освітлення саду та приватного двору на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

освітлення саду та приватного двору на фото


Висвітлення садової чи присадибної ділянки – важливий елемент не лише краси, а й безпеки. Щоб переконатися в цьому, достатньо лише однієї прогулянки заднім двориком або садом з ручним ліхтарем. Продумана та грамотна система освітлення дозволяє легко орієнтуватися на садовій ділянці у темний час доби та пересуватися по ньому з високим рівнем безпеки. За допомогою декоративного підсвічування клумб, садових доріжок, сходів та дерев можна створити індивідуальну атмосферу присадибної ділянки та продовжити час спілкування з природою.

Ландшафтне освітлення

Підвісна система підсвічування

Існує два види вуличного освітлення:

 • утилітарне (функціональне);
 • декоративний.

Підсвічування на задньому дворі

Розглянемо на конкретних прикладах проектів ландшафтного дизайну, в яких застосовується садове освітлення, яким чином можна не лише убезпечити себе, домочадців та гостей заміського чи міського приватного домоволодіння, а й надати присадибній ділянці атмосфери свята, таємничості чи романтизму.

Підсвічування головного входу

Це насамперед безпечне пересування ділянкою та поблизу його у темний час доби. Якщо розглядати освітленість присадибної ділянки чи заднього дворика з погляду комфортної безпеки, то достатнім рівнем можна вважати освітленість ганку будинку, під’їзду до гаража або майданчика для паркування автомобіля та садових доріжок.

Підсвічування доріжок

Якщо говорити про найпростіший і не дорогий спосіб освітлення ділянки, що прилягає до домоволодіння, досить рівномірно розташувати світильники вздовж садових доріжок. Подібне освітлення може стати основою підсвічування саду, для невеликих ділянок цього може бути достатньо.

Функціональне висвітлення

Утилітарне освітлення

При проектуванні функціонального освітлення важливо пам’ятати кілька ключових аспектів:

 • обладнання для освітлення має бути довговічним, всесезонним, простим та зручним з точки зору експлуатації та догляду;
 • необхідно дотримуватися гармонії між рівнем освітлення доріжок та інших об’єктів ландшафту. Той, хто йде по доріжці, відчуватиме дискомфорт, якщо вона залита занадто яскравим світлом. Максимальний рівень яскравості краще направити на освітлення акцентних елементів – альтанок, патіо, дерев або чагарників;
 • важливо, щоб самим освітленим місцем на ділянці залишався фасад будівлі, для мешканців будинку та їх гостей психологічно легше пересуватися від темнішого місця до ділянки з яскравим освітленням;
 • Ще одним фактором психологічного комфорту є факт того, що навіть у найтемніший час доби межі двору або ділянки проглядаються.

Кам'яні сходи

Світильники-торшери

Для організації функціонального освітлення підійдуть як звичайні лампи розжарювання, так і енергозберігаючі, люмінесцентні, що мають різні способи кріплення. Найчастіше застосовуються звичайні світильники-торшери. Це освітлювальні прилади, які монтуються вертикально та постачаються розсіювачами з матового скла, які суттєво покращують якість світла, встановлених у них ламп. Все більшою популярністю користуються світильники-торшери в стилі hi-tech, але зустрічаються і дизайн-проекти з обладнанням у стилі ретро.

Сферичні світильники

Лампи-сфери

Сферичні світильники — Органічна форма сфери з карбонату або полікарбонату, з лампами невисокої потужності здатна не тільки створити неяскраве освітлення, але і прикрасити ландшафтний дизайн будь-якої ділянки.

Освітлювальні прилади на сонячних батареях – заряджаються вдень (для цього вони мають спеціальні акумулятори), щоб у темний час доби забезпечити неяскраве освітлення значних ділянок заднього дворика або саду. Подібні пристрої мобільні і не вимагають підключення до мережі електропередач, їх можна буде прибрати на зиму або переносити протягом теплої пори року в різні ділянки саду, щоб підсвічувати ті чи інші об’єкти, постійно змінюючи зовнішній вигляд та атмосферу вашої ділянки у сутінках. У зв’язку з тим, що пристрої на сонячних батареях мають датчики і світлодіоди, які включаються автоматично, подібне освітлення може протриматися всю ніч.

Садові доріжки

Щоб не помилитися при виборі світильників для присадибної ділянки можна використовувати одне просте правило — якщо ландшафтний дизайн саду досить багатоликий, в ньому переважають різні клумби, патіо з садовими меблями, альпійські гірки та багато інших декоративних елементів, краще зупинити вибір на світильниках лаконічних форм або використовувати приховане підсвічування (про неї буде розказано докладніше пізніше). А у випадку з простим і лаконічним ландшафтним дизайном, що прагне мінімалізму, можна використовувати ретро-світильники, химерні форми, різні відтінки підсвічування.

