освітлення. Основне або базове світло здатне рівномірно заповнити простір. Він повинен бути м’яким та ненав’язливим, без використання ламп денного розжарювання.
Для цієї мети використовують люстри, стельові лампи і світильники для підлоги, що не спотворюють зорового сприйняття. Робочий тип концентрує увагу окремо виділеної зоні. Це може бути місце біля комп’ютера, крісло для читання або письмовий стіл для школяра. Необхідне робоче світло над дзеркалом у передпокої, у ванній кімнаті, а особливо на кухні для гарного освітлення мийки та плити.
Тут застосовуються настільні лампи, прилади на підвісках та вбудовані світильники. Акцентний тип освітлення підкреслює розташування цікавих елементів декору: фотографій, картин, гарного посуду та стінових ніш. У цьому випадку використовують яскраві софіти та бра, що висвітлюють конкретний об’єкт.
Декоративне світло створює в кімнаті певний настрій та не виконує особливих функцій. Витончені свічки, лампи зі скла та металу, світлодіодні стрічки створюють особливу особливість та завершеність оформлення. Щоб інтер’єр не був нудним, слід використовувати всі типи освітлення.
Сучасні точкові світильники виконуються різної форми та розмірів, що дозволяють створювати затишну атмосферу. Можна отримати ефект зоряного неба або мерехтіння. Щоб підсвітити стелі різних рівнів, використовується світлодіодне освітлення у формі стрічки. Вона може світити звичайним або райдужним світлом, а за наявності контролера виходять оригінальні світлові хвилі. Трекова система розміщується на стіні або вздовж стелі та складається з кількох світильників. Вона гармонійно виглядатиме в інтер’єрі модерн.
Лампи для освітлювальних приладів бувають теплих та холодних відтінків. Перший варіант добре застосовувати для загального освітлення. Такі пристрої не шкідливі для очей і утворюють м’яке світіння. Галогенні холодні лампи здійснюють точкове підсвічування, більш довговічні, але негативно впливають на зір.
Універсальні світлодіодні світильники відрізняються надійністю та безпечні у використанні. Правильно підібране освітлення допоможе створити в квартирі теплу та затишну атмосферу.
Освітлення в інтер’єрі фото