Останнім часом вбудовані системи освітлення використовуються досить широко усередині приміщень, а й на присадибних ділянках. Ви можете вбудувати лампи в основі сходів, альпійські гірки, фонтани, бордюри та інші ландшафтні елементи.

Що важливо знати, купуючи вуличні освітлювальні прилади:

 • обов’язково запитуйте у магазині сертифікат безпеки до приладу;
 • переконайтеся, що в сертифікаті є інформація про ступінь захисту товару, що купується;
 • дізнайтесь про терміни гарантії на зовнішній освітлювальний елемент;
 • особливо приділіть увагу матеріалу, з якого виготовлений прилад. На корпус світильника активно впливатиме сонячне проміння, волога та інші погодні прояви. Перевірте, чи пофарбована внутрішня частина кріплення світильника, якщо вона проіржавіє, світильник доведеться викинути. В експлуатації непогано себе зарекомендували світильники з нержавіючої сталі (забарвлені), чавуну та алюмінієвих сплавів.

Настінні світильники

Настінний ліхтар

З настанням темряви будь-яка, навіть найкрасивіша і вишукана присадибна ділянка, втрачає свою індивідуальність. Клумби та квітники, садові скульптури, водойми та фонтанчики стають невиразними у напівтемряві. Грамотно організоване освітлення заднього дворика або саду здатне перетворити вишукану красу природи та створити неповторний нічний образ ділянки, який буде зовсім не схожим на зовнішній вигляд двору у світлу пору доби. Вам вирішувати який вигляд присадибної ділянки підходить для вас – таємничий чи романтичний, сповнений драматизму чи святкових веселощів.

Гірлянди

Яскраве освітлення

Цікавий декоративний ефект можна створити, підсвічуючи рослини (дерева та чагарники). Для цього на землю (у невеликі заглиблення) встановлюються міні-прожектори.

Підсвічування місця для відпочинку

Неяскраве підсвічування

Все більша кількість проектів з ландшафтного дизайну прагне використання світлодіодного освітлення, яке дозволяє створити як би приховане підсвічування, без використання світильників, прожекторів і ламп. У такому разі для опори світлодіодних низьковольтних ламп використовується будь-який вид опори — камінь, гілка або конструкція будівель та споруд. Світлодіоди ховають у кронах дерев та чагарників, розташовують у клумбах, створюючи масу варіантів для перетворення саду у темний час доби.

Світлодіодна підсвітка

Приховане підсвічування

Видовище продумано підсвіченої води заворожує. Різнокольорове підсвічування здатне перетворити ваше водоймище, а однотонне додасть значущості і шляхетності. Підсвічування басейнів, невеликих ставків, фонтанів та інших штучних водойм здатне докорінно змінити зовнішній вигляд вашої присадибної ділянки.

Підсвічування водойм

Підсвічування басейну

Підсвічування штучних водойм

Манія світла та води

Каскади та міні-водоспади

Існує чимало способів надання індивідуальності ландшафтного дизайну вашої ділянки. Чому б не виготовити власноруч оригінальні світильники або придбати освітлювальні прилади незвичайного дизайну? Експериментуйте, не обмежуйте свою фантазію, але і про безпеку та функціональність не забувайте.

Оригінальний дизайн

Лампи із пляшок

Небагато важливої ​​інформації про декоративне освітлення саду:

 • за допомогою освітлення можна зонувати простору присадибну ділянку, а у дворі невеликих розмірів створити візуальне розширення кордонів – тепле світло наближає до нас об’єкт освітлення, холодний, навпаки, візуально відсуває;
 • для місць відпочинку (відкриті тераси, патіо, майданчики та альтанки) більше підходить м’яке розсіяне світло теплих тонів. Приглушене освітлення здатне створити затишну атмосферу, яка буде спричиняти спілкування та приємне проведення часу з сім’єю або друзями;
 • якщо саду використовуються лампи різних кольорів, то бажано. Щоб вони доповнювали одне одного. Зазвичай достатньо застосування 2-3 кольорів. Дуже яскравий білий колір здатний «позбавити життя» вашу ділянку, поставтеся з обережністю до застосування. Червоний та коричневий кольори також слід використовувати обережно та дозовано;
 • створити святкове освітлення в саду можна за допомогою гірлянд та світлодіодних смуг, розміщених на деревах, у альтанці або по периметру патіо.

Освітлення альтанки

І на останок

Створювати проект освітлення присадибної ділянки необхідно на старті етапу створення ландшафтної концепції. Висвітлення планується паралельно з проектами альтанок, терас, альпінаріїв, садових доріжок, критих та відкритих майданчиків, патіо та інших місць відпочинку. Якщо не включити систему освітлення до початкового плану ландшафтного дизайну двору, то можна згодом понести додаткові витрати та витратити більше часу та сил на його організацію. Вам потрібно буде встановлювати електрообладнання, а це може призвести до перебудови ландшафтного дизайну.

Освітлення фасаду

За допомогою гірлянд

Підсвічування палуби

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *